Close
Close

Brak produktów w koszyku.

5 ZASAD, KTÓRE POWINNA ZNAĆ KAŻDA MATKA POLKA, SZYKUJĄCA SIĘ DO PRACY Z SAMEGO RANA (OSTATNIA MEGA!!!)

5 ZASAD, KTÓRE POWINNA ZNAĆ KAŻDA MATKA POLKA, SZYKUJĄCA SIĘ DO PRACY Z SAMEGO RANA (OSTATNIA MEGA!!!)

Poranki.

Twoje dzieci zmawiają się, knują bezczelnie w każdym kącie Twojego domu, to nic, że młodszy potrafi tylko powiedzieć ‘mleko’, a starszy, że chce parówkę, to nic! One knują! One knują, że jest weekend, sobota, niedziela, że staruszkowie marzą, by w te dwa dni choć dłużej pospać. Knują, i ostatecznie przybijają pionę – wstajemy punkt szósta. Niech sobie starsi marzą dalej.

Poniedziałek. Jesteś pewna, że Cię zbudzą, tak jak to zrobili w weekend. Ale nie, sama otwierasz oko, i dostrzegasz zza mgły sklejonych rzęs, że jest 7:45, o rany! Siódma czterdzieści pięć. Gdzie chłopaki mają być na 8:20 w przedszkolu. Patrzysz drugim okiem, stopy młodszego leżą na twarzy Twojego poślubionego. A starszy trzylatek zapragnął udawać nastolatka, śpi w swoim pokoju i nie dasz rady go dobudzić.

Udało się, wszyscy są na nogach, trzy minuty do odjazdu, tylko Ty jeszcze nie ogarnięta. Postaw na to co sprawdzone, zastosuj się do tych kilku wskazówek, dzięki którym Twoje macierzyństwo (oraz te pół żartem pół serio poranki) w końcu wyjdą na prostą.

 

1.Przy wyborze outfitu do pracy stawiaj na klasyczne kolory

Kiedy masz pięć minut do wyjścia, nie wymyślaj strojów, bo chcesz się pokazać w pracy. Wiesz, chcesz udowodnić, że całego weekendu wcale nie spędziłaś z dziećmi w domu, nadrabiając zaległości na komputerze. Tylko razem pojechaliście do galerii, potomstwo odprawiłaś do kuleczkowego świata smyka, a sama udałaś się na zakupy. Niestety to nie przejdzie. W ubraniu, które wisi od roku z metką w Twojej szafie (a kupiłaś je na wszelki wypadek, bo miałaś plan schudnąć), nie będziesz czuła się dobrze przez cały dzień. Dlatego – to co sprawdzone, w klasycznych kolorach.

 

fg6a7993

 

2.Używaj do makijażu tylko sprawdzonych kosmetyków

Każdy dzień (prawie, czasem mam swój dzień lenia), od rana do wieczora mam na sobie makijaż. Niestety nie da się by był perfekcyjny, tak jak tuż po nałożeniu, przez cały dzień, ale da się uniknąć efektu ‘pandy’ pod oczami. Dlatego postawiłam na bardzo dobre kosmetyki wokół oczu. Mój tusz, który bardzo mocno kocham, już jest tak sponiewierany, że nawet odłamałam mu zakrętkę(niechcący!). Jest mega wytrzymały, nie wodoodporny, ale prawie, nie obciąża rzęs i nie skleja, i za to go uwielbiam. Nie wyobrażam sobie kupienia nowego tuszu, który jest niesprawdzony. Podobnie jak innych kosmetyków. Jakiś czas temu (zimą te poranki są jeszcze takie ciemne), umalowałam się nowym bronzerem do policzków, wyobraź sobie, że w świetle dziennym miałam dwie plamy. Nigdy więcej nic nie sprawdzonego!

 

fg6a7971

 

3.Pij codziennie swoją ulubioną kawę

Takie małe przyjemne rytuały każdego dnia, sprawiają, że czujesz to, że w macierzyństwie się nie zatraciłaś. Że masz jeszcze czas dla siebie, że potrafisz celebrować chociażby jedną minutę. Zazwyczaj wtedy się wyłączam. Dźwięki do mnie nie docierają, chwila trwa jakby dłużej. Obecnie uczę się ją pić na nowo, bez mleka. I chociaż przyzwyczajam się i smakuję, to zapach zawsze będzie taki sam. On pobudza mnie i daje mi energię na długi dzień, oraz przygotowuje do walki z czasem.

 

fg6a8005

 

4.Przeczytaj punkt 2 i 3 i NIGDY NIE ROB TEGO W TOWARZYSTWIE DZIECI!!!

 

Twoje poranki nie będą takie “Twoje” jeśli wszystko będziesz robiła w biegu, jeśli obok Ciebie dookoła będą biegały Twoje Szkraby, jeśli nie masz swojego miejsca w domu, tylko i wyłącznie dla siebie, bądź malujesz rzęsy między nałożeniem jednej skarpetki dla syna, a drugiej, to wiedz, że życie może Cię zaskoczyć, i to niezbyt pozytywnie… Spójrz tylko na te zdjęcia, oczywiście mogłam się wydrzeć, obrazić, pójść sobie, ale wiem, że jest inaczej, gdy każdy ma swoje wyjście awaryjne.

 

fg6a8013 fg6a8021 fg6a8039 fg6a8044

 

5.Miej zawsze wyjście awaryjne

Bardzo lubię mieć zawsze plan B. Gdy coś nie wypali, nie lubię zostawać na lodzie. Gdy przyjaciółka odwoła spotkanie w ostatniej chwili, mam zawsze dobrą książkę przy sobie. Gdy spali się obiad, mrożonka zawsze jest w zamrażalniku, gdy zepsuje się auto – mam zawsze kilka numerów w telefonie. I gdy na pięć minut przed wyjściem Twoja ostatnia biała bluzka zostanie zdewastowana ‘mamo ja niechcący’, przez Twoich podstępnych chłopaków (nie musi się tak stać jeśli będziesz przestrzegać punktu 4) – również mam wyjście awaryjne. Nazywa się VANISH – 30 sekund wystarczy aby pozbyć się uporczywych plam. Kawa i tusz do rzęs (oraz inne kosmetyki) to jest coś co brudzą moje ubrania najczęściej. Wkurzałam się gdy musiałam się pozbywać kolejnej bluzki, ze względu na uporczywe plamy, dziś wiem, że wystarczy 30 sekund i plamy znikają, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Prawdziwa magia!!!

Vanish obecnie działa na ponad 100 plam w trybie ekspresowym, u nas najczęstsze plamy to kawa i jedzenie, szczególnie na małych dziecięcych ubrankach. Niestety same detergenty używane na codzień bardzo często nie wystarczają, dlatego sięgam po produkty, które zobaczycie na zdjęciach poniżej. A jak jest u Was? Znacie Vanisha? Używacie? Jakie macie najczęstsze ‘plamowe wpadki’?

 

fg6a8064 fg6a8068 fg6a8090 fg6a8091 fg6a8098 fg6a8103 fg6a8109 fg6a8112zfg6a8105fg6a7967

Close