Close
Close

Brak produktów w koszyku.

COMO – Nasza relacja z wizyty nad Jeziorem Como we Włoszech

COMO – Nasza relacja z wizyty nad Jeziorem Como we Włoszech

Uwielbiam podróżować, nie zawsze okoliczności są sprzyjające by opuścić dom i wybyć na trochę w inne miejsce, ale gdy tylko jest taka możliwość, korzystamy! Chłopcy też się nie kryją z informacją, że oni lubią wyjeżdżać, szczególnie tam gdzie jest plaża i są baseny ;)  Także od małego rozpusta! Jakby powiedział to mój dziadek ;)

Jeśli jesteście z nami na bieżąco (z blogiem i instagramem) to na pewno widzieliście, że na koniec listopada wybraliśmy się do Włoch. Był to jeden z moich upragnionych kierunków, jedyne co mogłabym zmienić w tej podróży to czas – wybrałabym się tam w bardziej cieplejszej porze. Chociaż i tak nie mam na co narzekać, ponieważ temperatura podczas naszego pobytu oscylowała w graniach 5 – 8 stopni. Tak czy siak mam nadzieję, że to nie mój jedyny wypad do Włoch i następnym razem polecimy tam z krótkim rękawkiem!

Na blogu mogliście już zobaczyć relację z Bergamo(klik), oraz relację z Mediolanu(klik). Jak to się stało, że padło na Como? A to dzięki moim czytelniczkom, gdy tylko zobaczyły gdzie jesteśmy na Instastories, od razu posypały się wiadomości by odwiedzić Como. Nie byłam do tego tematu przychylnie nastawiona – jest zimno – co by tu robić nad jeziorem. Trzeba tam się wybrać jak będzie ciepło! By zanurzyć stopę w wodzie, czy popływać łódką. Jednakże zostałam przekonana i pojechaliśmy tam pociągiem, godzinę drogi z Mediolanu (godzinę – jeśli pamięć mnie nie myli, możliwe że więcej). I nie żałowałam. Miasteczko i atrakcje jakie tam zastaliśmy pobiły Bergamo, zostaliśmy oczarowani!

Jezioro Como jest uważane za jedno z piękniejszych miejsc we Włoszech – cała prawda! Jezioro otoczone jest skalistymi szczytami Alp, a widoki zapierają dech w piersiach. Można przejechać się kolejką (Furnicolare) do miasteczka Bellagio, które jest położone ciut wyżej, a stamtąd widoki są niesamowite! Widzimy jezioro z góry, oraz miasteczko które je otacza, my dojechaliśmy kolejką na górę tuż po zmroku więc widoki były wręcz bajeczne!

Niestety było już zbyt ciemno by zwiedzać Bellagio, a szkoda, bo jest uważana za najpiękniejszą miejscowość nad Como. Gdy wpiszecie to sieci nazwę tej miejscowości – zdjęcia architektury tego miasteczka na pewno Was zachwycą!

Zostawiam Was z masą cudownych zdjęć znad Como! Zobaczcie tylko sami! Akurat było to w okresie przedświątecznym, jarmark świąteczny i atrakcje z nim związane (szczególnie kolorowe projekcje na ścianach) strasznie nas uszczęśliwiły :) Miłego oglądania! A ja wracam tam latem :D

Close