Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Nasze typy do karmienia

Nasze typy do karmienia

[fb_button]

Przeróżnych butelek mieliśmy bardzo wiele, aż metodą prób i błędów wyeliminowaliśmy trochę, by zostało kilka wybranych.

Na pierwszy ogień idzie nasz faworyt, bez niego nie mogłabym wyjść z domu. Brzuszkowy odkąd się narodził nie chciał smoczusia, a z karmieniem z butli było mu ciężko nawet w szpitalu. W związku z tym gdy nastąpił fizjologiczny spadek masy ciała, nie nabierał dodatkowych gramów w tempie jakim powinienen. Wisiał na cycku przez całe doby, by waga jak najszybciej się unormowała i by wypuścili nas do domu. Z pomocą przyszła butelka Mimijumi. Jej kształt, kolor, fakturka, materiał z którego jest wykonana do złudzenia przypomina kobiecą pierś, dlatego wkupiła się w łaski Brzuszkowego. Oto co o samej butelce napisał producent:

Butelka Mimijumi została zaprojektowana z myślą o 
naturalnym przestawieniu dziecka z karmienia piersią na karmienie mieszane lub butelkowe.

Projektanci Mimijumi chcieli stworzyć butelkę, która zarówno fakturą użytego materiału jak i kolorystyką będzie zbliżona do piersi mamy. Przy tworzeniu smoczka Mimijumi współpracowali lekarze, pielęgniarki, eksperci od laktacji oraz mamy.
Konstrukcja butelki opiera się na fizjologicznej dynamice karmienia, smoczek jest delikatny i przyjemny w dotyku, do złudzenia przypomina kobiecą pierś.

Mimijumi to naturalne, nowoczesne i stylowe uzupełnienie karmienia piersią.

Butelkę wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest przeźroczyste jak szkło, lecz bezpieczniejsze dla niemowlęcia. Zostało ono opracowane do zastosowań medycznych w Szwajcarii posiada wszystkie certyfikaty, wymagane dla materiałów mających bezpośredni kontakt z żywnością. Tworzywo to nie zawiera bisfenolu A (BPA) ani lateksu.

Smoczek do butelki Mimijumi został wykonany wyłącznie z najbezpieczniejszych silikonów i tworzyw sztucznych, nadających się do kontaktu z żywnością. Miękki jak skóra smoczek o ukierunkowanej strukturze został zaprojektowany w celu naśladowania pod względem wyglądu i w dotyku piersi matki.

Produkt ten został wyprodukowany w Austrii z najwyższej
jakości materiałów otrzymanych z Niemiec, Holandii i Szwajcarii. Spełnia on wymagania normy EN 14350 oraz wszystkie przepisy
amerykańskiej ustawy o poprawie bezpieczeństwa wyrobów konsumpcyjnych (CPSIA).

Na drugi ogień idzie Avent, przy Brzuszkowym używana sporadycznie, gdyż zanim ‘załapie’ minie chwila. Jej kształt również przypomina kształt kobiecej piersi, ale już nie tak bardzo jak przy Mimijumi. Za to można rzec, że Bubi się na niej wychował. Przez cały okres niemowlęcy Bubka korzystaliśmy z niej i byłam bardzo zadowolona, ze względu na idealny przepływ, przy którym się nie dławił, jak przy innych butelkach.

2

A teraz coś z czego Bubek korzysta, butelka Beaba, dzięki niej wypija mleczko w porze wieczornej w sekundę, jakoś mu ta butelka na teraz najbardziej odpowiada. Przy biegającym dziecku ta butelka jest bardzo bezpieczna, nie jest stworzona ani z plastiku ani ze szkła, więc nie ma ryzyka, że się pobije. Jest stworzona z miękkiego silikonu bezpiecznego dla dziecka, nie zapowietrza się więc nie stwarza problemów z brzuszkiem. Nr 1 u Bubka na teraz.

1

Z butelek jeszcze godnych polecenia jest szklana butelka lifefactory, dlatego że jest szklana trafia u nas do zmywarki, mamy do niej ustniki i na razie służy jako niekapek. Oraz jeszcze lovi aktywne ssanie, korzystaliśmy z niej jakiś czas i też jesteśmy zadowoleni, jedynym minusem było, że smoczuś się zasysał, tylko nie wiem czy to już wina Bubka czy wina butelki:)

Każdą z butelek wygoglowałam i dowiedziałam się, że ciężko jest zdobyć butelkę Mimijumi, mamy jakiś czas temu sprowadzały ją zza granicy, a ona jest już dostępna w Polsce, w internetowym sklepie kidy.pl ->TU

Butelka Beaba -> TU, a lifefactory -> TU, Avent dostaniecie w hipermarketach

A Wy jakich butelek do karmienia używacie? :}

 

Close