Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Cała prawda o Novakid!

Cała prawda o Novakid!

Novakid – cała prawda o nauce języka angielskiego bez wychodzenia z domu! Przeczytasz tutaj naszą obiektywną recenzję i zobaczysz jak sobie radziliśmy na jednej z pierwszych lekcji Novakid. Jest to platforma do nauki języka angielskiego bez wychodzenia z domu dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Oliwier w tym roku skończy 9 lat. Chodzi do prywatnej szkoły językowej, plus dodatkowo szukamy wygodnych rozwiązań jeśli chodzi o zajęcia pozalekcyjne. Uczęszcza już na pianino, chciałby jeszcze by zapisać go na piłkę, oraz dodatkowo na karate (mimo, że takie zajęcia są już w szkole). Ja – jako matka polka dwójki dzieci czasem mam prawo być zmęczona, szczególnie jeśli chodzi o wożenie do szkoły, odbieranie chłopaków, przewożenie na zajęcia dodatkowe i oczekiwanie w samochodzie na chłopaków. Oczywiście wiadomo, że dla dobra dziecka zrobimy wszystko, ale czasem gdy wracamy do domu koło 19:00 ( a czasem nawet później), jesteśmy już po prostu wszyscy zmęczeni. Novakid oferuje, że będą to lekcje z “żywym” native speakerem bez wychodzenia z domu. Co dla mnie jest wybawieniem!

Zanim przejdę do wypunktowanej recenzji, jak się nam sprawują lekcje i czy to są dobre rozwiązania, chciałabym coś napisać. Uważam, że jakakolwiek styczność z językiem obcym w wieku dziecięcym sprawia, że ten język jest oswojony, i do nauki języka dziecko podchodzi normalnie. Nie wstydzi się wymowy, przyswaja słowa i uważa naukę języka, jako coś czego potrzebuje.

Pamiętam, że gdy uczęszczałam do szkoły podstawowej, nauka języka obcego rozpoczęła się dopiero od 4 klasy i była to jedna godzina w tygodniu. Wszystkiego czego się nauczyłam w tamtym okresie pamiętam do dziś. Dopiero nauka w dorosłości zaczęła mi sprawiać problemy. Szczególnie zapamiętanie wszystkiego. Wniosek: gdy jesteśmy dziećmi, nasz mózg chłonie wszystko jak gąbka. Dlatego warto inwestować w naukę naszych pociech. Kolejnym problemem była bariera językowa. Mało kiedy podczas lekcji gdy byłam dzieckiem, ktoś mówił do mnie po angielsku. Mało kiedy również ja miałam sposobność wypowiadania się po angielsku.

Lekcje również nie wydawały się dla mnie ważne. Większy nacisk szkoła kładła na matematykę, czy język polski, który był codziennie. Dlatego teraz nauczona doświadczeniem, chciałabym by moje dzieci miały styczność z językiem angielskim jak najczęściej.

Skąd pomysł na recenzję Novakid?

Chciałabym nakreślić jak bardzo ważne jest to, by Wasze dzieci miały jak najczęstszy kontakt z językiem obcym. W obecnych czasach to  niesamowicie rzutuje na przyszłość naszych maluchów. Gdy będą dorośli i wykształceni, cały świat będzie stał przed nim otworem. Gdy za wschodnią granicą Polski dzieją się takie rzeczy, a w Polsce atakuje inflacja nie chciałabym by moje dzieci nie odczuwały wolności. Chciałabym by miały możliwość decydowania o sobie – i to czy będą wiązały przyszłość z tym krajem, będzie zależało tylko i wyłącznie od nich. Ja jestem za tym by dawać możliwości, i niczego nie narzucać. Jako dorośli podejmą sami decyzje. A na pewno podejmą mądrą decyzję. Ponieważ nauka angielskiego to nie tylko możliwość władania tym językiem. To również praca mózgu, który ćwiczony, stymulowany, rozwija się. Nasze dzieci ćwiczą pamięć i są w stanie przyswoić więcej materiału. Dzięki temu studia będą dla nich łatwiejszą i przyjemniejszą przygodą w przyszłości. Niezależnie od tego jaką platformę wybierzesz i jaki rodzaj lekcji nauki języka obcego dla swojego dziecka – musisz pamiętać, że jest to bardzo ważne.

