Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Hotel dla dzieci: jak wybrać najlepszy hotel na rodzinny wyjazd z dziećmi? 9 wskazówek

Hotel dla dzieci: jak wybrać najlepszy hotel na rodzinny wyjazd z dziećmi? 9 wskazówek

Planujesz wyjazd z dziećmi? Chcesz odpocząć w weekend, a odpoczynek z dziećmi to coś niemożliwego? Zdradzę Ci kilka wskazówek dzięki którym wybierzesz odpowiednie miejsce dla siebie i swoich pociech. Każdy wyjedzie z takiego miejsca uśmiechnięty i wypoczęty. Jak ja to mówię „coś dla starego i młodego” się znajdzie.

W miejscu na bazie którego zebrałam te wszystkie informacje, byliśmy drugi raz. Lubimy wracać do sprawdzonych i dobrych miejsc. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się ponownie na wyjazd do Osada Śnieżka. 

To są nasze wymogi, a może jednak wskazówki dla Ciebie? Sama zobacz:

Całodobowa recepcja

To dla nas bardzo ważne udogodnienie. Jadąc, szczególnie w oddalone miejsce (my jechaliśmy z Podlasia do Karpacza), musimy wziąć pod uwagę, że z dziećmi nie da się wszystkiego zaplanować perfekcyjnie. Moje dzieci na przykład 10 razy w ostatniej chwili przypominają sobie, że czegoś zapomniały. Zdarzały się nieprzewidywane postoje na złe samopoczucie (jak to Oliś mówi „na dżyganie”), albo totalnie jest niespodziewana obsuwa. Nie wyobrażam sobie, że zajeżdżamy na miejsce parę minut po 22:00 na przykład, a w recepcji nikogo nie ma, bo jest nieczynna. Dlatego cenię sobie opcję całodobowego przyjmowania gości przez hotel.

Basen z brodzikiem dla dzieci

Co z tego, że jest basen, możemy na niego pójść, a nasze dzieci boją się bawić w głębokiej wodzie, nie ma tam dla nich w ogóle atrakcji! Jednakże gdy jest brodzik dla dzieci, dzieci są zadowolone to i wyjazd nabiera całowicie innego znaczenia. Nie muszę o tym pisać Wam – rodzicom, doskonale wiecie co mam na myśli. Basen w Osadzie Śnieżka jest idealny, moje dzieci tylko z rana jak otworzyły oczy, krzyczały, że chcą iść na basen :D

Apartamenty z więcej niż jedną sypialnią.

Żeby podczas wyjazdu zadowolić nie tylko dzieci, ale również dbać o małżeńskie relacje, fajnie by było, by rodzice i dzieci spali oddzielnie. Osada Śnieżka zapewnia apartamenty z więcej niż jedną sypialnią. Jeśli nawet zdecydujemy się na jedną, dzieci mogą spać w salonie z aneksem kuchennym. Ostatnio zwróciliśmy uwagę, że rezerwując apartament z dwoma sypialniami, intymnie i wygodnie zmieści się bez problemu nawet rodzina 2+4. Rodzice mają swoją sypialnię, dwójka dzieci swoją, a kolejna dwójka w salonie.

Posiłki przez cały dzień

Większość hoteli w swojej ofercie ma tylko śniadania, a następnie zaprasza do restauracji. Nie wydaje się to zbyt ekonomiczna opcja podczas wyjazdu z dziećmi. Fajnie by było gdyby można w pakiecie kupić coś jeszcze. Osada Śnieżka w swojej ofercie posiada również obiadokolacje. Gdy nam było mało (chociaż bardzo rzadko to się zdarzało) odwiedzaliśmy nowo otwartą restaurację w obiekcie z kuchnią włoską. Pycha!

Możliwość zostawienia dzieci pod profesjonalną opieką

Warto zwrócić uwagę czy hotel ma wyznaczoną strefę dla dzieci. Jeśli tak, to na pewno podczas weekendów specjalnych (np takich jak nasz z Minionkami) w trakcie organizowanych zabaw, dzieci mogą zostać pod okiem Pań animatorek. My wówczas możemy wybrać się na masaż (co również oferuje hotel), czy basen.

Specjalne atrakcje dla dzieci

Akurat podczas naszego pobytu w Osada Śnieżka wybraliśmy weekend z Minionkami. Chłopcy są fanami tych stworów, więc atrakcje zrobiłyna nich ogromne wrażenie! Cały weekend był wypełniony zajęciami po brzegi. Były prawdziwe Minionki, które spacerowały po Osadzie, był aqua aerobic z Minionkami, tworzenie własnych Minionków, kino z nimi a nawet dyskoteka i fotobudka! Bardzo przemyślane zabawy z dbałością o wszystkie szczegóły! Poprzednim razem z okazji dnia dziecka były zorganizowane wyścigi. Pierwszy raz spotkałam się z takim fajnym systemem, gdzie każde dziecko startowało co 10 sekund. Nie było wygranych i przegranych. Każdy dostał medal, i było w pełni bezpiecznie.

Także szukajcie dobrze zorganizowanych atrakcji szczególnie pod dzieci.

Miłe niespodzianki

Osada Śnieżka zawsze zaskakuje nas miłym powitaniem. Miły list, talerz owoców, dobra kawa. Drewno do kominka, który tworzy nastrój wieczorami. Aż chce się tam wracać! Dobra obsługa to 100% sukcesu hotelu. Miło spędzony czas będziemy wspominać zawsze :)

Możliwość samodzielnego ugotowania posiłku

Osada mimo, że jest hotelem to oferuje również apartamenty z aneksem kuchennym. Niektóre dzieci są albo jeszcze tak małe, albo mają jakieś preferencje pokarmowe, więc jeśli tego potrzebujemy warto zwrócić uwagę, czy jest tam możliwość podgrzania mleczka czy przygotowania posiłku

Możliwość wypożyczenia sprzętu rowerowego!

Szczególnie latem super rzecz! Na miejscu rowery dla dorosłych i dla dzieci. Wiem, że w Osada Śnieżka to możliwe, sami korzystaliśmy z tej możliwości podczas pierwszego wyjazdu!

Zwróć uwagę czy blisko hotelu jest coś do zwiedzania

Wyjeżdżając na weekend, czy na dłuższy czas, warto zwiedzić coś również w danej miejscowości. Akurat Osada Śnieżka usytuowana jest w Karpaczu, więc atrakcji tam jest co nie miara. Miło wspominamy podróż wyciągiem na Śnieżkę. Znajduje się po czeskiej stronie granicy, a dojazd z Osady zajmuje niewiele. Jest również piękna tama, czy miejsce anomalii grawitacyjnej. Oraz wiele wiele innych atrakcji do zwiedzenia.

Osada Śnieżka jest miejscem, do którego zawsze będziemy miło wracać! I jest w 100% idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi! POLECAM!

Zakątek Lapoński w Osada Śnieżka

Nowa włoska restauracja w Osada Śnieżka

Close