Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jaki prezent kupić na babyshower?

Jaki prezent kupić na babyshower?

Babyshower przyszło do nas niedawno z zachodu. Gdy ja byłam w ciąży ten zwyczaj dopiero raczkował w Polsce. Dziś babyshower jest czymś normalnym i często organizowanym. Zazwyczaj organizuje je bliska osoba z kręgu znajomych (czy rodziny) przyszłej mamy. Jest to przyjęcie na jej cześć, oraz na cześć maluszka, który niedługo pojawi się na świecie. Spotkanie ma charakter rozrywkowy, jednocześnie ma dodać otuchy przyszłej mamie zaraz przed porodem. Przyszła mama jest obsypywana prezentami. Często goście przybywający na tę okazję nie wiedzą co kupić, ja w tym wpisie podpowiadam o fantastycznych pomysłach, dlatego warto wytrwać do końca.

Okres ciąży z mojego punktu widzenia i wspomnień jest czymś niesamowitym. Ciąża to wyjątkowy stan, który mija zbyt szybko i warto ją celebrować. Więc świetnie, że jest możliwość zorganizowania fantastycznych atrakcji.

Akurat dobrze się składa, bo chwilę przed napisaniem tego wpisu, byłam na takim babyshower z prawdziwego zdarzenia. Było to niesamowite i ciepłe spotkanie. Przyjaciółki przyszłej mamy przyniosły fantastyczne prezenty. Małe śpioszki, ubranka i inne rzeczy, które są dla dziecka bardzo rozczulają. W doborze prezentów możemy skupić się na obdarowywaniu mamy jak i maluszka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Agnieszka Dzieniszewska (@buuba_pl)

Spotkanie odbyło się w gronie samych kobiet! Wszystkie byłyśmy ubrane na biało, tylko przyszła mama założyła kolor określający płeć maluszka, który zaraz przyjdzie na świat. Siostra przyszłej mamy zadbała o cudną atmosferę, przekąski oraz ozdoby.

Mam dla Was spaniałe pomysły co kupić gdy wybieracie się na taką imprezę, także przechodzimy już do tego!

Ubranka dla maluszka

Na pierwszej linii właśnie takie prezenty były na ostatnim babyshower. Małe śpioszki rozczulające serca wszystkich zebranych. Kto by pomyślał, że noworodek rodzi się taki malutki. I w oka mgnieniu tak szybko rośnie. Ja zawsze powtarzam, że dorosły człowiek przez cały swój rok z wyglądu nie zmienia się tak, jak przez swój pierwszy rok życia. Od momentu narodzin aż do ukończenia pierwszego roku dziecko rozwija się niesamowicie. Od malutkiego bezbronnego człowieka, do chodzącego samodzielnie bobasa! Oprócz tak zwanych przeze mnie śpioszków mogą to być: body, spodenki, czapeczki i wiele innych ubranek.

Akcesoria okołoniemowlęce

Już opisuję jakie: Może to być śpiworek, rożek, smoczek, butelka, kołyska, bujaczek. Jakieś pierwsze zabawki. Tutaj pod ten podpunkt możemy wrzucić bardzo dużo rzeczy, które przydadzą się w opiece nad maluszkiem

Kasa

Przed przyszłymi rodzicami bardzo dużo wydatków, jeśli do końca nie jesteś pewna co kupić, zawsze możesz w jakieś ładne pudełeczko schować odpowiednią kwotę. Chciałabym jednak by to była ostateczność. Na takich imprezach zwyczajem jest, że przyszła mama rozpakowuje prezenty na oczach wszystkich zebranych gości. Przyszli rodzice mają naprawdę sporo do kupienia: łóżeczko, przewijak, wózek, to tylko kropla w morzu.

Kocyki

Te rzeczy zasługują na oddzielny akapit tutaj. Pamiętam, że była ogromna potrzeba by mieć ich więcej niż jeden. Dlaczego? Do wózka, do łóżeczka, na spacer, pod pupę na przewijaku. Są różne wpadki i taki kocyk zazwyczaj po jednym lub maksymalnie kilku użyciach wędruje do prania.

Pampersy

Pampersy w rozmiarze 0-1 i niezliczona ilośc mokrych chusteczek to na pewno jest to czego będzie potrzebowała przyszła mama w ilościach hurtowych. Prezent bardzo praktyczny, uniwersalny i nie ma opcji, że się zmarnuje.

