Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Macierzyństwo to nie same wyrzeczenia, to samorozwój i nieskończone możliwości!

Macierzyństwo to nie same wyrzeczenia, to samorozwój i nieskończone możliwości!

Zobaczysz, urodzi się dziecko i skończy się sielanka…

Macierzyństwo to nie przelewki! To ciężka praca!

Dziecko to wyrzeczenia, po co Ci te sukienki i buty na wysokim obcasie! Spakuj je w kartony i oddaj potrzebującym!

Zaczną się nieprzespane noce to zobaczysz, czym to smakuje!

 

Znacie te wszystkie sentencje dzieciatych przyjaciółek? O tak, ja znam je bardzo dobrze! Prześwietliłam je na wylot i coś jestem w stanie na ten temat powiedzieć. Nasłuchałam się tego wszystkiego w pierwszej ciąży i, jak się nasłuchałam, tak robiłam. Cierpiałam jak męczennica po nieprzespanej nocy, sukienki zamieniłam na dresy, które po kilku noszeniach wyglądały jakbym to ja nosiła pieluchę. Zapomniałam, co to podkład i tusz do rzęs, a włosy najlepiej żeby były związane – nie trzeba myć.

I wiesz co odkryłam? Że to wszystko zależy od naszego nastawienia! Gdy jesteśmy negatywnie nastawione na samym początku macierzyństwa:

zapomnij o ciepłej kawie! pokochasz zimną!

jedyny ciepły obiad w ciągu dnia to resztki po Twoim dziecku!

to właśnie tak będzie.

Gdy odstawimy to na bok i zaczniemy patrzeć na naszą rzeczywistość ze świeżym, otwartym umysłem, świat stanie dla nas otworem i nie będziemy musiały rezygnować z życia, jakie miałyśmy przed bobasem. Możemy być nawet wyspane, wypoczęte i piękne jak do tej pory. Nie wierzysz? Przeczytaj ten poradnik, a sama się przekonasz!

  1. Twoje dziecko dało Ci pospać w nocy raptem przez dwie godziny, teraz mamy dzień, ono odsypia. A Ty co robisz? Delikatnie je przebierasz, by się nie zbudziło i gnasz na spacer, żeby tylko odhaczyć świeże powietrze. Wracasz w pocie czoła, odstawiasz dziecko, by ogarnąć dom i zrobić obiad. Tylko dla kogo? Sama nie możesz jeść wielu rzeczy ze względu na KP, Twój berbeć wisi na piersi, a mąż? Może zjeść u teściowej, albo po drodze na mieście. Nie ogarniaj domu, to również syzyfowa praca, jutro znów będzie to samo. Jeśli martwisz się, że dziecko się „nie przewietrzy” zaśnijcie razem przy otwartym oknie. Na pewno będziesz spała jak zabita, dlatego dziecko niech śpi przy Tobie w wózeczku.
  2. Trzymając się punktu pierwszego, i odsypiając razem z berbeciem (to mój cały sekret macierzyństwa!), będziesz nie tylko wypoczęta, ale będziesz miała w sobie więcej energii i cierpliwości. Znajdziesz czas na codzienną toaletę i nałożenie sukienki.
  3. Jeśli już wychodzisz z domu, to nie zapominaj od czego są kawiarnie i galerie. Możesz zaprosić przyjaciółkę na kawę czy zakupy i wymieniać się z nią opieką nad bobasami, podczas gdy mierzycie ubrania. Możecie poplotkować przy obiedzie w kawiarni, a dzieci mieć przy sobie. Możliwości jest mnóstwo!
  4. Życie biznesowe. Czy nie lepiej załatwia się sprawy, gdy ludzie pełni empatii widzą, że jesteś z dzieckiem? Przepuszczą Cię w kolejce, będą bardziej wyrozumiali. Przecież niedawno urodziłaś i na pewno jesteś niewyspana!
  5. Nie rezygnuj ze swoich marzeń. Weź ze sobą na spacer dobrą książkę, notes, zapisuj pomysły. Rozwijaj się, naucz nowych rzeczy i idź w tym kierunku, który Ci odpowiada! Nie rezygnuj z siebie! Liczy się dobre podejście! I wiem, że przyjdą spadki nastroju, bo życie to nie linia prosta. To sinusoida, bo gdy jest źle, potem będzie tylko lepiej!

Odkąd przestałam przejmować się dosadnymi słowami i radami innych, zaczęłam realizować te punkty. Zaczęłam myśleć o sobie! Dziecko to oczywiście cały mój świat, ale ono wyczuje gdy mama nie ma humoru, bo najzwyczajniej w świecie się nie wyspała… Albo nie wyszła na spacer dalej niż na własne osiedle!

Dlatego, będąc mamą od prawie 4 lat, doceniam jakość, wykonanie oraz to, że dana rzecz jest projektowana z myślą o każdym szczególe. Zapp Flex Plus z kolekcji Zapp X to nowość, którą jako pierwszej podarowała mi marka Quinny. Spacerówka wypada znakomicie. To nieskończone możliwości, dzięki którym mogę korzystać z moich ukochanych wyjść i wyjazdów, bez ograniczeń. Testy trwają nadal i będziecie mogły nas trochę przy nich podglądać, więc same zobaczycie, co mam na myśli. Na chwilę obecną powiem tylko, że zabieramy go wszędzie, jest lekki i zmieści się nawet do najmniejszego bagażnika!

 

fg6a9309 fg6a9445 fg6a9447fg6a9200 fg6a9236 fg6a9453 fg6a9457 fg6a9469 fg6a9496 fg6a9518 fg6a9526 fg6a9533 fg6a9537 fg6a9538 fg6a9619 fg6a9626 fg6a9632

 

Close