Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Test NIFTY – moja rada!

Test NIFTY – moja rada!

Pomyślałam, że poruszę ten temat na blogu, jako odpowiedź na Wasze pytania, które zadawałyście mi w dosyć nieprzyjemnym okresie mojego życia. Pamiętam, że wyłączyłam się wtedy z blogowania, i cierpiałam. Bardzo. Miałam pod swoim serduszkiem dziecko i nie wiedziałam czy czuć do niego miłość, czy przywiązywać się do niego. W mojej głowie było stado depresyjnych myśli. To było ponad trzy lata temu, a o teście NIFTY nie słyszałam kompletnie nic. 

Jakiś rok po urodzeniu się Olisia, dowiedziałam się, że można pobrać krew i wysłać ją do Stanów, by już po 6 tygodniu bycia w ciąży wiedzieć czy maluszek jest wolny od wad genetycznych, jaka to będzie płeć, czy będzie po prostu zdrowy.

Gdybym wiedziała o tym wtedy, skorzystałabym na 100%! Mimo, że test jest dosyć drogi, kosztuje ponad 2 tysiące złotych, nie zastanawiałabym się ani przez chwilę. Spokojność umysłu, pewność, poczucie szczęścia, podczas ciąży to nic lepszego, co może spotkać kobietę w tych długich oczekiwaniach na dziecko. 

Pisałam Wam, że podczas mojej drugiej ciąży podczas badania prenatalnego stwierdzono nieprawidłowości, że moje dziecko według badania i późniejszego testu pappa, na 1:40, urodzi się z zespołem downa. Ryzyko było bardzo duże, płakałam jak głupia i zdecydowałam się na amniopunkcję – uważam ją dziś za bardzo ryzykowny i średniowieczny zabieg.

Przeczekałam najgorsze trzy tygodnie w swoim życiu na wynik, i dowiedziałam się, że to będzie “chromosom prawidłowy męski”. Łzy szczęścia, bo choć drugi syn, to zdrowy!

Obserwuje dzieci i nie mogę się nacieszyć, że są zdrowe, wiem również, że zdania co do tych badań są podzielone. Jedni pytają, oraz piszą mi, po co robić te badania? Co się urodzi to będzie. Nie biorą poprawki na to, że choremu dziecku można już pomóc w łonie matki. 

TAKŻE WARTO!

 

Kilka informacji:

TEST NIFTY – CZY NALEŻY GO ROBIĆ?

Niewiele przyszłych mam decyduje się na nieinwazyjne badania prenatalne. Dlaczego? Mimo że nie wiążą się one z żadnym ryzykiem, to funkcjonuje wokół tych badań MIT. 

Matki boją się, że badania prenatalne szkodzą dziecku.

Czy tak rzeczywiście jest? 

Przeczytaj, dlaczego warto rozważyć wykonanie nieinwazyjnego testu jakim jest NIFTY. 

CZYM JEST TEST NIFTY?

To nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny. Jest najbardziej wiarygodny. Świadczą o tym spektakularne statystyki –  do tej pory wykonano ponad 2 500 000 badań

Jego skuteczność to ponad 99%.

Określa on ryzyko trisomii chromosomów 21, 18 i 13 płodu (zespół Downa, Edwardsa i Patau) oraz kilkunastu zespołów wad wrodzonych

JAK WYGLĄDA BADANIE I KIEDY JE WYKONAĆ?

Test NIFTY wykonuje się pomiędzy 10 a 24 tygodniem ciąży.

Na wyniki czeka się 9 dni roboczych. 

Przebieg badania jest nieskomplikowany. Do wykonania testu NIFTY pobierana jest po prostu krew matki. W jej osoczu znajduje się materiał genetyczny malucha. 

CZY TO BEZPIECZNE?

Oczywiście. I bardzo proste. Tak jak pisałam, do przeprowadzenia badania potrzebna jest tylko mała próbka krwi przyszłej mamy. Dzięki niemu wiele kobiet może uniknąć badań inwazyjnych (w tym amniopunkcji), których tak bardzo się obawiają. 

Test NIFTY nie zwiększa ryzyka poronienia.

Close