Vouchery

Przed przyszłą mamą trudny czas porodu i połogu. Na pewno są to wspaniałe i podniosłe chwile, jednakże póki mama jest w “dwupaku” warto by się zrelaksowała i nacieszyła tym stanem. Mogą to być vouchery na: masaż klasyczny, relaksujący. Oczywiście jestem świadoma, że przyszła mama nie położy się do takiego masażu na brzuch, ale znajdziesz wykwalifikowane gabinety, które mają takie specjalistyczne masaże dla kobiet w ciąży. Może to być voucher na relaksujący zabieg nawilżający na brzuszek. Czy na zakup kosmetyków. Czy uwaga na pedicure! Kobiecie z brzuszkiem trudno jest zadbać o stopy podczas ciąży. Po porodzie nie będzie na to czasu, a przed porodem nie będzie fizycznej możliwości.

Komórki macierzyste

Najważniejsze, któremu warto się przyjrzeć zostawiam na koniec. Będzie to na pewno prezent oryginalny, wyjątkowy, potrzebny i bez dwóch zdań najważniejszy. Ten akapit mogłabym zatytuować również: krew pępowinowa, czy karta podarunkowa do Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Już tłumaczę dlaczego to jest ważny prezent. Zabezpieczenie krwi pępowinowej podczas porodu zapewnia bezpieczeństwo i ochronę naszego dziecka, jego rodzeństwa i Was jako rodziców. W przypadku zabezpieczenia sznura pępowinowego z komórek macierzystych mogą skorzystać dziadkowie dziecka. Należy pamiętać, że krew pępowinową możemy pobrać tylko raz w życiu, jedynie w dniu porodu. Taka szansa już więcej się nie powtórzy. Warto więc to przemyśleć.

Krew pępowinowa i sznur pępowinowy zawierają w sobie bardzo cenne komórki macierzyste. Komórki macierzyste stosowane są w leczeniu ponad 80 ciężkich chorób onkologicznych czy hematologicznych w ramach terapii refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pobranie krwi pępowinowej jest bezbolesne i bezinwazyjne dla matki jak i dla dziecka, a jak wspomniałam jest bezcennym zabezpieczeniem na przyszłość dla całej rodziny.

Komórki macierzyste to pierwotne, niedojrzałe i niewyspecjalizowne komórki organizmu człowieka. Posiadają masę zdolności: samoodnowę, różnicowanie się, dają początek wszystkim innym komórkom organizmu m.in.: tkanki nerwowej, kostnej, mięśniowej i komórkom krwi.

Jeśli chodzi o prezent dla przyszłej mamy możesz wręczyć jej KARTĘ PODARUNKOWĄ na bankowanie krwi pępowinowej, aby mogła zabezpieczyć zdrowie swojego malucha. Wbrew pozorom to wszystko o czym piszę nie jest drogie!

Wyobraź sobie, że obecny miesięczny koszt przechowywania krwi pępowinowej to 50zł. Płatność za usługę bankowania jest podzielona na trzy części: opłatę przedporodową, opłatę poporodową, i opłatę abonamentową. Opłata przedporodowa to 250zł, jest to opłata za zestaw pobraniowy. Po 8 tygodniach od porodu przez okres 10 miesięcy rodzice wnoszą opłatę 250zł/mc, jest to koszt: pobrania materiału w szpitalu, transportu, wstępnej preparatyki, przygotowania krwi do preparatyki oraz wykonania badań. Po pierwszych urodzinach dziecka rodzice zaczynają płacić abonament w wysokości 50zł miesięcznie. Jak za zabezpieczenie przyszłości dziecka, komfort psychiczny, to jest niewiele.

Kliknij TUTAJ by zamówić kartę podarunkową dla Twoich bliskich, którzy spodziewają się dziecka. Wybierz określoną kwotę i gotowe!

Czytałam i słyszałam o dzieciach, które udało się uratować, które wróciły do zdrowia, po podaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Jeśli się wahasz czy to dobry pomysł na prezent, strona Polskiego Banku Komórek Macierzystych rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości. Znajdziesz tam wszystkie informacje, odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, oraz listę chorób, w których można wykorzystać komórki macierzyste z krwi pępowinowej i sznura pępowinowego.

Jeśli nie jesteś w stanie kupić karty podarunkowej, a znasz jakąś mamę w ciąży koniecznie jej powiedz o możliwości pobrania komórek macierzystych z krwi pępowinowej.

Na sam koniec jeszcze zostawiam Ci zdjęcie moich maluszków. Dzieci to coś wspaniałego, to wdzięczność, beztroska, nieograniczone pokłady miłości. Pamiętajmy, że sprowadzenie ich na świat wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, dlatego warto je zabezpieczyć.

 

 

 

 

 

 

Close