Close
Close

Brak produktów w koszyku.

INSTAGRAM – jak obrabiam zdjęcia. Z jakich aplikacji korzystam?

INSTAGRAM – jak obrabiam zdjęcia. Z jakich aplikacji korzystam?

Instagram – fajne narzędzie do publikowania zdjęć, które w łatwy i szybki sposób pozwala na publikowanie kadrów z naszej rolki aparatu w telefonie. Jednakże jeśli chcielibyśmy się rozwijać na większą skalę, przyciągnąć do siebie obserwatorów musimy dbać o każdy szczegół. Nie będę tu opowiadać o opisach i hasztagach, bo tematem tego wpisu będą zdjęcia. Najważniejsze jest to by siatka naszego instagramu (zazwyczaj ostatnie 9 zdjęć) po wejściu na nasz profil były spójne i ciekawe. Wówczas potencjalny obserwator w przeciągu ułamku sekundy zdecyduje czy nas obserwować czy nie. Na pewno odgrywa tu ogromną rolę estetyka i to czy profil jest ciekawy i przykuwa oko. Odbiorca widzi zdjęcia, dlatego powinniśmy szczególnie o nie zadbać.

Post ten też częściowo jest odpowiedzą na masę zadawanych przez Was pytań: jak obrabiam zdjęcia na instagram? Każdej jednej z Was mówiłam, że korzystam z programu Lightroom. Zdarzały się duszyczki, które po zainstalowaniu tego programu, wysyłały mi jego zrzut z pytaniem: i co teraz zrobić?

Lightroom Mobile

Program jest bezpłatnym programem na nasz telefon, każdy może z niego bezpłatnie skorzystać. Oczywiście jest tez płatna wersja, 21,99zł miesięcznie i mamy dostęp do odblokowania trzech dodatkowych funkcji, które nie do końca są potrzebne początkującym osobom.

Program ma bardzo dużo możliwości, możemy nasze zdjęcia zmieniać diametralnie, oto przykład:

Zdjęcie po lewej stronie – tak wyglądało świeżo po zrobieniu. Zdjęcie po prawej jest po obróbce w programie Lightroom. Zastosowałam tu masę kombinacji, od rozjaśniania poprzez zmianę kolorystyczną, wyostrzenie i tak dalej.

Wygląda to mniej więcej tak:

To co widzisz powyżej są to screeny z mojego ebooka, w którym szczegółowo opisuję korzystanie z aplikacji Lightroom Mobile.

Opisuję tam również aplikacje takie jak: VSCOcam, Snapseed, AfterLight, YouCamPerfect, Layout, Unfold, oraz Instagram – w którym rownież możesz przerabiać zdjęcia, rozjaśniać, wyostrzać oraz nakładać około 40 różnych filtrów!

Część o obróbce zdjęć w programie Lightroom masz powyżej, jeśli jesteś ciekawa reszty, mój e-book możesz kupić klikając TUTAJ(klik).

Obróbka zdjęć za pomocą jednego kliknięcia.

Na razie opisałam Ci, że obrabiam moje zdjęcia głównie w programie Lightroom, chociaż też posiłkuje się, jednakże bardzo rzadko, wymienionymi przeze mnie aplikacjami. Z tymże obróbka zdjęcia tak, by cieszyła oko, w programie Lightroom jest dosyć pracochłonna. By zaoszczędzić czas można skorzystać z gotowych presetów. Sama opracowałam swoje, które za pomocą jednego kliknięcia zmieniają zdjęcia jak zaczarowane, oto przykład:

Preset w łatwy sposób można pobrać z internetu, wgrać go do Ligtrooma, a następnie skopiować ustawienia z presetu i nałożyć je na swoje zdjęcie.

Robimy to w ten sposób:

Gotowe presety możesz znaleźć w internecie darmowe, chociaż bardzo rzadko dostępne są fajne presety. Możesz również kupić takie presety, ja również wydałam swoje presety. Możesz je kupić klikając TUTAJ. Wówczas problem z obróbką zdjęć zniknie, będziesz mieć spójny layout na swoim instagramie, a obróbka zajmie Ci minimalną ilość czasu.

Wrzucam kilka zdjęć przed i po zastosowaniu moich presetów. W ten właśnie sposób obrabiam zdjęcia na instagram. Głównie za pomocą naniesienia presetu. Czasem wystarczy go tylko przyciemnić lub rozjaśnić i jest pięknie!

p.s. Wrzucam promocję na presety! Spiesz się, masz mało czasu by z niej skorzystać! <3

 

Close