Jak wyglądają lekcje Novakid?

Rodzic decydujący się na lekcję w Novakid przedstawia swoją pociechę, określa jej wiek i wybiera mniej więcej poziom trudności lekcji. Następnie dokładnie jest wybierana data i godzina. Możemy się połączyć wcześniej dla pewności, że wszystko działa. Jeśli wszystko działa bez problemu, a mamy jeszcze parę minut do lekcji, w ramach oczekiwania dziecko może zagrać w gry, na urządzeniu z którego się łaczy z platformą. Platforma przygotowała dzieciom takie gry jak memory. Czy inne.

Gdy połączymy się z nauczycielem następuje miłe przywitanie i od razu rozpoczyna się lekcja. Nauczyciel zachęca dziecko do wypowiadania słów. Pokazuje różne kształty przedmioty, zwierzęta, a nawet emocje. Wszystko w zależności od etapu języka, którym dziecko się posługuje.

Nauczyciel to normalna osoba po drugiej stronie, nie jest to żaden bot. Jest to wykwalifikowana osoba do pracy z dziećmi. Są to nauczyciele z całego świata. Gdy nam nie pasuje jakiś nauczyciel, zgłaszamy to i na kolejnej lekcji wybieramy następnego. Bardzo mi się podoba, że lekcja jest przeprowadzana w większości po angielsku. Dzięki temu bariera językowa jest oswajalna. To jest dla mnie najważniejsze! Wszystko odbywa się bardzo naturalnie, sprawnie i wykorzystywana jest każda minuta lekcji. Pamiętam takie swoje tradycyjne korepetycje z dzieciństwa. To już nie to samo. W lekcji wykorzystywane są rozwiązania takie jak gry, zadania (na przykład łączenie słów i dopasowywanie ich do przedmiotu). Także dzieci mają możliwość nauki przez zabawę. Dzięki temu nauka jest znacznie bardziej przyswajalna.

Jeśli nie jesteś pewna, czy to jest dla Was, zapisz się na bezpłatną pierwszą lekcję próbną Novakid.

Czy Novakid ma jakieś minusy?

Zależy od punktu widzenia. Czytała bardzo dobre opinie o Novakid i osobiście stwierdzam, że lekcje są bardzo krótkie, jednakże zawsze można zorganizować więcej niż jedną lekcję w tygodniu i będzie optymalnie. Dodatkowo, gdyby ktoś cały czas miał niedosyt to na platformie Novakid można samodzielnie podejmować się różnych aktywności, takich jak oglądanie kreskówek czy gry edukacyjne, które dzieci uwielbiają. My zawsze gdy połączymy się wcześniej, korzystamy z tych rozwiązań. W przeciwieństwie do mnie inna osoba powie, że 25 minut to odpowiedni czas, bo przecież nasze dziecko nie zdąży się znudzić, ani zniechęcić do nauki. Wydaje mi się zatem, biorąc pod uwagę całą funkcjonalność platformy, że długość trwania zajęć zdaje się być idealnie dopasowana, stąd polecam Novakid.

Bezpieczeństwo w Novakid

Oczywiście przy pierwszej lekcji byłam przy synku. W późniejszych razach już nie. Skąd miałam pewność czy lekcja przebiegła prawidłowo? W panelu rodzica Novakid, mam dostęp do zdjeć i nagrań z całej lekcji. Mogę w każdej chwili zobaczyć jak dziecko sprawowało się na danej lekcji. Gdy nasza pociecha zgłosi nam, że coś jest nie tak, możemy odtworzyć lekcje i sprawdzić o co chodziło.

W panelu również mamy dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych. Także za to duży plus. Oraz plus za to, że gdy kończymy lekcje wciąż jesteśmy w domu i możemy ten czas wykorzystać! A korzystając z tradycyjnych lekcji angielskieg (typu korepetycje) właśnie wracalibyśmy do domu siedząc w samochodzie i marnując czas na dojazdy!

To wszystko! Z całego serca rekomenduje Novakid!

LINK DO DARMOWEJ LEKCJI PRÓBNEJ: Novakid lekcja próbna

KOD PROMOCYJNY NA PAKIETY ZAJĘĆ: BUUBA20 (daje aż -20% rabatu)

 

 

 

Close