Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Idealne rajstopy na zmęczone nogi, oraz żylaki – moja historia.

Idealne rajstopy na zmęczone nogi, oraz żylaki – moja historia.

Żylaki, od zawsze spędzały sen z powiek w naszej rodzinie. Miał je dziadek, naprawdę były okropne. Ja również zaczęłam drżeć gdy jako 13 letnia dziewczyna, która zaczęła zwracać uwagę na swój wygląd, odkryłam pierwsze większe żyły na moich nogach. Byłam przerażona i obrażona na cały świat, zwalałam winę na genetykę, jednakże fochy na mojego dziadka nie sprawiły, że żylaki zniknęły ;) więc odpuściłam.

W ramach tego jak rosłam, niestety się powiększały. Niestety również zawsze miałam skłonności do anemii i to było moją największą wymówką by nie chodzić na wychowanie fizyczne. A ćwiczenia w tym przypadku są bardzo ważne. Gdy człowiek jest już tego świadomy, podchodzi do tematu inaczej. Zawsze sama z siebie się śmiałam, że teraz to chodzę na siłownie i płacę za nią co miesiąc. A kiedyś miałam wychowanie fizyczne trzy razy w tygodniu za darmo (czyli tyle samo ile teraz chodzę na siłownie), a nie raczyłam nawet na nie chodzić!

Niestety czasu nie cofnę, ale mam totalnie lepszą świadomość niż kiedyś. Zagłębiłam się w problem nie raz, jestem po jednym zabiegu jeszcze kolejny przede mną, już w listopadzie! Na samą myśl cała drżę, ale co nas nie zabije to wzmocni! I tego się trzymajmy!

Jak powstają żylaki?

Wytłumaczę to na chłopski rozum. Fizycznie zdrowe serce, które pompuje krew w naszym organizmie, da radę pompować ją do wszystkich koniuszków naszego ciała pomimo grawitacji. Serce to mięsień, również żyły w naszym organizmie są rozproszone wokół mięśni. I by zapobiec żylakom trzeba się ruszać. Tak by kondycja serca była w dobrej formie, oraz by mięśnie nieustannie się ruszały i pobudzały nasze żyły do działania.

Dlatego na żylaki bardziej są narażone osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Praca za biurkiem, praca stojąca i tak dalej…

Nawet jeśli masz taką pracę, korzystaj ze spacerów, biegaj, wybierz siłownie jako spędzanie wolnego czasu! Tam też jest fajnie, też są ludzie (tak jak w restauracji, czy w parku).

Uważaj, żylaki czyhają za rogiem!

Nawet jeśli nie masz żylaków, nie oznacza to, że nie będziesz ich mieć. Jeśli czujesz, że czasem Twoje nogi są bardzo ciężkie, lub czujesz coś z poniższej listy:

  • swędzenie
  • pieczenie
  • mrowienie
  • ból
  • nocne kurcze łydek

To znaczy, że to może być początek problemu z krążeniem i żyłami, a skutkować to może właśnie brzydkimi żylakami

Jak dbam o swoje żylaki

Efektem ubocznym żylaków może być zakrzepica. Żylaki są to żyły, w których krew nie płynie tak jak trzeba i w nich najczęściej tworzą się zatory, a nawet mogą prowadzić do śmierci. Niestety wiem coś o tym nie wiem czy chce by ten wpis był owiany taką smutną historią, ale w mojej rodzinie niestety ktoś odszedł na właśnie coś takiego.

Dlatego jestem uważna i wiem, że przezorny to ubezpieczony, bardzo często smaruje nogi maścią z heparyną, która usprawnia funkcjonowanie żył. Zamiast zwykłych rajstop wybieram rajstopy dekompresyjne.

Są trochę droższe od dobrych rajstop, ale są bardzo dobrze wykonane. Jedne takie rajstopy mam na około roku czasu. Piorę je w pralce, suszę w suszarce i jedna para mi służy na bardzo bardzo długo.

Jak zapobiegać żylakom?

Przede wszystkim dużo się ruszaj. Dbaj o kondycję swojego organizmu i kondycję swojego serca. Odżywiaj się dobrze. Usprawniaj swoje krążenie. Zrób sobie taki test, zobacz czy dasz radę przebiec 10 minut bez ‚zadyszki’, jeśli nie, to znaczy że słabo jest z kondycją. Zacznij nad nią pracować. Zacznij od spacerów, później jak rozruszasz stawy, niech zamienią się w trucht a następnie bieganie. Codziennie zwiększaj czas treningu.

Noś rajstopy uciskowe. Wiesz, że francuzi prawie nie noszą już zwykłych rajstop? Tylko takie? Rajstopy uciskają nasze nogi pobudzając mięśnie i krążenie, dzięki temu zmniejszamy swoje ryzyko na powstanie żylaków.  A jak już są – rajstopy sprawiają, że unikniemy zakrzepów, oraz powstania nowych żylaków.

Dodatkowo – kocham te rajstopy za to, że wyszczuplają nogi! Naprawdę moje nogi w takich rajstopach wyglądają o połowę mniejsze!

Żylaki – zabiegi

Możemy się również zdecydować na usunięcie niechcianych gości na naszych nogach. Ja wybrałam skleroterapię. Możemy zdecydować się na laser, tradycyjną chirurgię, bądź wiele innych metod. Jednakże najlepiej by w podjęciu wyboru, jaki zabieg nam najlepiej pasuje, pomógł nam angiolog lub inny lekarz od żył.

Nie zawsze sprawdzi się laser, bo gdy zamknie się światło żyły, znajdzie ona ujście w innym miejscu – tylko niektóre żylaki nadają się na laser. Tylko niektóre na skleroterapię i tak dalej.

Po zabiegu też trzeba nosić rajstopy uciskowe, które usprawnią krążenie naszych nóg. Po pierwszym zabiegu nosiłam je przez okres 6 tygodni!

Wrzucam Wam zdjęcia, te rajstopy nie różnią się niczym w wyglądzie od pozostałych, dodatkowo plusują – bo wyszczuplają nogi! Na codzień noszę jeszcze podkolanówki, też bardzo je sobie chwalę.

Wrzuciłam jeszcze zdjęcie swojego ostatniego malucha do usunięcia. Może mnie za to nie zabijecie, ale chcę Wam jak najmocniej naświetlić ten problem. Uprzedzając pytania – ja rajstopy zamawiam na stronie Venoflex(klik). Dlaczego tam? Ta strona jako jedna z nielicznych dopasuje mi rajstopy idealnie. W sklepach medycznych musiałam być zdana na pomoc Pani, wydając taką kwotę człowiek chce mieć pewność, że będą dobre. Niestety raz kupiłam za małe. A przymierzonych nie można było zwrócić… Dlatego na tej stronie podaje swój wzrost, dokładnie wymiary nogi, nawet rozmiar stopy i system dobiera mi idealne rajstopy, wówczas mam 100% pewność!

Jeśli jesteście zainteresowane zakupem takich rajstop, proszę byście skorzystały z TEJ(KLIK) strony internetowej, zmierzyły się (przygotujcie centymetr!), a w procesie zamówienia wpisały hasło:

buubavenoflex

które pomniejszy Wasze zamówienie o całe 15%! Spieszcie się! Kod jest ważny tylko do 23 grudnia 2019!

Rajstopy Damskie Venoflex – Kokoon

Podkolanówki Damskie Venoflex – FAST Laine

Close