Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jak nauczyć dziecko zarządzać pieniędzmi? Jakie wybrać pierwsze konto dla swojego dziecka?

Jak nauczyć dziecko zarządzać pieniędzmi? Jakie wybrać pierwsze konto dla swojego dziecka?

Jak zarządzać pieniędzmi uczyłam moich chłopców odkąd pamiętam. Na różnego rodzaju okazje, urodzinki czy święta, nasi bliscy przynosili oprócz prezentów również pieniądze. Żeby nie było, że jak łatwo przyszło, to łatwo poszło, postanowiłam założyć im portfeliki. Każdemu kupiłam oddzielny i wrzucaliśmy tam ich prezenty. Gdy zobaczyli, że fajnie jest mieć pieniądze, a nie fajnie gdy ich brakuje, to rozważniej podchodzili do tematu kupowania czegokolwiek.

Na każdych zakupach w sklepie analizowali swoje wybory i zastanawiali się czy dany zakup pozbawi ich dużej ilości pieniędzy. Uczyło ich to myślenia, zarządzania swoimi wydatkami i analizowania czy dana rzecz jest potrzebna. A wszystko to wyszło bardzo naturalnie, bez żadnych moich wykładów, czy narzucania swojego zdania chłopcom.

Mają już 8 i 9 lat. Jest to druga i trzecia klasa podstawówki, są już dużymi ogarniętymi chłopcami. Mogę wręcz powiedzieć, że ja w ich wieku już sama chodziłam do szkoły! Niestety w większym mieście odległość jest zbyt duża, by mogli samodzielnie to robić. Służę im pomocą jako osobisty szofer każdego dnia, jednocześnie podejrzewam, że gdyby odległość była mniejsza to na luzie ogarnęliby ten temat, jak wiele innych. Na przykład płacenie w sklepie, samodzielne odrabianie lekcji, sprzątanie pokoi, pomoc w domu i tak dalej.

Jak na małego człowieka mają całkiem dużo obowiązków, ale mają również swoje potrzeby i małe marzenia. Oliwierowi, czyli mojemu młodszemu synkowi, od dawna marzy się posiadanie swojej karty płatniczej. Dzięki której pobierze pieniądze z bankomatu, czy zapłaci nią w sklepie. Wspomina o tym od jakichś dwóch lat przy każdej nadarzającej się okazji. Więc przyszła pora na ten etap w życiu by rozejrzeć się za założeniem konta dla nich. Sama mam dwa konta w banku, jedno osobiste, a drugie firmowe, i nie chciałabym mieć kolejnych kont, na które muszę specjalnie się logować i analizować wydatki chłopców, czy nie mieć na to wpływu totalnie. Poszukiwałam takiego konta, które mogłyby być w jakiś sposób połączone z moim, żeby z jednego poziomu logowania mieć kontrolę nad wszystkim. A jak wiecie każda mama lubi mieć kontrolę.

Wtedy odkryłam Konto Przekorzystne w Banku Pekao S.A. Z poziomu jednej aplikacji mam podgląd na swoje konto, oraz na konta dzieci, w których mogę robić masę innych rzeczy, które sprawią, że ich finanse będą bezpieczne. O tym zaraz, ale nadmienię jeszcze, że jest teraz bardzo dobry czas na założenie konta dla dziecka i rodzica ponieważ można zyskać 400zł premii po spełnieniu bardzo prostych warunków.


Jest to kolejna edycja promocji, która cieszy się dużym powodzeniem „Rodzice polecają konto przedkorzystne dzieciom”. 400zł, które można zyskać to wcale nie tak mało i warto się temu przyjrzeć. Nie trzeba spełniać jakichś wybitnie trudnych warunków, wszystko jest proste i przejrzyste. Zakładając konto w promocji bierze udział rodzic jak i dzieci. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe, pierwsza, do której my się zaliczamy: 6 do 12 lat, i druga, młodzież: 13 do 17 lat. Finansowy bonus to nie jedyny atut tego konta, gdyż Pekao przez 6 miesięcy oferuje 7% na koncie oszczędnościowym.

Co zrobić by zyskać 400zł?

