Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Co robić w niedzielę? Pomysły na rodzinne spędzanie czasu

Co robić w niedzielę? Pomysły na rodzinne spędzanie czasu

Nie wiem jak to jest u Was, ale u nas niedziela jest dniem rodzinnym. Choćby się paliło i waliło, nie pozwalam nikomu w naszym domu pracować w tym dniu:D. W niedzielę wszyscy jesteśmy dla siebie, wspólnie spędzamy czas, razem przygotowujemy i jemy posiłki, lub wybieramy się na nie do restauracji. Wszystko od momentu wstania z łóżek rano, do wieczora – robimy razem.

Kiedyś zdarzało mi się pójść do pracy w tym dniu, umówić klientkę, czy usiąść do komputera. Dziś jest to niemożliwe. Pracujemy od poniedziałku do piątku, chłopcy są wówczas w szkole i przedszkolu. Sobota jest dniem dla domu, więc niedziela jest dniem rodzinnym. Polecam każdemu ten stan. Spędzanie czasu razem zbliża, zacieśnia więzi, wspólne rozmowy, wspólny śmiech są najlepszą rodzinną terapią jaka mogłaby tylko być. Sama zauważyłam, że gdy tylko chłopcy są dłużej przy mnie – otwierają się. Raptem znam wszystkie nowinki ze szkoły i przedszkola, wiem jak się nazywają nowo odkryte planety i dinozaury. Ostatnio nawet otrzymałam takie przepiękne wyznanie miłości: “mamo kocham cię jak od samego środka jądra ziemi, aż do końca niezbadanego poza wszechświatem”, mój 7 latek wymyślił coś tak pięknego! Chociażby dlatego warto spędzać razem czas <3

Pokażę Wam na przykładzie naszej niedzieli, zainspirujcie się, i wykorzystajcie ten plan:

Spacer po lesie

 

Zwykły spacer po lesie wystarczy, byśmy poczuli przypływ szczęścia i energii. Naukowcy odkryli, że deptanie gleby sprawia, że czujemy jej zapach. A tam znajdują się cząsteczki, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. Ponadto chłopcy są jeszcze bardziej szczęśliwi, gdy znajdą jakiś wspaniały patyk lub kij, dzięki któremu czują się niczym włóczykije, którzy poszukują skarbów w lesie.

A teraz sezon na grzyby! Byliśmy i jaka to była dla chłopców atrakcja, oczywiście znaleźli masę grzybów, szkoda tylko, że samych czerwonych ;)

Rodzinna przekąska w ciągu dnia

 

W niedzielę pozwalam chłopakom zdecydować gdzie chcą zjeść i co chcą zjeść. Jeśli wybór pada na McDonald’s – nie odmawiam, ponieważ wiem, że w zestawach Happy Meal można znaleźć teraz zdrowe przekąski. Chłopaki zawsze wybierają jeden zestaw: marchewki, owoce, i nuggetsy, oraz wodę do picia. Przekąska idealna, staramy się zjeść na świeżym powietrzu, oczywiście jeśli pogoda dopisuje. Łapiemy ostatnie ciepłe dni <3

 

Doskonale wiemy jak ważna jest codzienna porcja warzyw i owoców dla naszych dzieci, także cieszę się, że w jednej przekąsce mogę dać dzieciom tyle witam. A chłopaki wręcz uwielbiają te warzywa i owoce, które znajdują się w zestawach Happy Meal, zobaczcie sami:

A najedzone brzuszki, to szczęśliwe brzuszki, prawda?

Przejażdżka rowerowa

Jesteśmy na etapie gdzie chłopcy uczą się jazdy na rowerze na dwóch kółkach, więc każdy czas poświecony na naukę jest potrzebny. Marzą mi się wspólne wycieczki, gdzie to i my rodzice będziemy mogli pedałować za chłopcami, ale jeszcze trochę czasu na to potrzebujemy.

Wspólne rodzinne gry

Nie zawsze tak jest, że pogoda na zewnątrz jest świetna. Zbliża się zima, więc podejrzewam, że więcej czasu będziemy spędzać w domu. Oczywiście w marzeniach moich jest zima, w której jest słońce i jest śnieg, są sanki, aktywności fizyczne typu narty i tak dalej. Ale nikt nie wie jak będzie w tym roku. Także jeśli niedziela siedząca w domu to wybierzcie gry. Planszówki, na przykład grzybobranie nasze ulubione, czy chociażby szachy.

Wspólne oglądanie filmów

To zadanie na sam koniec po dniu pełnym aktywności. Nasza cała czwórka jest wtedy na kanapie, wtulamy się w siebie i w ruch wchodzą jakieś przekąski. Zazwyczaj są to zdrowe przekąski do pochrupania. Wybieramy filmy animowane dla całej rodziny, najbardziej lubimy komedie, by pozytywnym akcentem zakończyć dzień.

Pamiętajcie, że spędzanie razem wspólnego czasu zbliża. Bądźmy dla siebie wyrozumiali, uśmiechnięci, serdeczni i mili. Wsłuchajmy się w potrzeby najbliższych. Wówczas gwarantuję Wam, że ten dzień będzie się zaliczał do tych najlepszych rodzinnych dni!

I dajcie znać oczywiście jak Wy spędzacie swoje niedziele, zostawiam Wam jeszcze kilka fajnych zdjęć, i widzimy się w kolejnym wpisie, buziaki!

Close