Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Dlaczego nie powinnaś rezygnować ze swoich marzeń?

Dlaczego nie powinnaś rezygnować ze swoich marzeń?

„Ale bym pojechała na wakacje!”, „Moja rodzina byłaby szczęśliwa, gdyby mogła pojechać razem ze mną!”, „Do domu przydałaby się nowa kanapa!”, „Ten dywan już dawno się prosi o wymianę!”, „A może przeprowadzka do większego domu!?”, „Nowy telewizor!”, „Pragnę kolejnego dziecka, ale przecież dziecko to wydatki”


Z tym ostatnim marzeniem polemizowałabym… Dziecko – to oczywiście wydatki, ale jakie słodkie wydatki :) Na dziecko zawsze się znajdzie, pomoże mama, teściowa, rodzina, przyjaciele. Także to marzenie, którego ja nie odmawiam. Marzy mi się wielka rodzina. Na razie skupiam się na swoich cudownych chłopakach, są jeszcze malutcy. I oczywiście pocieszam się myślą, że mam jeszcze czas! Dopiero co wskoczyła trójka z przodu. Kobiety rodzą coraz później, a ja już dwójkę dzieci uchowałam. I są naprawdę duże! Kuba ma 5 lat, a na koniec kwietnia skończy 6! Oliś ma skończone 4 latka. Dzieli ich tylko 15 miesięcy różnicy, ale są bardzo zżyci.

Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale pewnie większość mam też. Każda mama twierdzi, że jej dziecko jest najcudowniejsze na świecie! O tak – ja również tak twierdzę! Moje chłopaki są najcudowniejsze na świecie, a to, że są tacy fajni, wpędza myśl do głowy, że skoro takie fajne dzieci mi „wychodzą” to se zrobię jeszcze jedno ;)

Mam nadzieję, że czytasz to z przymrużeniem oka, chciałam zrobić taki luźny wstęp do marzeń. Możemy je rozdzielić, na przyziemne, na nierealne, oraz na takie poza zasięgiem.

Dam tu przykład, by było łatwiej Ci zrozumieć ten podział. Przyziemne marzenia to moim zdaniem: zakup nowego telewizora, kanapy. Remont mieszkania. Nierealne: na przykład tęsknota za bliską osobą, która odeszła. Marzenia poza zasięgiem: marzenia, które kosztują kupę kasy. Np. budowa nowego domu, wakacje w 5-gwiazdkowym hotelu na Mauritiusie. Mam rację? Rozumiesz moją hierarchię na pewno :)

Jak byłam małą dziewczynką, marzyłam. Dla mnie marzeniami poza zasięgiem były podróże czy swój własny dom. Jednakże z biegiem czasu i z większą świadomością zaczęłam te marzenia realizować, spójrz na zdjęcia poniżej.

Mój młodszy synek na głównym placu Bergamo we Włoszech.

Ja na szczycie katedry w Mediolanie.

Kubuś na wyspie Badija w Chorwacji

Zdjęcia z wyjazdów przywołują we mnie dreszcz emocji. Uwielbiam podróżować i mam zamiar robić to jak najczęściej! Myślę, że każdy z nas ma potrzebę poznawania świata. Odkrywania tego, co nowego. Nawet największy domator chciałby zjeść lody przed katedrą w Mediolanie. Piszę Wam ten wpis, by zmotywować Was do spełniania marzeń i jednocześnie ostrzec.

Marzenia kosztują. Każdy z nas wie, że podróże kosztują. Mniej i więcej. Można znaleźć tanie bilety, tańsze noclegi, ale jednak dla 3 czy 4 osobowej rodziny w Polsce, to jest nadal duży wydatek.

Rodziny coraz częściej popadają w pułapki finansowe. Zaczyna się od wzięcia nowego telewizora na raty. 10 rat i spłacone, niewiarygodnie proste, prawda? Później są nowe meble na raty, które, jak się okazuje, nie pasują do starego mieszkanka. Pożyczka na remont, i…. mamy spełnione wszystkie plany i marzenia :)

Wszystko jest cudownie, ale przychodzą kolejne listy do spłaty rat. A chciałoby się jeszcze pojechać na wycieczkę i pomyśleć o budowie nowego domu.

