fbpx
Close
Noc spadających

Noc spadających

 

DSC04680

Głowę zadzieram, stoję na tym balkonie. Stoję dalej. Wychodzę co jakiś czas. Wołam Tatkę. Chodź, razem wypowiemy życzenie. Ale nic, czarne niebo, jedna gwiazda i to nie chce spadać. Czekam na tą spadającą, wierze, że spełni życzenie. Może to śmieszne, ale kiedyś mi gwiazda takie życzenie spełniła, byłam bodajże w szóstej klasie podstawówki, brakowało mi oceny do świadectwa z wyróżnieniem. Tzw. czerwonym paskiem, i wiecie co? Miałam te świadectwo, życzenie się spełniło.

Od tamtej pory wierzę, mocno. Może to potęga naszej podświadomości, że marzenia, w które mocno wierzymy, mocno w nie brniemy, spełniają się. Gwiazdka czy świadomość? Nieważne. Dziś wypatruję i ufam jej mocno. Mam takie jedno życzenie, czy się spełni? Oby! A moje życie wtedy zmieni się o 180st na lepsze(choć i tak jest wspaniałe), ale nie powiem jakie to życzenie.

Poprzednie wypowiedziałam jako nieletnia pijąc wino marki wino, na torach z moimi przyjaciółmi, wiem wiem, taka młoda byłam. Ale wiecie przecież, ile tacy mają w głowie. Fajnie wtedy spędzaliśmy czas na tzw. ‘warszawskim moście’, było to wtedy bardzo elitarne miejsce w moim mieście, w którym mieszkałam. Naszym rozmowom i śmiechom nie było końca. Spacery po lesie, zdjęcia, śmiech, wino, piwo, czy zwykłe rozmowy. Wracam do nich myślami z uśmiechem na ustach. Dzięki nim, mam o czym wspominać, mam tonę zdjęć i masę miłych myśli.

Na razie nasze drogi się rozeszły, wydorośleliśmy. K w Warszawie. J choć w tym samym mieście kontaktu już nie mamy takiego ‘intymnego’. Ja się pobrałam, J też nie dawno. Każdy ma swoje życie, już takie dorosłe. Z takimi doroślejszymi życzeniami… Gwiazdko:

Bubie zdrówka, szczęścia, nie bolącego brzuszka

Lodówce by półki się w niej uginały

By nie żyć od wypłaty do wypłaty

Szczęścia memu bratu

Siły mojej babci

Cierpliwości dla mnie, miłości, szczęścia

Beztroskiego życia

Wygranej w totka niekoniecznie, lecz dobrej pracy

Wakacji co roku

Dorotce –zakochania

Dla mnie- lepszej figury

Mężowi na razie nic- jesteś wspaniały

A blogowi rozkwitu

….

 

„Wszystko możliwe jest dla tego,kto wierzy” (Ewangelia wg św. Marka 9,23)

 

Close