Close
Close

Brak produktów w koszyku.

O tym żadna MAMA nie powinna zapomnieć!

O tym żadna MAMA nie powinna zapomnieć!

 

Pamiętam gdy się rodzili, małe pomarszczone robaczki. Tylko dla mnie zrozumiały grymas twarzy, oraz pierwszy przepiękny bezzębny uśmiech. Tylko ja potrafię odtworzyć to w pamięci. Tylko ja potrafię zamknąć oczy i przenieść się w czas beztroskich noworodkowych pierwszych dni.

Jednakże oni nieustannie się rozwijają. Nieustannie rosną. Chciałabym móc zapamiętać wszystko co możliwe, najważniejsze, oraz decydujące w ich rozwoju. Kubusia pierwsze kroki pamiętam, ale zaraz… Szczerze Ci się przyznam, że gdyby nie zdjęcia, to nie wiem czy bym tak łatwo odtworzyła to w pamięci!

 

Pierwsze kroki Kubusia, zrobione w pięknym słonecznym maju, 15.05.2014 (16 dni po pierwszych urodzinach). Pamiętam, że wtedy napisałam TEN wpis, o tym, jak to wszyscy poganiają go do chodzenia, że już powinien itp. A mnie wtedy w środku rozsadzała złość. Czy pamiętałabym o tej ważnej dla nas dacie, gdyby to nie było zapisane? Szczerze??? Na pewno nie!

 

https://www.instagram.com/p/7cbp1MCLzP/?taken-by=buuba_pl

 

Pierwsze kroki Olisia – 10.09.2015.  Rok, miesiąc i 10 dni od momentu narodzin. Pamiętałabym tę datę gdyby nie filmik? COŚ TY!

A teraz dodam jeszcze, że właśnie się zorientowałam pisząc to do Was, że to Kubuś pierwszy zaczął chodzić! Wszyscy myśleliśmy do tej pory, że jest totalnie na odwrót!

Pierwsze kroki, pierwszy ząbek, pierwszy uśmiech. Tego czasu nie cofniemy. Odtworzymy go w pamięci, ale szczegóły oraz daty już tak łatwo nie pozostają w naszej pamięci. Dlatego warto to uwiecznić! Oraz zapisać!

W rozwoju naszych pociech wyróżniamy występowanie KAMIENI MILOWYCH. Są to kolejne umiejętności zdobywane w w pierwszych latach życia maluszka.

Wyróżniamy:

Reagowanie na otoczenie

Głużenie

Podnoszenie głowy i klatki piersiowej

Chwytanie

Przewrotki

Gaworzenie

Raczkowanie 

Siadanie

Podnoszenie się do pozycji siedzącej

Reagowanie na swoje imię

Chodzenie

 

Także o czym każda mama nie powinna zapomnieć? O zapisaniu tego, by nie zapomnieć! To są jedne z najważniejszych chwil w życiu każdego maluszka!

Nie musisz od razu zakładać bloga – tak jak zrobiłam to ja. Marka Enfamil stworzyła do tego idealną platformę! W której nie dość, że te informacje pozostaną, to do regularnego zapisywania ich (wiemy jak to z naszą regularnością i pamięcią przy maluchach) Enfamil zmotywuje Cię nagrodami!

Zobacz sama:

 

Nie musimy (jak to było kiedyś) zasiadać przy komputerze, oraz zrzucać zdjęć z aparatu przez kabel (bądź jak to robiły nasze mamy – wywoływać klisz). Możemy to wszystko zrobić z telefonu! Dodać zdjęcie, napisać tekst. Data wstawienia naszej historii załączy się sama. Szybko, prosto i intuicyjnie. A historie pozostaną! 

Dodatkowo masz szansę na zgarnięcie wspaniałej nagrody dla swojego maluszka! Zrób zdjęcie, w którym wspierasz jego rozwój (wspólne czytanie, oglądanie, wspólny spacer, wspólne ubieranie się, uczenie się kolorków, malowanie, pisanie, bazgranie, wszystko co jest czynnością, która sprawi, że nasz maluszek lepiej będzie się czuł w danej dziedzinie).

Ja już zacieram ręcę i będę publikować!

HISTORIE DODASZ TUTAJ(KLIK).

 

 

Ja do dziś mam wielką kronikę, którą prowadziła moja mama. Szczególnie ściska mnie w środku, bo dziś jej z nami nie ma. Mogę dotknąć tej książki, poznać charakter jej pisma. Mogę się dowiedzieć jaka była moja pierwsza ulubiona zabawka, oraz kto mi ostrzygł włoski po raz pierwszy. To coś niesamowitego! Nie odbierajmy tego naszym dzieciom. Ja razem z Wami wspólnie tworzę im przepiękną pamiątkę, którą kiedyś mam zamiar wydrukować i opublikować tylko dla nich – moich synków.

Zobacz teraz jak się rozwijają. Są to zdjęcia z wspólnego wybierania choinki. Radość, bieg, zabawa – bezcenne. Dla takich chwil warto robić to wszystko!

 

 

 

 

Close