Close
Close

Brak produktów w koszyku.

“Baśń o rycerzu bez konia” – nasz wypad do teatru

“Baśń o rycerzu bez konia” – nasz wypad do teatru

Na wstępie tego wpisu, od razu przyznam Wam się szczerze, że nie chadzam z dziećmi do teatru. Przedszkole chłopaków często wybiera fajne sztuki, i jeżdżą grupowymi wycieczkami. Więc po części kulturalno rodzicielski obowiązek zostaje spełniony. Tu jednak zrobiliśmy wyjątek i by urozmaicić naszą niedzielę czymś nowym (bo zazwyczaj wybieramy kino lub aktywności na świeżym powietrzu) padło na teatr. Coś nowego w naszym rodzinnym gronie, i powiem Wam…. bardzo pozytywnie się zaskoczyłam!

Uśmiali się mali i duzi, przekaz był niesamowity, morał również. Za wielu rzeczy nie chcę zdradzać w tym wpisie, od razu powiem, że warto iść! Niestety podczas spektaklu był absolutny zakaz robienia zdjeć, nad czym bardzo ubolewałam. Chciałam zrobić tylko jedno, bo mam taką zasadę na blogu, by głównie wrzucać tylko moje zdjęcia, niestety jednak nie zrobiłam. Ale wpis napisać muszę, więc zdjęcie jest ściągnięte ze strony Białostockiego Teatru Lalek.

Baśń o rycerzu bez konia pokazuje nam dorosłym, oraz mały dzieciom coś, co jest ważne teraz w tych czasach, bardzo ważne! Mianowicie to, by nie śmiać się z osób, które przez różne przeciwności losu nie mają zbyt wiele, lub nie mają rzeczy w życiu, która jest ważna. Jakoś to mocno wzięłam do siebie, bo wychowywałam się bez mamy, a moi rówieśnicy potrafili się z tego śmiać.

Baśń pokazała również, że jeśli bardzo czegoś, ale to naprawdę bardzo mocno pragniemy, może to się spełnić. Wystarczy być upartym i wytrwałym w dążeniu do celu. Bardzo często poddajemy się na początku drogi, gdy okazuje się zbyt trudna. Wówczas popełniamy błąd, a wystarczyłby tylko upór.

Baśń oprócz niezwykłych wartości ukazuje również świetną grę aktorską, oraz śpiew aktorów grających na deskach teatru.

Spektakl odbywa się w małej kameralnej sali, co pozwala na jeszcze większe przeżywanie emocji razem z Rycerzem – głównym bohaterem spektaklu (uwaga Mamusie! Bardzo przystojny aktor! Ostrzegam;)).

Podsumowując – wielkie zaskoczenie! Myślę, że nie tylko ja takie przeżyłam… W sali nie było żadnego wolnego miejsca, a najbliższe bilety można kupić dopiero pod koniec maja! Także jeśli jesteście zainteresowani, zarezerwujcie już sobie miejsce o tu: BTL(klik).

 

 

Close