Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Najlepsi pogromcy domowego kurzu – ostateczne starcie. Który odkurzacz wybrać? Electrolux Pure Q9 czy Pure D8.2?

Najlepsi pogromcy domowego kurzu – ostateczne starcie. Który odkurzacz wybrać? Electrolux Pure Q9 czy Pure D8.2?

Najlepsi pogromcy domowego kurzu – ostateczne starcie. Który odkurzacz wybrać? Electrolux Pure Q9 czy Pure D8.2? Na rynku jest bardzo dużo odkurzaczy, a jak wiemy jest to bardzo potrzebny sprzęt w domu. Jestem posiadaczką tych dwóch modeli od długich miesięcy i zaczęły się pojawiać pytania: czy warto? czy wszystko z nimi w porządku? czy kupiłabyś je po raz kolejny?

Mam nadzieję, że ten wpis odpowie na Wasze wszystkie pytania i rozjaśni Wam trochę, który ze sprzętów wybrać. A może jednak dwa okażą się pomocne? Mamy tak dobrze opracowany system sprzątania, że każdy jest mistrzem w swoim fachu. I każdy z nich ma jedną wspólną cechę: nasz pies wariuje na ich widok. Daisy nie rozumie fenomenu odkurzacza, uważa go za kota, lub inne groźne zwierzę i chciałaby je pogryźć :D Jednakże odkurzacze nie mają na sobie śladów agresji naszego największego i najmniejszego na świecie psa agresora, pewnie ze względu na swoją trwałość :D

Na potrzeby wpisu podzieliłam naszą rodzinę na dwie drużyny.

Oto pierwsza ja, która lubi ciszę, spokój, oraz porządek:

Ja – Agnieszka trzymam w ręku rurę od odkurzacza Pure D8.2. Dlaczego go wybrałam? Serce i rozum podpowiadały mi ten wybór, po pierwsze ze względu na ciszę. Uwielbiam ciszę. Zmieniło mi się gdy zaczęłam mieć dzieci. Kiedyś korzystałam z każdej wolnej chwili by posłuchać muzyki na cały regulator. Dziś po prostu gdy nie ma dzieci w domu, nie włączam muzyki. Cieszę się ciszą i spokojem. Napawam się chwilą, jestem wdzięczna, że mogę sobie pozwolić na czas w domu, gdy moje dzieci są w placówkach (szkoła i przedszkole).  Uwielbiam ciszę i im więcej jej w moim życiu tym lepiej. Dlatego padł wybór na odkurzacz najcichszy z możliwych. Odkurzacz workowy Pure D 8.2 Silence jest najcichszym odkurzaczem (57 dB). Gdy masz w domu malutkie dzieci, albo takie planujesz, to możesz zaplanować sobie sprzątanie podczas ich snu.

Gdy pierwszy raz właczyliśmy odkurzacz, nie mogliśmy uwierzyć w to, że tak cicho pracuje. Osobiście spotkałam się z tym pierwszy raz, coś niesamowitego! Drugą rzeczą, jaka do mnie przemawiała jest niesamowicie ważna cecha – odkurzacz jest w 55% wykonanych z produktów pochodzących z recyklingu! W dodatku po odkurzaczu tego nie widać. Jest solidny, pięknie wykonany, i widać po nim dbałość o największe szczegóły i 100% jakości.

Mam świadomość tego, że nasza planeta jest zaśmiecana każdego dnia. Segreguje odpady i ważne jest dla mnie to, że nie idzie to na marne, że wiele rzeczy damy radę odzyskać i poddać recyklingowi. Każdy z nas powinien to robić dla naszych pokoleń.

W zasadzie już mogłabym zakończyć rozpisywanie się na temat tego odkurzacza, bo założę się, że te dwie cechy dla Ciebie też są bardzo ważne. W dodatku marka odkurzacza to Electrolux, jest to moja ulubiona marka, 90% sprzętów w domu mam właśnie z Electroluxa, dlaczego? Bo są niezawodne.

Jednakże gdy już piszę ten wpis, to napiszę jeszcze kilka fajnych cech, które ma w sobie Electrolux Pure D 8.2

Widzicie minę pieska? On tylko czeka aż włączymy ten sprzęt, by wyszła z niego bestia ;)

Po podłączeniu do prądu na naszym odkurzaczu podświetlają się jego funkcje, co robi ogromne wrażenie (uchwyciłam to na zdjęciach poniżej). Odkurzacz jest lekki i poręczny, ma świetną rączkę, która ułatwia przenoszenie, a pod nią schowany jest przycisk, dzięki któremu kabel od odkurzacza schowa się automatycznie.

Pod ręką mamy również przycisk, dzięki któremu włączymy nasz odkurzacz. Oraz regulację mocy. Dodam, że odkurzacz sam wyczuwa powierzchnię i dostosowuje automatycznie swoją moc, jednakże gdy chcemy możemy zrobić to sami.

