Close
Close

Brak produktów w koszyku.

MOJE TRAUMATYCZNE WSPOMNIENIE Z DZIECIŃSTWA – MOŻESZ ŁATWO PRZED NIM UCHRONIĆ SWOJE DZIECKO

MOJE TRAUMATYCZNE WSPOMNIENIE Z DZIECIŃSTWA – MOŻESZ ŁATWO PRZED NIM UCHRONIĆ SWOJE DZIECKO

CZASEM PRZYCHODZI W ŻYCIU taki moment, kiedy wiatr, obecnie panująca pogoda, czy chłód na stopach, przypomina ci coś w pamięci. Tego czegoś nie da się wyprzeć, to samo nasuwa się na myśl, to samo włazi w twoją głowę i nic nie zrobisz, nie wygonisz wspomnień.
Koniec sierpnia nieodłącznie kojarzyć mi się będzie, tak jak i zapewne tobie, kiedy cofniesz się w pamięci lata wstecz, z pierwszym września. Nie chodzi mi tu o samą w sobie datę. Chodzi o to, że ten dzień kojarzy się wszystkim dzieciom nieodłącznie z końcem wakacji i… początkiem szkoły (ghrrr!!!).
Wyluzowana byłam na ten dzień, na dzień później, lekcje, rówieśników i wszystko co się dzieje dookoła. Jednakże było u nas coś takiego jak godzina wychowawcza. Zwykła lekcja raz w tygodniu, tylko taka raczej organizacyjna. Idąc tam wiedziałam co mnie czeka, mogłam się zapaść pod ziemię, uciec, ale stawiałam czoła. Do tej pory nigdy nie odbierałam tego jako komplement, zaszczyt, czy odbieranie mnie jako jednej z najodpowiedzialniejszych i godnych zaufania osób. Po prostu nie chciałam tego robić, czuć tego piętna i odpowiedzialności za całą klasę. O nie!
I gdy pewnego dnia się nie zgodziłam, ślepia 30 osób były we mnie wbite jak w słup. Nie sądziłam, że rozległa cisza, i niezręczne długie oczekiwanie, kto jeszcze mógłby się tym zająć, tak mocno będzie mnie piętnować. Poddaje się, podnoszę rękę i niczym schizofrenik, który przed chwilą powiedział nie, postanowiłam powiedzieć TAK.
–Tak, jednak będę SKARBNIKIEM klasowym.
Mina wychowawcy – bezcenna. Ulga klasowa? No właśnie, tego się spodziewałam, ale wszyscy wybuchli śmiechem. Chcieliście skarbnika to macie, nic w tym śmiesznego.

 

fg6a2145

 

Nic śmiesznego, bo tylko ja wiedziałam co mnie czeka. Noszenie w małym plecaku, między książkami specjalnego piórnika, przeznaczonego do tego celu nie było niczym śmiesznym. Bo jeśli wziąć pod uwagę, że zbieram od 30 osób po 10zł na prezent dla wychowawcy jest okej, ale gdy już zbierałam od 30stu osób po 300zł na wycieczkę klasową, nie było niczym śmiesznym. Ani dla mnie, ani dla mojej rodziny. Każdego roku unikałam w domu tematu, by nie denerwować babci. Przecież sama chodziłam kawał drogi do szkoły, sama wracałam, i kurczowo trzymałam plecak za dwie rączki.
Odpowiedzialność powierzona małej dziewczynce była wielka. Jeśli mogę nazywać się małą dziewczynką, będąc w okresie nauki w gimnazjum.

 

fg6a2165

 

Każdy zna wartość pieniędzy i wie, że gdyby takiej małej dziewczynce/dziewczynie, ktoś ukradł plecak, to niestety nie będzie na nią czekało coś przyjemnego, wręcz przeciwnie.
Dlatego od małego uczymy naszych chłopaków wartości, jaką ma pieniądz. Buba (starszy) dostał już swój portfelik, ma w nim pieniążki i płaci w sklepie za swoje małe zakupy. Oczywiście popełniłam błąd i powinnam od razu kupić dwa takie portfeliki, bo przecież Buba ma młodszego braciszka! Jednakże jest mądrym starszym bratem i czasem pozwala mu skorzystać ze swojego portfela. Oliś uwielbia wszystko papugować i najchętniej chciałby mieć wszystko co starszy brat, najlepiej takiego samego koloru i w tym samym czasie.
Buba nieźle sobie radzi w sklepach, wie, że za zakupione rzeczy w sklepie trzeba zapłacić, a rodzice (gdy sobie wybierze coś mega drogiego) czasem uciekają się do małego kłamstwa, że zapomnieli pieniążków z domu. I wiesz co? To DZIAŁA! Gdyż doskonale wie, że aby wynieść coś ze sklepu potrzeba do tego kasy :)

 

2fg6a2172

 

Sytuacji z mojego dzieciństwa mogłabym uniknąć, gdybym:
a) urodziła się o wiele później, lub:
b) postęp techniki zacząłby się o wiele szybciej.

 

 

Dzięki Bogu moje dzieci nie będą już na to narażone, gdyż mamy tak fajne czasy, że z przyjemnością można uniknąć takiej sytuacji i jednocześnie ułatwić sobie życie.
Na rynek internetowy właśnie weszła nowa platforma – w dodatku BEZPŁATNA!!! Która idealnie pasuje do tej sytuacji. Platforma KLASOMAT(klik) pomoże ułatwić życie klasowemu skarbnikowi. W platformie może zarejestrować się każdy i jest czynna 24/7. Rodzice, uczniowie, opiekunowie – każdy może obejrzeć swoje składki i nie ma wglądu do innych (prywatność jest ceniona).
Rodzic dostaje ponaglenie, jeśli zapomni uiścić składki, może zrobić to przelewem, a pieniążki od razu zobaczy przy dziecku, na swoim koncie.
Uważam, że jest to przede wszystkim bezpieczne, ale nie tylko, jest to również oszczędność czasu dzieci, jak i rodziców. System przeliczy za nas pieniążki i dziecko nie będzie musiało nosić ich przy sobie.
Skarbnik wysyła zaproszenia dla uczniów i rodziców, może upoważnić do tego również swojego zastępce, lub się zrzec tej funkcji na korzyść innego dziecka – lub rodzica. Skarbnikiem klasowym może być też rodzic, gdy dzieci uczęszczają do przedszkola czy dopiero zaczynają nauczanie początkowe. Mówię tu w razie jakiegokolwiek wypadku.
Platformę możemy mieć również w swoim telefonie, dostęp jest łatwiejszy! Telefon mamy zawsze przy sobie, więc możemy sprawdzać postępy na bieżąco, na przykład gdy w zasięgu wzroku pojawiają się inni rodzice, gdzie można im delikatnie przypomnieć o zbiórce pokazując wszystko na ekranie telefonu. Wystarczy pobrać aplikację, dopasowaną w zależności od telefonu – na Androida lub iOs.
Wszystko łatwo, szybko i przyjemnie. Można? MOŻNA!!! Zobacz sama -> KLIK -> kontekst skarbnika.
Proste! Prawda?!? :)
Zapraszam Cię Rodzicu do rejestracji w systemie, ale zanim… to zerknij na nasze ‚portfelikowe’ zdjęcia poniżej :)

 

1fg6a2187 fg6a2142 fg6a2147-side fg6a2150fg6a2141 fg6a2152 fg6a2155-side fg6a2157 fg6a2162 fg6a2186 fg6a2202-08-57-59-side fg6a2206 fg6a2225 zfg6a2194-side

Close