Close
Close

Brak produktów w koszyku.

5 sentencji potrzebnych do życia w zgodzie ze sobą i życiem rodzinnym – czy da się wszystko dopieścić? (+KONKURS!!!)

5 sentencji potrzebnych do życia w zgodzie ze sobą i życiem rodzinnym – czy da się wszystko dopieścić? (+KONKURS!!!)

 

Niechętnie wracam do wspomnień, wspomnień z dzieciństwa, a w szczególności do tych sprzed kilku lat. Tak jakby moje myśli i projekcje w głowie mimowolnie odrzuciły czas sprzed dzieci. Przecież to tak jakby ich nie było, jakby nie istniały. Nie dostrzegałam wtedy wielu ważnych rzeczy, które widzę teraz. Przede wszystkim nie zwracałam uwagi na rodziny, które każdego dnia mijałam na ulicy, a mój byt wydawał mi się mało ważny, niezbyt racjonalny. I chociaż marzyłam o pięknym białym domu z czerwonym dachem, o księciu z bajki, o dziecku (jak mogłam marzyć o jednym, tylko jednym dziecku?!), to w rzeczywistości żyłam z dnia na dzień. Po ulicach biegałam w szpilkach, w ciemnych okularach. Zawsze z mocnym makijażem, nawet gdy chodziło o wyprowadzenie psa na spacer. Studiowałam dziennie, zaocznie i dałam radę jeszcze ciągnąć trzy prace. To wszystko możliwe, pełna pasji i energii. A mimo to czas, który przemijał, wypieram z mych myśli. Sądzę, że jednak źle go wykorzystałam.

ONA I ON

Wyglądaliśmy jak para z żurnala. Ja – długie blond włosy, wysoka jak tyczka i chuda jak anoreksja (odejmij od mojego obecnego wyglądu teraz 14 kilo), on – przystojny, już w liceum koleżanki wyły z zachwytu na jego widok. Ale co z tego? Dopiero teraz wiem, że moje życie ma pożądane wartości. Wiem, że gonitwa z czasem to nic dobrego. Wiem, że multum pracy sprawi, że nie będę się cieszyć z tego co mam. Nie dostrzegę słońca, uśmiechu, nie napawam się przytulaniem. Wiem, że studia to w tych czasach nie do końca coś wielkiego. Wiem, że upływający czas, dany nam tylko raz, już nie wróci.

OCZY

Otwieram oczy, każdego dnia moje obolałe ciało wskazuje na to, że w nocy przyszła do mnie miłość w postaci dwóch malutkich krasnali. Spoglądam przez okno, widzę słońce, tak to będzie dobry dzień. Choć nie mam aż tyle energii, co za czasów studenckich, to śmiało odbijam to sobie. Wypowiedź jak starszej pani, wiem, ale zawsze sen był dla mnie czymś tak oczywistym, sen smakuje lepiej niż kawa, a kawa nie smakuje lepiej niż sen.

Kocham moich dwóch małych Czesiów, kocham spać, kocham prowadzić mój dom i iść w dobrym kierunku. Czasem też nie lubię siebie, ale czasem potrafię dać sobie szansę. W zgiełku rzeczy, które dawniej były dla mnie mało ważne, dostrzegam te, których nie zobaczyłabym kiedyś wcale.

To, że:

  1. Czas to rama, którą można swobodnie zaaranżować.
  2. Małżeństwo to dwie osoby, które tworzą rodzinę.
  3. A rodzina to wsparcie, wiara w drugą osobę.
  4. Praca jest nie tylko po to, by ‚się utrzymać’
  5. Aby uszczęśliwiać wszystkich dookoła, musisz najpierw uszczęśliwić siebie…

 

Wszystko już Ci wyjaśniam, po kolei. Tajemniczy czas to kolejne dni, które mijają bezpowrotnie. Dlatego nie trać go bezsensownie. Wiem, że masz dużo obowiązków, ale wydziel je sobie tak, by z każdego dnia można było czerpać garściami. Okna do umycia przed świętami? Podziel to na jedno okno dziennie, by później spędzić czas z dziećmi. Obiad? Ugotuj jeden na dwa dni. Mycie podłóg? Zrób z tego fajną zabawę z dziećmi, mogę tak w nieskończoność!

