bez-nazwy-11-792x414-2
Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Wspólne spędzanie czasu z Fisher-Price

[fb_button]

Przeczytałyście tekst specjalisty Fisher Price dr Justyny Korzeniewskiej? (klik). Wspomina ona między innymi o interakcji z rodzicem, jego towarzyszeniu podczas wspólnych zabaw. Nam podczas zabaw towarzyszą zabawki Fisher-Price, są  one inspiracją do dobrej zabawy. Chciałabym pokazać jak dzięki nim aktywizować naszego malucha, aby rozwijał się coraz lepiej w wielu aspektach.

1

Garnuszek na klocuszek – ta zabawka odgrywa bardzo ważną rolę w poznawaniu kształtów, ich zarysu, nazwy. Jest to jedna z najbardziej ‘używalnych’ przez Bubka zabawek. Bardzo lubimy do niej wracać. Na początku zerkałam, który Bubi weźmie klocek i wskazywałam miejsce do której dziurki ma go wrzucić. Powtarzałam nazwę po garnuszku, np.’trójkąt’, a gdy wrzuciliśmy wszystkie, radości nie było końca, biliśmy brawo i odkrywaliśmy pokrywkę by zabawę rozpocząć na nowo. Zabawa z garnuszkiem dodatkowo stymuluje malutkie rączki, usprawnia chwytanie stymuluje słuch i wzrok.

DSC06127-horz DSC06152

Częste wyjścia na świeże powietrze stymulują rozwój fizyczny dziecka, dziecko poznaje nowe otoczenie, poznaje swoich rówieśników. Każdy kolejny spacer warto urozmaicać, np. zabierając ze sobą chodzik/jeździk. Fisher-Price ma dla nas propozycję ze słoniem. Warto by rodzic najpierw zademonstrował dla malucha jak to się robi:) Zauważyłam, że sporo dzieci na osiedlu ma jeździki, dlatego warto zaproponować wspólne wyścigi. Wiadomo, że tak małe dzieci na początku nie odnajdą się w tej zabawie, dlatego potrzebne będzie zaprezentowanie jej przez rodziców, i późniejsza ich asekuracja.

DSC06197

Szczeniaczek na dobranoc – ta zabawka od momentu pojawienia się młodszego rodzeństwa uczestniczy w długim procesie, jakim jest nauka samodzielnego zasypiania przez Bubka. Bubi zawsze zasypiał przy mnie w naszym dużym łóżku, gdzie później był przenoszony do swego. Zabieraliśmy ze sobą szczeniaczka za każdym razem, przyciskaliśmy jego brzuszek by usłyszeć miły głos, który przypomina o tym, że już czas na sen. Bubi przyzwyczajony do szczeniaczka przewędrował razem z nim do swego łóżeczka, bez żadnego sprzeciwu. No chyba zastapił mu mnie;) i już jakiś czas Bubi zasypia sam, bez mojej pomocy.

x

(a to zdjęcie akurat z popołudniowej drzemki:))

Wpis powstał w ramach współpracy z Fisher-Price.

 

XOXO
signature
comments [ 13 ]
share
No tags 0
13 Responses
 • Wronkowa mama
  31 . 08 . 2014

  Ale słodko razem śpią :) Brzuszkowy to zawsze z uśmiechem na twarzy drzemie ;)

 • Ona Jedna a Ich Dwóch
  31 . 08 . 2014

  Jak się tak patrzy na Nich śpiących, to aż się chce drugiego dziecka ;) My też mamy sporo zabaqek fisher price, ale najczęściej używany jest garnuszek. Szczeniaczek uczniaczek, ze smutkiem muszę stwierdzić, nie interesuje naszego MałegoA :( a ja tak Szczeniaczka lubię! :)

 • Kinga
  31 . 08 . 2014

  ten chodzik jest super!! gdzie go mozna kupic?

 • Ada
  31 . 08 . 2014

  Jeju jak mnie rozczulają te wspólne zdjęcia Twoich chłopaków. Może i u nas powoli czas na drugie? ;)

  U nas garnuszek też w ciągłym użyciu :)

  • Buuba
   31 . 08 . 2014

   czas czas! :D do roboty! ;)

 • Iza - łowca zabawek
  31 . 08 . 2014

  Ja z FP polecam Muzyczną skrzynkę na listy i Koszyk piknikowy- to taka inna wersja sortera ;)

 • Marta Duszyńska
  01 . 09 . 2014

  Super! Fajowskie bardzo te wasze chłopaki :)

  A Fishera uwielbiamy. Jest z nami codziennie i praktycznie wszędzie.

 • Jagoda
  01 . 09 . 2014

  Puffffy! Moje marzenie! Zresztą pisałam już w komentarzu na fcb :)

 • Kornelia
  01 . 09 . 2014

  oho, to na całą czwóreczkę trzeba mieć naprawdę duże łoże! :)

 • Zuzanna Fotografuje
  01 . 09 . 2014

  Tak…. „ciasteczka są mniam mniam”, znam to na pamięć ;) Gniewko jest jeszcze za mały, żeby skumać tórjkąty i kwadraty, ale dostał w spadku od kuzyna i bardzo lubi swój garnuszek :)

 • Paula
  02 . 09 . 2014

  My mamy jezdzik szczeniaczka i wiele innych zabawek fp. Nie do zdarcia! Polecam stolik interaktywny w ksiazeczka laptopem i pianinkiem! Nasz najnowszy nabytek:)

 • ZosikKtosik
  05 . 09 . 2014

  Słodkie Bubki <3

 • joasia.w
  02 . 11 . 2014

  Ostatnie zdjęcie mnie rozczuliło, aż chce się mieć dwa takie szkraby w domu. My mamy obecnie jednego 7-miesięcznego i zaczynamy dopiero przygodę z zabawkami z fisher-price, mieliśmy grzechotkę,teraz garnuszek, ale już planuje zakup kolejnych zabawek.
  Pozdrawiam :)

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *