Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Kilka słów do kobiety, która położyła ręce na cudzego męża.

Kilka słów do kobiety, która położyła ręce na cudzego męża.

 

Całkiem niedawno byłam świadkiem wielu wydarzeń, które dotyczyły bardzo bliskich mi osób, a także po części i mnie. Nie będę rozpisywać, co gdzie, jak i kiedy, bo wcale nie o to tutaj chodzi. Chodzi o coś całkiem innego.

 


 

My kobiety – jesteśmy gatunkiem bardzo empatycznym, zdolnym do przewidywania przyszłości, do myślenia o stu rzeczach na raz. Posiadamy instynkt, a nasz mózg może otworzyć trylion pincet szufladek na raz, kiedy w tym czasie mężczyzna w swojej głowie musi zamknąć jedną szufladkę, by móc otworzyć drugą. Tak – jesteśmy wielozadaniowe, wiele potrafimy, wiele umiemy. Umiemy ogarnąć dom, dzieci, zarobić pieniądze i do tego wiemy jak pięknie wyglądać. Podświadomie znamy psychologiczne sztuczki i wiemy co kręci facetów, oraz jak ich zdobyć.

STOP.

Znamy swoją wartość, znamy pewne mechanizmy. Mamy w sobie niewyobrażalną siłę i możliwości do działania. Potrafimy rodzić dzieci i walczyć o nie jak lwice, i tu właśnie rozpoczyna się temat, który chciałabym poruszyć.

 


 

ON – mąż. Samiec. Z rodziny jednogatunkowych, dwumózgowych, obszar intelektualny znajduje się w głowie, a czasami również między nogami. Ma jedno zadanie, utrzymać rodzinę i wrócić każdego wieczora do domu.

Także wraca zmęczony, ale uśmiechnięty, rozsiada się na kanapie, ma roszczeniowy stosunek do żony, która oczekuje by pilnował porządku, spędził chwile z dziećmi. Mimo to daje jej buziaka, ustami, które przed momentem całowały inną. Mimo to robi, co trzeba. Jego ośrodek wrażliwości nie pracuje. Samiec żyje z dnia na dzień. Ma za zadanie utrzymać rodzinę, dom, oraz zaspokoić swoje potrzeby.

Jedną z tych potrzeb jest wyjście na piwo z kolegami. Tolerancyjna małżonka nie marudzi, przecież samiec tyle pracuje, niech się rozerwie, przecież to tylko koledzy. 

Historię sama możesz sobie dopisać. Obrączka i pełny portfel są jak magnes na młode dziewczyny, na rozwódki, do których teraz apeluję!

Dziewczyno! Czy zdajesz sobie sprawę za co się teraz bierzesz? Atrakcyjny facet, dwójka, trójka dzieci, mądra żona. Dom, kredyt. Wciskasz tyłek między ich dwoje. Świecisz tyłkiem mu przed oczami tylko po to, by okręcić go wokół palca. Ale pamiętaj, że razem z nim bierzesz bagaż jego doświadczeń, jego kredyt, alimenty, spotkania z dziećmi, dzieci, żonę. SĄD, podział majątku.

On przez to wszystko przejdzie. On da radę. To samiec. Ośrodek jego mózgu w pewnych momentach leży gdzie indziej. Tylko czy Ty dasz radę?

Będziesz zakochana, gwarantuję Ci, że mocniej niż po uszy. Metoda na lodówkę działa doskonale. On będzie zajęty, niedostępny, pracą, dziećmi, a Ty będziesz tylko rozmyślała dlaczego się nie odzywa. Zaczniesz co raz bardziej tęsknić, a niedostępność odegra całą swoją rolę. Gdy w końcu go zdobędziesz zrozumiesz wówczas, że nie było warto. Czas, który poświęcił by mężczyzna bez bagażu doświadczeń dla Ciebie, byłby o wiele dłuższy, niż czas który poświęci Ci facet dwójki dzieci podczas rozwodu.

Zastanów się więc pięć razy zanim podejdziesz do niego na dyskotece i zaczniesz wymachiwać tyłkiem. To tylko początek. Początek bez końca. Początek rozbijania rodziny, odbierania dzieciom ojca i początek rozwalania swojej psychiki. Ty też będziesz cierpiała. Gdyż na początku jego żona będzie walczyć. Będzie rzucać różnymi epitetami, będzie Ci grozić. Tak wiem, czego ona chce, przecież to jego wybór. Ona po prostu jak lwica walczy o dobro swojej rodziny, o dobro swoich dzieci. Doskonale zdaje sobie sprawę, że nie da mu tego co dajesz mu Ty. Motyle w brzuchu, super seks, super ciało. Ale Ty też kiedyś będziesz na jej miejscu. Twoje ciało też zniszczą ciąże, Twoje obowiązki sprawią, że nie będziesz miała ochoty na łóżkowe sprawy, będziesz tylko marzyła o kolejnej godzinie snu. A ten mąż będzie jak natrętna mucha. 

Karma nie jest po to by krzywdzić. Karma jest logiczna. Bo taka jest kolej życia, nie przywrócimy dnia wczorajszego. Nie cofniemy wypowiedzianego, ani nie odczarujemy zrobionego.

Pamiętaj!

 

fg6a5491 fg6a5493 fg6a5495 fg6a5507 fg6a5510 fg6a5512fg6a5490 fg6a5514 fg6a5520 fg6a5524fg6a5482-2 fg6a5492

Close