Para jaką tworzysz z własnym mężem zobowiązuje. Niech on pamięta, że Ty też ciężko pracujesz, niech w sobotę skosi trawę, powiesi pranie. Z nimi jest jak z dziećmi, musisz mu wszystko po kolei wytłumaczyć ;)

Jak już mu wytłumaczysz i źle powiesi te pranie, to nie neguj tego, okaż wsparcie. Przytul. Każdy facet uwielbia, gdy się go chwali.

Pracujesz ciężko, on także. Dni mijają jak szalone, jest Wam ciężko. Dlatego moja dewiza mówi, by żyć chwilą. I żeby w tych chwilach umieć korzystać z ułatwiaczy życia. Wakacje, bujaczek, nowy wózek? Macierzyństwo to i tak trud, dlatego lepiej je sobie ułatwiać.

Szczęście – pamiętaj, dbając o siebie i swoje dobre samopoczucie, pracujesz również na szczęście wszystkich wokół. Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci! Bo spełniona żona to dumny mąż!

 

zfg6a8901

 

Chwile wyjątkowe i szczęśliwe to spacery z naszymi dziećmi… z takimi małymi szaleńcami jak one to prawdziwa miejska przygoda! My z Tatkiem, gdy chłopaki biegają wśród tłumu po deptaku, wyglądamy jak dwie małpy wymachujące rękoma! Dodatkowo z naszych ust wydobywa się coś na dźwięk składający się z wyrazów: wracaj, stój, chodź tu, uważaj!
Wiadomo, że jeden Bubek napędza drugiego. Dlatego poszukiwaliśmy miejskiego wózka, który idealnie wpasuje się w tłum miasta, w który wsadzimy młodszego, by starszy mógł dumnie przy nim spacerować. Lekki, łatwoskrętny, na miejskie rodzinne spacery, oraz i samotne wyjścia. A będą – gdyż młodszy na wakacje zostaje z mamą w domu! Oj! Ja już na pewno w domu siedzieć nie będę, już to widzę! ;). Dlatego teraz testujemy Zapp Flex Plus z kolekcji Quinny Zapp X.

 

Z tej okazji mam dla Was konkurs!!!

Nieskończone możliwości

to jego idea. Dajcie znać zdjęciem lub video na Instagramie jak spędzacie wspólnie Wasz wyjątkowy czas na mieście. Tak, zróbcie się na bóstwo i wyjdźcie z domu! Idźcie na miasto, do kawiarni, kina, teatru, na zakupy. Idźcie w miasto i pochwalcie się nam Waszym zdjęciem.

Ty, Twój mąż, dziecko, rodzina, spacery, słońce, ciepłe gofry, czekam na Waszą codzienność, na kadry z prawdziwego życia,  na Wasz styl… Na Wasze nieskończone możliwości!

Przy publikacji zdjęcia proszę o dodanie hasztagów:

#NieskonczoneMozliwosci #konkurs #QuinnyPolska

Nagrody to:

Bon o wartości 500 zł na zakup Zapp Flex Plus, Zapp Flex lub Zapp Xpress do zrealizowania w wybranych sklepach

oraz dodatkowe:

akcesoria Zapp X i rabat 10% na jednorazowe zakupy produktów z kolekcji Zapp X (wózek, gondola, fotelik lub akcesoria) do wykorzystania w wyznaczonych sklepach.

 

Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ(klik).

 

 

fg6a9457

fg6a9106 fg6a9079 fg6a9033 fg6a9016fg6a9368 fg6a8996 fg6a8960 fg6a8972fg6a9183 fg6a8950 fg6a9046 fg6a9012 fg6a9008 fg6a9004 fg6a8950

Close