Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Wieczór z Modą i Kobiecością w Białymstoku

Wieczór z Modą i Kobiecością w Białymstoku

Jak pachnie kobiecość? Czy to ten szept, gdy nachyla się przy Tobie, czy to blask w tych oczach, tajemniczość? Zwiewna sukienka, która pałęta się, podczas gdy ona biegnie. Włosy owiewają jej twarz. Chce być wytworna i jednocześnie pasować do każdego miejsca. Chce się czuć nieziemsko, chce czuć na sobie spojrzenia mężczyzn…

Pragnie w tajemniczości swoich wielkich oczu, być docenianą. Mimo, że wciąż w pośpiechu, to jej głowa pełna myśli. Myśli, planów, działań. Myśli i czuje melancholicznie, ale tylko o sobie. Druga fala myśli to rodzina.

Odebrać dzieci, zawieźć dzieci, kupić dzieciom, załatwić papiery, odebrać garnitur męża z pralni, posprzątać, przygotować obiad, kupić rzeczy na ten obiad!

Głowa pełna zadumy, jedną ścieżką jest w innym świecie, a jedną to wszystko ogarnia. Nie ma czasu nawet na wypełnienie ciszy słowami negatywnych myśli. Nie wylewa ich przed siebie, jedynie dusi. A całość przelewa na zewnątrz w postaci delikatnych kresek na powiekach, nakłada zwiewną sukienkę, wygodne szpilki i gna przed siebie, aby przynieść innym szczęście.

Kobieta. Każda kobieta która ma w sobie choć okruch empatii to skarb. Wielozadaniowość, rozprzestrzenianie szczęścia, wygoda. Doceń zanim gdzieś uleci…

 

fg6a0220

 

Białystok.

Kilka dni wcześniej.

Miałam okazję relacjonować moim okiem fotograficznym pewne zmysłowe wydarzenie. To ono uświadomiło mi, jakie jesteśmy – my kobiety. Jak dajemy sobie radę z dniem codziennym, jak to wyrażamy, jaki jest nasz styl. Prawie każda z nas to matka, a to już jest sukces ponad miarę innych.

Wieczór z Modą i Kobiecością zorganizowany przez Stowarzyszenie ITE w piątkowy wieczór ukazało mi tę magię, magię stylu i kobiecości. Głównymi bohaterkami wieczoru były kobiety w różnym wieku, aktywne zawodowo w białostockiej kulturze i mediach. Na pewno kojarzysz te nazwiska: Dorota Sokołowska (najpiękniejszy głos Radia Białystok, to moja Dorotka z wpisów na blogu, które znasz), Grażyna Dworakowska (szefowa BOK), Jolanta Szczygieł-Rogowska (szefowa Galerii Sleńdzińskich), Julita Grzywa (szefowa radia Akadera), Ewa Sokólska (szefowa BIA24.pl ) czy Dorota Kuc (TVP Białystok). Oprócz swojego stylu kobiety pokazały kawałek swojej duszy. Opowiedziały, że to wszystko jest w nich – w środku, wynika to z ich stylu życia i jego intensywności.

Sala była zapełniona po brzegi, krzeseł brakowało, a nad piękną oprawą czuwała Magdalena Gołaszewska, można było również posłuchać pięknego występu jej córki Julii, czułam ciarki na plecach!

 

Zobaczcie zdjęcia, bo my – kobiety, jesteśmy niesamowite!

 

fg6a0052 fg6a0127 fg6a0145 fg6a0149 fg6a0152 fg6a0154 fg6a0156 fg6a0158 fg6a0164 fg6a0165 fg6a0185 fg6a0201 fg6a0207 fg6a0212 fg6a0222 fg6a0223 fg6a0229 fg6a0236 fg6a0238 fg6a9980

Close