W pierwszej kolejności Ty możesz zyskać do 200zł

  • nagroda 50 zł jest za założenie Konta Przekorzystnego online z kartą do konta i aplikacją PeoPay do 16 października 2022 r. Wniosek o otwarcie konta znajdziesz na stronie: www.pekao.com.pl/konto-przekorzystne
  • nagroda 3 x 50 zł trafi na Twoje konto jeśli przez kolejne 3 miesiące – min 1 raz zalogujesz się do aplikacji i zapłacisz min 5 razy kartą do konta. To nic trudnego, jak ostatnio policzyłam to w ciągu dnia potrafię dokonać tylu płatności. Za każdy miesiąc wówczas otrzymasz kolejno po 50 zł. W sumie z założeniem konta otrzymasz od banku 200 zł.

 

W drugiej kolejności Twoje dziecko może zyskać nawet 200 zł

  • nagroda 50 zł jest za założenie Konta Przekorzystnego i konta oszczędnościowego Mój Skarb dla dziecka do 16 października 2022 r. i spełnienie pozostałych warunków regulaminu promocji.
  • nastolatki 13 -17 lat mają zapłacić min 5 razy kartą do konta lub BLIK do 16 listopada 2022 r.
  • młodsi poniżej 13 lat mają mieć ponad 200 zł na Koncie Przekorzystnym lub Moim Skarbie na dzień 16 listopada 2022 r.
  • nagroda 150 zł jest za aktywność, która jest uzależniona od wieku dziecka w momencie zapisania do promocji.

Nagroda zostanie wypłacona przez Bank na konto dziecka do 30 listopada 2022 r.

Bardzo proste!

Co jest dla mnie najważniejsze:

Finansowy bonus jest jednym z najprzyjemniejszych dodatków. Ważne jest dla mnie, że aż do ukończenia 26 lat dziecko ma 0 zł za prowadzenie konta, obsługę karty do konta i wypłatę z bankomatów w Polsce i na świecie.

Dodatkowo Bank Pekao S.A. pomyślał o rodzicach i stworzył specjalny Panel rodzica. To jest takie centrum dowodzenia w którym rodzic w dyskretny sposób może kontrolować wydatki dzieci zarówno w aplikacji PeoPay, jak i w bankowości internetowej Pekao24. Dla mnie istotne jest, że ja jako rodzic decyduję z jakich funkcji i opcji korzysta moje dziecko w swojej aplikacji PeoPay KIDS.

Aplikacja jest przygotowana z myślą o najmłodszych, dzięki niej dziecko od małego będzie uczyć się oszczędzać nowocześnie w wirtualnych skarbonkach zamiast tradycyjnie w portfeliku. A uwierzcie mi w naszym przypadku tak było! Ile chłopcy mieli wyrzeczeń, i rezygnacji na przykład z wspaniałego lego, czy innych zabawek. Perspektywa pomniejszenia oszczędności była na tyle przerażająca, że potrafili rezygnować z zakupu. Oszczędzając w skarbonkach banku dziecko może dodatkowo zyskać aż 7% w skali roku przez pierwsze 6 miesięcy od otwarcia konta oszczędnościowego Mój Skarb do kwoty salda 3000 zł. Z promocji można skorzystać do 16 października 2022 r. Dziecko po uzbieraniu środków na wymarzony cel może samodzielnie kupić rzecz swoją kartą do konta. Warto dla bezpieczeństwa dziecka ustawić dzienny limit transakcji, który domyślnie wynosi 20 zł, a maksymalnie 500 zł.

Także chłopców czeka niesamowita przygoda z aplikacją i kartą do konta.

Czy warto?

Uważam, że to najlepsza opcja, konto nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Wypłaty z bankomatów są darmowe na terenie całego kraju. Prowadzenie konta i posiadanie karty są bezpłatne bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Dzięki aplikacji będę miała wgląd do historii transakcji moich dzieci. Mogę ustalać limity, zmieniać ustawienia, wysokość kieszonkowego. Mogę zablokować i odblokować kartę. Pełna odpowiedzialność i kontrola wydatków moich i moich dzieci w jednej aplikacji. To to czego długo szukałam.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pekao.com.pl/konto-przekorzystne/ a konto założysz tutaj: www.pekao.com.pl

 

Close