Close
Close

Brak produktów w koszyku.

7 rzeczy, które powinnaś spełniać, by być najlepszą mamą pod słońcem

7 rzeczy, które powinnaś spełniać, by być najlepszą mamą pod słońcem

[fb_button]
  1. Najważniejsza – bądź taką mamą, jaką Ty chciałabyś mieć.

    2. Bądź wzorem dla swojego dziecka

Dzieci łatwo przejmują nasze nawyki, obserwują je i powielają, dlatego ostatnio przez długi czas rozwodziłam się z moim mężem gdy chciał po prostu palić. Walczyłam do tego momentu, aż owy zły nałóg zniknął z pola widzenia. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego w naszym domu, wiem, że każdy ma swoje słabości, ale bez przesady, nie w tym kierunku! Zabiję gołymi rękami, byleby tylko wszystko dla dobra dzieci. Druga sprawa, ostatnio mówię do Bubka, kochanie posprzątaj klocki, i sama niesamowicie niewychowawczym przykładem te klocki zgarnęłam do kąta stopą. Wiecie co on zrobił? Wstał i zgarniał wszystkie klocki stopą. Stanęłam jak wryta. Odłożyłam wówczas stos wypranych ręczników, które miałam w rękach i zaczęłam świecić przykładem. Zbierałam klocki do pojemnika po prostu, a on zmienił zdanie nożnego zgarniania duplo. Nawet takie niewielkie prozaiczne czynności, czy też te codziennie, jak wspólne mycie zębów procentują na przyszłość i rozwój naszego dziecka. Ta mała papuga w domu wszystko obserwuje, nawet gdy teraz dłubiesz w nosie!

3.Bądź mamą wyluzowaną

Do niedawna wszystko robiłam w biegu, brakowało mi doby. Pranie, sprzątanie, codziennie świeży obiad i wpis na bloga nie uciekną. Zamykam laptop, kiedy jeden z drugim marudzą i oddaję się im w 100%. Zawsze gdy jestem w sklepie wyszukuję dla starszego nowych puzzli, bo teraz jest na to szał, układamy razem. Pranie robię dopiero, gdy już nie ma skarpetek, a prasowanie zostawiam na godziny nocne. Te rzeczy naprawdę nie uciekną, czas spędzony z dzieckiem jest cenniejszy ponad wszystko. Wyluzuj, pranie które się piętrzy będzie pretekstem do nowych zakupów: ja nie wiem kochanie dlaczego oni tak mało ubranek mają, musimy iść na zakupy! Dodatkowym aspektem naszego luzu, powinna być możność dania wolnej ręki dzieciom, np. podczas zabawy, czy spacerów (skakanie w kałużach, włażenie na drzewa itp.)

4. Bądź mamą dbającą o dziecko

Gdy teraz w tej gonitwie zatrzymasz się na chwilkę i wysłuchasz do końca swoje dziecko, poświęcisz mu czas w zabawie, ono jako nastolatek zawsze chętnie do Ciebie przyjdzie. Gdy teraz zadbasz o jego zdrowe zwyczaje, ono nie będzie cierpiało z powodu choroby w przyszłości (przykład: codziennie mycie zębów, mniej cierpienia u dentysty w przyszłości)

5. Wytyczaj granicę

Wtedy będzie się żyło Wam lepiej, jak gdyby szczęśliwiej. Gdy dziecko nie ma ustalonej pory na konkretne zadania, zagubia się. Ono jest jeszcze malutkie, potrzebuje stałego trybu dnia, by czuć się bezpiecznie. Kiedy kolejny raz ogląda bajkę, bawi się non stop tą samą rzeczą ataki wściekłości przychodzą same. Ogniwem zapalnym, stąpaniem po kruchym lodzie są: nadmierne oglądanie telewizji, brak ustalonych godzin posiłków, oraz drzemek. Brak spacerów, czy zabawy w innym środowisku, wśród innych dzieci. Przygotowania do snu- najlepiej  by co dzień był taki sam rytm (godzina, kąpiel, ząbki, wspólne czytanie)

6.Bądź opanowana

Ileż to razy nerwy na wodzy puściły. Ileż to razy miałam ochotę wydrzeć się tupać nogami. Czasem to robiłam. Ale te oczy ze kota Shreka przynoszą więcej negatywnych emocji, niż cały ten gniew o niewiadomo co. Dziś wiem, że jeśli krzyczę na dziecko, to ono uczy się tego samego. Wiem, że jeśli zachowam spokój w bardzo nerwowej sytuacji, to dziecko w przyszłości też sobie poradzi. Wiem, że gniew to normalna rzecz i podchodzę do tego bardzo ludzko, ale czasem lepiej jest zacisnąć zęby, przy tych małych papugach..

7. Mam nadzieję, że Ty pomożesz mi dopisać ten punkt,

bo chcesz być najlepszą mamą pod słońcem, prawda?

 

1FG6A8448 3FG6A8499 FG6A8443-2-horz FG6A8461 FG6A8466-horz FG6A8474 FG6A8483 FG6A8498-horz FG6A8505 zFG6A8502FG6A8485

 

Plecak, walizka i parasolka, ostatnio nam się przydają na wspólne dłuższe wyjazdy. JANOD – klik, TU można wszystko pooglądać, a TU(klik) można kupić

 

Close