Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Restaurant week – najważniejsze wydarzenie kulinarne, zobacz gdzie warto pójść!

Restaurant week – najważniejsze wydarzenie kulinarne, zobacz gdzie warto pójść!

Właśnie trwa kolejna edycja Restaurant Week – festiwalu restauracji, który odbywa się w największych miastach w całej Polsce. Jak co edycję mam przyjemność być ambasadorem tego wydarzenia, dzięki temu mogę dzielić się z Wami wiedzą o tym, jak korzystać z festiwalu i gdzie najlepiej pójść.

W obecnie trwającej jesiennej edycji bierze udział 8 restauracji w Białymstoku. Zwiedziłam już kilka i powiem Wam, że było przepysznie!

Festiwal pozwala nam poznać restauracje, zjeść wykwitnie i spróbować festiwalowego menu (spoza karty danego miejsca).

Rezerwacji dokonujemy na stronie: https://restaurantweek.pl/ płacąc za jedną osobę 59zł otrzymujemy: trzy dania (przystawkę, danie główne i deser) oraz drink martini z tonikiem.

Najczęściej zadawane przez Was pytania:

Czy dania są małe?

To zależy do danej restauracji, ale powiem Wam, że nigdy nie wyszłam głodna z tego festiwalu. Dania są w normalnych rozmiarach i w dodatku są aż trzy!

Czy można pójść z kimś?

Oczywiście, dokonując rezerwacji możesz wziąć ze sobą osobę towarzyszącą. Maksymalnie możesz dokonać rezerwacji na 8 osób i tu niespodzianka: 8 gość jest gratis!!!

Czy można pójść z dziećmi?

W związku z tym, że prowadzę profil/blog parentingowy było o to najwiecej pytań. To zależy jakie masz dzieci w jakim wieku i jakie mają upodobania kulinarne. Moje dzieci mają wąskie menu jedzeniowe, które lubią. Osobom w takim położeniu jak ja proponuję zamówić sobie i na przykład mężowi restaurant week, a następnie zadzwonić do wybranej restauracji i poinformować, że przyjdziecie z dziećmi. Wówczas zostanie Wam przydzielony większy stolik, a dzieciom zamówicie dania z karty na miejscu. Podejrzewam, że gdy moi chłopcy będą bardziej nastolatkami, to chętnie się ze mną wybiorą. Oczywiście festiwalowego drinka wypiję ja sama ;)

Kiedy najlepiej dokonać rezerwacji?

Pamiętaj, że festiwal trwa tylko do 3 października. Rezerwacji nie możesz dokonywać na dany dzień, przykład: dziś jest wtorek i chcesz iść dzisiaj. Niestety nie będziesz miała możliwości dokonania rezerwacji, zawsze trzeba to zrobić dzień wcześniej. System na stronie musi mieć czas przekazać informacje restauracji, a ta z kolei musi się przygotować na przyjście gości.

 

Zdjęcia z tego wpisu są z kolacji inauguracyjnej dla ambsadorów, mediów i organizatorów. Miałam przyjemność wypowiadać się w Radio Eska o tym wydarzeniu, czy w Kurierze Porannym.

Kolacja odbyła się w Restauracji Atmosfera przy ulicy Warszawskiej w Białymstoku. To mój faworyt w tej edycji, razem z Restauracją Po pierwsze, która mieści się na Placu Uniwersyteckim.

Masz jeszcze czas by wybrać się do jednej z restauracji, wejdź na stronę https://restaurantweek.pl/ i zarezerwuj wyjście dla siebie i swojej osoby towarzyszącej!

 

Close