Do czego zmierzam? Zobacz ten film:

 

Chciałam zacząć dosyć delikatnie, mam nadzieję, że mnie zrozumiesz. Według badań osoby między 18, a 34 rokiem życia wydają za dużo pieniędzy. Czy wiesz, że rekordzista z województwa mazowieckiego ma aż 15 milionów długów? A reszta? Sama zobacz:

Wysokość zadłużenia w Polsce wg danych KRUK S.A. na koniec czerwca 2018 r. wynosiła prawie 32 mld zł.
Liczba osób zadłużonych w Polsce wg danych KRUK S.A. na koniec czerwca 2018 r. wyniosła ponad 4 mln osób.

 

Zadłużamy się i łatwo wpaść w pułapkę finansową. Łatwo jest nie zapłacić kolejnej raty, a moim zdaniem wiąże się to z brakiem możliwości realizowania naszych marzeń. A co zrobić w sytuacji, kiedy już stracimy kontrolę nad swoimi pieniędzmi? Jeśli Twoje zadłużenie trafiło do KRUKa, skorzystaj z platformy e-kruk, dzięki której ustalisz warunki spłaty, uporządkujesz swoje finanse i nadal będziesz mogła realizować swoje marzenia. 

Piszę to właśnie do Ciebie, byś uważała. Jesteś mamą, musisz dbać o swoją rodzinę i zapewnić jej to co najważniejsze – bezpieczeństwo. Na bezpieczeństwo składa się dach nad głową, ciepło domowego ogniska, jedzenie, radość i szczęście. Gdy dzieci mają to wszystko, oraz oczywiście miłość – czują się w 100% bezpiecznie i prawidłowo się rozwijają.

Dlatego jeśli realizujesz swoje marzenia i powinęła Ci się noga, bądź coś Cię powstrzymało, albo masz znajomych, którzy są w takie sytuacji poleć im platformę e-kruk(Kliknij a przeniesie Cię na stronę). Platforma pomoże Ci poukładać Twoje finanse i spłacić Twój dług, a Ty nadal będziesz mogła realizować swoje marzenia.

 

 

Wiesz, jak ja to robię?

Na koniec roku spisuję swoje marzenia.

Po Sylwestrze – zawsze jest to dla mnie taki czas, w którym pora na przemyślenia i przeanalizowanie roku, siadam i rozpisuję. Rozpisuję dane miesiące i zakres prac, który mam wykonać. Co mi pozostaje? Brać się do pracy!

Oprócz standardowego kalendarza, w którym zapisuję codzienne obowiązki, klientki, spotkania, pracę, zadania dzieci, prowadzę jeszcze notes na zapiski. Tam właśnie jest miejsce na marzenia i to, jak sprawić, by je zrealizować.

Zazwyczaj na dany rok marzeniem są podróże. Zobacz, jak to zrobiłam.

WAKACJE – CHORWACJA – WRZESIEŃ

Celowo wybrałam wrzesień – po sezonie ceny są tańsze.

Przejazd w obie strony moim autem – 1400zł

Autostrady – 500zł

Nocelgi 7 dni- 2500zł

Wyżywienie – zakupione na miejscu i przewiezione autem, oraz wydatki na miejscu – 800zł.

Kieszonkowe – 500zł

Daje to nam łączną sumę 5700zł. Od stycznia do września można liczyć, że mamy 8 pełnych miesięcy. Po oszczędzaniu przez pierwsze miesiące roku zaklepuję nam nocleg. Wystarczy odłożyć 700 zł miesięcznie, by cieszyć się 10 dniami za granicą.

Właśnie tego nie robią Polacy. Nie kalkulują, nie zapisują. A to właśnie jest recepta na sukces. PLANOWANIE. Zapisywanie wydatków. Obliczanie, podsumowanie każdego miesiąca. To nas uchroni przed pułapką finansową. A gdy już taka się stanie… to też są odpowiednie rozwiązania!

Ale bierz przykład z nas i działaj! Realizuj swoje marzenia!

 

 

 

Close