W zestawie mamy również trzy końcówki do różnych powierzchni, do dywanów, powierzchni płaskich, paneli czy parkietu.

Także jak to mówią do wyboru do koloru. Każdy z nas jest inny i ma inne obyczaje jeśli chodzi o sprzątanie. Po jeszcze więcej informacji zapraszam Cię na stronę samego Electroluxa, wystarczy, że klikniesz: Odkurzacz workowy Pure D 8.2.

A teraz przyszła pora na drugą drużynę, zobaczcie, czy nie jest imponująca? :D

 

Na zdjęciu oprócz odkurzacza z mojej drużyny zobaczysz jeszcze jeden. To cudo nazywa się Pure Q9. Przepiękny odkurzacz o wielu funkcjach, o których zaraz opiszę, jest ulubieńcem tej drużyny, gdyż… uwaga uwaga, jest zawsze pod ręką :D

Mam w kuchni taką magiczną szafeczkę, która po pięciu latach mieszkania w tym domu, doczekała się gościa na medal. Jest nim właśnie odkurzacz Pure Q9. W tej szafeczce są płytkie półki na detergenty, tak by gość miał swoje miejsce, oraz jest tam jego ładowarka. Odstawiając odkurzacz do szafki – ładuje się od razu.

Na razie zarekomendowałam Ci moją szafkę, jest świetna, prawda? Ten pomysł powstał w mojej głowie, całe szczęście, że doczekał się tak honorowego gościa na właściwym miejscu. Ale ja miałam nie o tym pisać, tylko o tym mistrzu odkurzania. Wiem już o nim prawie wszystko, gdyż gości w naszym domu już długi czas i jest najczęściej używanym sprzętem, dlatego, że zawsze jest pod ręką.

Służy nam do codziennego sprzątania dołu. Szybki, lekki i praktyczny, i w dodatku 2w1! Więc i czasem do samochodu go zabiorę :D

Dzięki temu, że w moment z dużego odkurzacza robi się mały, sprzątanie jest znacznie przyjemniejsze. W zestawie mamy świetne końcówki do sprzątania, które robią robotę na sto dwa :D

Wstawiłam zdjęcie tej, którą nazywam “szufelką”. W domu, w którym są schody jest niesamowicie przydatna, schody i pies to już w ogóle! Daisy ma swoje ulubione miejsce na górze, i gdy tylko wejdzie do domu, biegnie na górę. Co za tym idzie piach z jej łapek osypuje się właśnie na schodach!

Powyższa końcówka z turboszczotką idealnie odkurza nam materace i kanapę, świetnie sobie daje radę również z fotelami i tapicerowanymi krzesłami. Mamy jeszcze w zestawie dwie końcówki, do trudno dostępnych miejsc, oraz taką, która odkurza listwy w naszym domu.

Wracając do odkurzacza samego w sobie, gdy pokazywałam Wam go na stories parę miesięcy temu, zachwyt wzbudzało… podświetlenie :D Dzięki niemu kurz jest bardziej widoczny, szczególnie pod kanapą, lub wieczorową porą. Zbliża się nam teraz czas zimowy, więc podczas odkurzania w tygodniu (po powrocie z pracy, ze szkoły do domu) nie będzie w domu zbyt jasno, podświetlenie w odkurzaczu jest strzałem w dziesiątkę.

Na medal zasługuje piękny design, skórzana rączka, metalowe elementy, łatwość opróżniania pojemnika i czyszczenia filtra. Pamiętaj by regularnie czyścić filtr i pojemnik tak by odkurzacz na pełnej mocy służył nam jak najdłużej. Dodatkowo mamy prosty w obsłudze system ładowania. Po więcej zapraszam Cię na stronę, kliknij: Bezprzewodowy Pure Q9

Nieustannie się zastanawiam, czy gdybyś mógł/mogła wybrać tylko jeden odkurzacz, na który by padła decyzja? Najcichszy odkurzacz workowy, wykonany z 55% produktów pochodzących z recyklingu? Czy wszechstronny i poręczny Pure Q9?

Decyzja jest ciężka :) Całe szczęście ja jej nie musze podejmować bo mam dwa modele, taka ze mnie szczęściara! Ale ciekawa jestem jaką decyzję Ty podejmiesz, być może będziesz szczęściarą jak ja? Daj znać jaka padła decyzja :D Buziaki!

aaaa i zapomniałabym! Mam jeszcze dla Was niespodziankę! Wystarczy kliknąć w grafikę poniżej:

Więc jeśli myślisz o zakupie odkurzacza, najlepiej zrobić to teraz, by zgarnąć myjkę w prezencie :)

Close