Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jak zorganizować wycieczkę do Włoch?

Jak zorganizować wycieczkę do Włoch?

Ten wpis poświęcę temu, jak zorganizować taką wycieczkę. Czy to jest trudne logistycznie? Dla osoby, która nigdy, bądź mało podróżowała myślę, że tak. Wiele z nas woli kupić wycieczkę w biurze podróży i mieć wszystko z głowy. Jednak organizując coś na własną rękę mamy dużo do powiedzenia, oraz sporo oszczędzamy. Możemy wybrać dogodny termin, kierunek zwiedzania, i nie jesteśmy od kogoś zależni.

Uważam, że poruszanie się po Europie nie jest dosyć trudne. Inaczej gdyby to był inny kierunek, na przykład Azja czy Afryka. Popularne teraz kierunki w stylu Bali, Tajlandia, Kenia, są bardzo atrakcyjne jeśli chodzi o temperaturę, wodę, piasek, widoki, jednakże wybierając się tam musimy zadbać o wiele więcej rzeczy. Przede wszystkim o wybranie odpowiedniego klimatu, nikt nie chciałby pojechać w ciepłe kraje, by codziennie padał deszcz. Musimy również pomyśleć o odpowiednich szczepieniach. O długości lotu i ewentualnych przesiadkach, czy o lotach międzykontynentalnych jeśli chcemy zwiedzić więcej na miejscu.

Dlatego podróżując po Europie jest trochę łatwiej. Przynajmniej ja tak uważam :D

 

Pod koniec ubiegłego roku byliśmy we Włoszech. Jestem osobą, którą ciągle nosi. Nieustannie dokonywałabym nowych zmian w domu, na blogu (szykuje się kolejna zmiana – nowy szablon, bo ten mimo, że od początku mi się podobał, to teraz już się opatrzył i potrzebuję nowości), czy w mojej garderobie. Ciężki mi również usiedzieć na tyłku, gdy tyle jest miejsc do zwiedzania. Gdzieś bym pojechała, coś zobaczyła coś zrobiła. Dlatego całkiem spontanicznie zaczęłam szukać lotów.

LOTY

Loty w okresie, którym się tam wybraliśmy (koniec listopada, początek grudnia) są stosunkowo tanie. Lubię korzystać z wyszukiwarki google, gdyż tam pod datami mamy od razu przewidywane ceny lotów. Najdroższe ceny będą oczywiście gdy lecimy na weekend. Dlatego sprawdzajcie ceny wylotów w inne dni niż piątek czy sobota. Ceny zmieniają się każdego dnia codziennie. Mi się udało upolować bilet w okolicach 119zł za osobę.

Dodam jeszcze, że nie powinniśmy się trzymać jednego lotniska, z którego chcemy polecieć. Powiem Wam, że loty z Modlina były o wiele tańsze niż z Lotniska Chopina. Jeśli mamy również blisko do innego miasta Poznania, czy Katowic, również sprawdźmy ceny lotów stamtąd.

Dodatkowo bardzo mi zależało dodatkowo by gdzieś polecieć, szczególnie, że chłopaki nie latały jeszcze nigdy samolotem. Ich reakcję zobaczysz na wyróżnionej relacji Instastories pod nazwą Italy na naszym instagramie(klik).

 

Wybierając Włochy myślałam tu o Rzymie, bądź Mediolanie. Tu również mała wskazówka. Korzystniej cenowo wybrać przylot do Bergamo, by z Bergamo na miejscu dostać się autobusem czy innym środkiem lokalnego transportu do Mediolanu.

NOCLEGI

Pierwszą noc spędziliśmy w Bergamo, by móc je zwiedzić. Jest to bardzo urokliwe miasteczko, o którym już Wam pisałam – na końcu tego wpisu podsumuje wszystkie posty z tego wyjazdu. Także nasze noclegi były podzielone. Jeden był w Bergamo, a dwa były w Mediolanie. Pomimo korzystania z Bookingu i innych aplikacji do wyszukiwania hoteli, był to najdroższy element naszej podróży. Noclegi w zwykłych apartamentach, czy nie wysokiej klasy hotelach, to kwoty rzędy kilkuset złotych za noc. Także bądźcie na to przygotowani wybierając włoski kierunek.

Także z mojego podsumowania wychodzi, że tanio jest dolecieć, drożej zanocować. I to nie jest tylko moja opinia, to opinia wielu podróżujących internautów.

 

JEDZENIE

Skorzystaliśmy ze śniadań w miejscach w których nocowaliśmy. Głównie posiłkowaliśmy się jedzeniem w restauracjach. Jedna zrobiła na nas ogromne wrażenie i gdy postanowiliśmy tam zjeść okazało się, że w godzinach 15:00-19:00 jest zamknięta! Od rana do 15 jest czynna, a później dopiero od 19. Było to dla mnie totalnym szokiem. Szczególnie, że wcześniej wygrała spośród wszystkich swoim menu. Zadowoliliśmy się pizzą w innej restauracji.

Można zrezygnować z posiedzenia w restauracji kupić kawałek pizzy na wynos. Tego jest naprawdę dużo. Ceny w restauracjach powiedziałabym, że są ciut wyższe niż w Polsce. Ja ogólnie jestem strasznym żarłokiem i nie opłaca się mnie zabierać na wycieczki tego typu ;).

TRANSPORT

Powiem jedno: mając aplikację Google Maps nigdzie nie zginiecie ;) Wskazuje nam numer linii autobusu czy metra i bez problemu poruszamy się tą komunikacją. Kupując bilet na metro upoważnia on nas również do korzystania z autobusów.

Dodatkowym fajnym elementem transportu są kolejki:

 

Furnicolare. Zawiozła nas na górne Bergamo, oraz podobną przejechaliśmy się nad jeziorem Como.

Podsumowując:

Jedna wycieczka, a trzy miasta/miejsca do zwiedzenia, oto one (kliknij na wybrane by przeniosło Cię do wpisu):

Bergamo

Mediolan

Jezioro Como

Także z Warszawy wylądowaliśmy w Bergamo. Tam zanocowaliśmy. Z samego rana zwiedziliśmy dolne i górne Bergamo, by późnym popołudniem udać się do Mediolanu i odnaleźć nasz hotel. Kolejny dzień zwiedzaliśmy Mediolan. Como zostawiliśmy na ostatni dzień, z Como wróciliśmy pociągiem do Bergamo i stamtąd autobusem na lotnisko. Rano byliśmy już w Warszawie. Było bosko! Polecam Wam ten kierunek. W tym roku chciałabym zwiedzić Rzym, ale już nie w kurtkach, także wybierzemy cieplejszy miesiąc. Chciałabym ponownie odwiedzić parę miejsc w Londynie. I wybrać się gdzieś by poleżeć dupką na piasku. Ale cały rok przed nami, także na pewno i pomysłów będzie więcej! Do zobaczenia w kolejnym wpisie! Buziaki!

Close