Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Zwróć uwagę na te 5 rzeczy podczas zakupu pierwszych bucików!

Zwróć uwagę na te 5 rzeczy podczas zakupu pierwszych bucików!

[fb_button]

Jak sobie przypomnę jaka byłam zielona kiedy pierworodny zaczynał stawiać swoje pierwsze kroczki, to aż mnie rumień oblewa… Bo niby skąd ja miałam to wiedzieć! Mięciutkie, wygodne, sztywne zapiętki(ke?) skąd ja miałam to wszystko wiedzieć! Na szczęście Bóg zesłał mi dzieciate koleżanki, które wydarły się na mnie gdy pierwsze buciki mojej pociechy zakupiłam w sieciówce. To jeden z największych błędów popełnianych przez młode mamy, brak wiedzy o każdej nowej kolejnej rzeczy, która nas czeka. O prawidłowym szczotkowaniu zębów, o zakupie bucików, o kremach z filtrem, o prawidłowej pozycji podczas siadania. Ale ja zrobię wszystko by jak najwięcej zainwestować w dobrą przyszłość moich dzieci, i jak wcześniej wspomniałam, oblewam się rumieńcem ze wstydu na myśl o tym, że ja nie wiedziałam!!! JAK MOGŁAM?!

Młoda Mamo! Masz dziecko? Przekop cały internet, przeczytaj od deski do deski blogi takie jak nasze, a na pewno znajdziesz ukojenie na wiele swoich myślowych wątpliwości. Ale do rzeczy, dziś o bucikach, Oliś od niedawna chodzi, choć z niecierpliwością czekałam na ten stan rzeczy. Miód na me serce i na moje ręce, jak on sam sobie tupta! Na podwórku przed domem sam tupta! Zaliczy zająca jednego i drugiego, ale wstaje mężnie i idzie dalej. Podejdzie sobie do piaskownicy do braciszka, jeszcze trochę i nawet spokojnie kawę wypiję gdy oni będą razem na podwórku. W naszym przypadku nie sprawdziło się to, że drugie dziecko o wiele szybciej pójdzie niż pierwsze, prawie dokładnie w tym czasie zaczął chodzić co Bubi(zobaczcie wpis z kiedyś TU).

FG6A3733

Na co zwracać uwagę podczas zakupów bucików do pierwszych kroczków?

1. Buciki powinny być mięciutkie, najlepiej ze skóry, podeszwa powinna się zginać i być miękka. Buty powinny pozwalać małej stópce oddychać, oraz pracować stopą.

2. Buty powinny być dopasowane do stopy, a dokładniej do ich kształtu, jeśli chodzi o rozmiar to najlepiej by były ciut większe. Nie o dwa czy trzy rozmiary, lecz jedynie o0,7cm!

3. ABS – najlepiej żeby podeszwa buta nie była śliska, tylko wręcz odwrotnie, tak by zapobiec ‘łapaniu kolejnych zająców’

4. Sztywny zapiętek – jeszcze do niedawna słyszałam o tym, że on musi być koniecznie sztywny! Ale uwaga!!! On przecież musi być mięciutki, dziecko nie może czuć się w bucikach jak w butach narciarskich, musi uczyć się wyczuwać swoją stopę, bo przecież musi też umieć chodzić bez bucików.

5.Buciki powinny być idealne! Więc jeśli już planujesz zakup przez internet szukaj tylko takiego sklepu, który w razie czego wymieni Ci rozmiar na inny. My zaopatrzyliśmy się TUTAJ.

 

A tu mamy dla Was niespodziankę! Nagrałam nasze pierwsze kroczki, dajcie znać czy Wam się podoba! :)

 

FG6A3709 FG6A3716-horz FG6A3718 FG6A3719 FG6A3728 FG6A3738 FG6A3748 FG6A3782 FG6A3790

Oliś:

BUCIKI BOBUX – są bardzo mięciutkie, nie ograniczają pracy stopy, Oliś nie protestuje przy zakładaniu, TUTAJ

Skarpetki – Kimonokid

Spodenki i sweterek – zara

Kapelutek kupiliśmy przypadkiem na jarmarku

Wózek – Amelis

 

 

Close