Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Najlepsze książki dla małego fanatyka kosmosu

Najlepsze książki dla małego fanatyka kosmosu

Kubi oszalał na punkcie kosmosu. Chciałby mieć wszystko co z tym związane. Jednocześnie cieszę się, że odnalazł nowe pasje i sprawia mi to przyjemność, jak czyta i dowiaduje się nowych rzeczy. Równomiernie odkrywając nowe ciekawostki, przekazuje mi je, więc i ja się od razu uczę ;). Na przykład, że mamy w układzie nową planetę Eris, lub tego, że któraś ma 72 księżyce.

Pasja rozwija się cały czas i w związku z tym przybywa materiałów. Podsyłacie mi zdjęcia znalezione w sieci, które przedstawiają bluzki, skarpetki czy inspiracje na pokoik. Pokoik jak przystało fana kosmosu jest już prawie skończony. Mówię prawie, bo na razie jest tylko jedna ściana, a chcemy więcej :D. Zdjęcia z pokoiku możecie zobaczyć TUTAJ(klik).

Zanim zacznę nadmienię jeszcze, że Kuba ma 6 lat, a w tym roku skończy 7. Pomysł na ten wpis podrzuciła mi jedna z Was, pytając jakie książki mogę polecić dla fana kosmosu. Zaczynajmy! Kolejność jest przypadkowa, warto poczytać opis :)

1.Książka Wszechświat Trójwymiarowa podróż pośród gwiazd

Książka Wszechświat jest numerem jeden w naszym domu, ze względu na… papierowe konstrukcje 3D w środku, otwierają się strony i zaczyna się magia, słońce ma swoje wybuchy, ziemia jest okrągła, i jest nawet interaktywna konstrukcja ze spadającą gwiazdą :D Opisy są całkiem ciekawe i proste, pasują do dziecięcego świata.

Niestety konstrukcje sa bardzo delikatne, chłopcy raz wzięli książkę do przedszkola i wrócili z płaczem, gdyż koledze niechcący się porwało.

Książka zakupiona stacjonarnie w empiku. Ale przez internet można zamówić. Kliknij: Wszechświat. Trójwymiarowa podróż pośród gwiazd.

2.Książka KOSMOS To, o czym dorośli ci nie mówią

Książka z pięknymi rysowanymi ilustracjami, sposób opisania jest prosty, jednakże nie skradła serca Kubusia, ze względu na bardzo dużą ilośc tekstu. Myślę, że dla chłopca 8-9 lat będzie idealna. Do kupienia również w Empiku:

Kosmos To o czym dorośli ci nie mówią.

3.Akademia tropicieli faktów: KOSMOS

Książka Akademia Tropicieli faktów należy do tańszej cenowo pozycji, przez to kartki i ilustracje w książce są czarnobiałe. Ale liczy się treść – dzieci znajdą tam odpowiedzi na pytania, które najbardziej je nurtują. Książkę znajdziecie TUTAJ :)

4.Biblioteczka Montessori Astronomia

Biblioteczka idealnie się będzie nadawała dla wielbicieli gwiazdozbiorów. Wszystkie konstelacje są opisane w małej książeczce. Dodatkowo mamy karty wszystkich planet z podpisami. Możemy bawić się tym na wiele sposób w parach i osobno. Fajna, uczy poprzez zabawę, jednakże nie należy do tanich. Kubuś uwielbia rozkładać karty z planetami.

Link do Biblioteczki: TUTAJ (aaaa stacjonarnie zapłaciliśmy za nią 129,99, a teraz widzę że jest w promocji za ponad 80zł na stronie, oh jak mnie to boli! Ale Wy korzystajcie bo warto:))

5.Kosmiczna sonda uliczna

Książeczka składa się jedynie z obrazków i pytań, zdecydowanie dla młodszych dzieci, które razem z rodzicem będą bujać we własnej wyobraźni. Jest pięknie wydana. Chłopcy dostali ją w prezencie.

Znalazłam ją w promocji ->TUTAJ<-.

6.Niesamowity Wszechświat

Przepiękne wydanie z szerokimi opisami i ilustracjami, Kubi pragnął bym czytała mu co wieczór. Naprawdę mega!

Kupisz TUTAJ

7. Zeszyty ćwiczeń KOSMOS

Nie samym czytaniem człowiek żyje dlatego wrzuciłam te ćwiczenia w jeden punkt. Znajdujemy je w hurtowni www.selkar.pl są o wiele tańsze niżeli kupilibyśmy gdzieś stacjonarnie. Od łączenia kropek, poprzez rozwiązywanie rebusów. Fajna sprawa!

8.Odkryj Wszechświat – album z naklejkami

Tam gdzie są naklejki to jest pozycja numer jeden w naszym domu. Także dlatego ten album skradł serce obydwu chłopaków! Nie spodziewałam się tyle zabawy za całe 11zł! Do kupienia TUTAJ

9.MISJA KOSMOS

To była jedna z pierwszych książek o kosmosie kupiona w naszym domu. Chłopcy byli jeszcze dosyć mali, więc z takimi twardymi kartkami myślałam, że będzie dopasowana do ich wieku. Jednak od tamtej pory chłopcy często sięgają po książkę. Dowiedzieli się z niej co to jest Łazik po raz pierwszy w życiu, oraz wiele wiele innych rzeczy. Każda strona to obrazki, jak widać na zdjęciu, nie ma monotonnego tekstu, wszystko jest jasno i rzetelnie przedstawione, oraz dopasowane do dziecięcego świata

W Empiku jest teraz na promocji: KLIKNIJ. Warto kupić! Jak dla mnie zaraz po książce 3D, TOP w naszym domu:)

To by było na tyle jeśli chodzi o nasze książkowe propozycje o kosmosie. Mamy w pokoiku jeszcze wiele kosmicznych gadżetów! Dlatego może kolejny wpis z cyklu: kosmiczne gadżety do pokoju małego fanatyka kosmosu? Dajcie znać! :D

Close