Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Czy warto przedłużać rzęsy? – FAQ – Wasze pytania

Czy warto przedłużać rzęsy? – FAQ – Wasze pytania

Uwielbiam mieć przedłużane i zagęszczone rzęsy, uwielbiam je robić i poniekąd widzę w tym pasję. Ta praca mnie odpręża, wycisza i sprawia, że moje klientki czują się lepiej.

Może nie zabrzmi to zbyt dobrze, ale nie dam rady żyć bez tych rzęs, makijaż zajmuje mi mniej czasu, wyglądam bardziej ‘zdrowo’ i jak bardziej wypoczęty osobnik (niż ten co wstawał w nocy do chorego dziecka sześć razy). Aplikuję je od 2009 roku, zrobiłam przed ślubem i tak zostało. Sama zaraz zaczęłam się tym interesować i pojechałam na moje pierwsze szkolenie do Warszawy. Dziś z zamkniętymi oczami wymieniam skręty, grubości, długości i rodzaje. Rozróżniam techniki i metody. Jestem również instruktorem, także moje klientki są bardzo zadowolone.

Jakiś czas temu wrzuciłam zdjęcie na NASZ INSTAGRAM jednej z moich prac, pytania się posypały jak szalone, dlatego postanowiłam je zebrać w jeden post i odpowiedzieć na wszystkie.

 

1.Czy przedłużanie rzęs niszczy naturalne rzęsy?

Mogę powiedzieć, że jestem żywym przykładem tego, że profesjonalna aplikacja nie niszczy Twoich naturalnych rzęs. Dlatego wybierając osobę, która ma zamiar przedłużyć Ci rzęsy, sugeruj się jej stażem, zdjęciami i opiniami innych osób. Tylko profesjonalnie nałożone rzęsy, nie posklejane, nie zbyt grube (czyli takie, które zbytnio nie obciążą) sprawią, że oszczędzisz swoje rzęsy naturalne. Skoro ja mam do czego przyklejać rzęsy, to znaczy że nic im nie jest i mają się dobrze :)

 

2. Nigdy nie przedłużałam rzęs! Boję się! Co robić?!

Możesz bać się albo efektu końcowego, albo tego, że rzęski Cię uczulą. Jeśli boisz się tego drugiego spróbuj pierwszej aplikacji na kleju hipoalergicznym, uprzedzam tylko, że takie rzęski będą się trzymały o wiele krócej niż na zwykłym kleju. Nie decyduj się również na rzęski z futra norki syberyjskiej, one też podwyższają ryzyko uczulenia. Uczulenie zazwyczaj objawia się zapaleniem spojówek, puchną Ci górne i dolne powieki, wyglądasz jak pobita, potrzebna jest interwencja lekarza. Niezbyt miła przygoda.

Jeśli obawiasz się efektu – zrób krótsze rzęski, najlepiej metodą 2D-3D. Materiał z którego są wykonane, jest lekki i przyjemny, rzęski w tym przypadku to lekki puch. Odradzam 1:1, to już  jest grubszy materiał, rzęski po odrośnięciu będą swędziały i obciążały powiekę.

 

3. Przedłużyłam i co dalej…

Przez pierwsze dwa dni od aplikacji najlepiej, żebyś do nich nie dotykała. Sauna, basen, solarium, aktywności fizyczne, oraz spanie ‘w poduszkę’ nie wskazane. Dostajesz specjalną szczoteczkę, do czesania tylko w razie potrzeby, musisz dbać o higienę tej szczoteczki, jak i o higienę rzęs. Pamiętajmy, że to oko, które wydziela naturalne fizjologiczne płyny, które potrzebuje ‘oddychać’ i powinnaś zadbać o jego higienę. Przemywanie preparatami, które nie są tłuste, oraz przemywanie wodą jak najbardziej wskazane. Z powodu braku dbania o higienę przy przedłużanych rzęsach (zazwyczaj klientki nie lubią przy nich majstrować, bo szybciej wypadają) możemy doprowadzić do chorób rzęs. Najczęstsza z nich to ‘nużeniec’, który żyje między rzęskami. Także lepiej umówić się częściej na uzupełnienie, niż ryzykować czymś takim.

 

4. Jak zdjąć rzęsy?

Pamiętajmy, że wyrywanie, pociąganie, czy dłubanie, sprawi, że tylko połamiemy i powyrywamy nasze naturalne rzęsy. Rzęsy powinny być ściągnięte przez wykwalifikowaną osobę specjalnym płynem. Jeśli naprawdę, ale to naprawdę nie mamy jak się udać do naszej specjalistki, w ostateczności możemy na wieczór zaaplikować na rzęsy olejek rycynowy ( do kupienia w aptece), z rana rzęsy powinny odpaść, jeśli nie odpadną wszystkie czynność powtarzamy kolejnego wieczoru przed spaniem.

 

5. Co ile czasu powinnam uzupełniać rzęsy?

Jest to bardzo indywidualna sprawa każdej osoby. W zależności od tego jak je dbasz, jak szybko rosną Ci rzęsy naturalne, w jakiej pozycji śpisz, czy często korzystasz z sauny i tak dalej.

Nawet farbowanie włosów może osłabić ich przyczepność! W oparach farby znajdują się składniki, które osłabiają działanie kleju. Częste prasowanie, stanie nad żelazkiem przy gorącej parze sprawi, że ta para wniknie w klej, wysuszy je, a rzęsy po paru dniach osypią się jak suche wióry.

Standardowo klientki odwiedzają mnie co 3-4 tygodnie. Klientki hardcorowe co 6, a klientki które ciągle pragną mieć puszysty wachlarz na oczach nawet co 2 tygodnie.

 

6. Kiedy nie powinnam robić rzęs? Czy są jakieś przeciwskazania?

Naturalnie, jak w każdym przypadku są. Jest to podatność na uczulenia, nerwowość (zazwyczaj podczas zabiegu drgają powieki, a później przed telewizorem wyskubujemy je sobie), nowotwór w okresie chemioterapii, choroby oczu, brak naturalnych rzęs, nużeniec. Oraz soczewki – należy dla bezpieczeństwa wyjąć je przed aplikacją.

 

7. Ile powinna kosztować aplikacja, której nie będę żałować?

Ceny profesjonalnego przedłużania i zagęszczania rzęs wahają się od 150zł do nawet 500zł. Jest to uzależnione głównie od materiału. Może to być norka syberyjska, cashmir, jedwab bądź rzęsy camelia. Tańsze aplikacje są wykonywane zazwyczaj na rzęskach syntetycznych.

 

8. Ile powinien trwać zabieg?

Wiem, że są osoby, które dopiero zaczynają i robią rzęski w 4 godziny. Są osoby, które są mistrzami w swoim fachu i robią również rzęsy 4 godziny. Ale średnio czas aplikacji nie powinien przekraczać dwóch godzin.

Ja w zależności od ilości rzęs naturalnych poświęcam 1 godzinę i 10 minut czasu (średnio). Przy uzupełnianiu czasem jest krócej, a czasem nawet dłużej, gdyż podczas uzupełniania musimy się pozbyć mocno odrośniętych rzęs, gdyż one tak czy siak zaraz wypadną i po tygodniu będziemy wyglądały jak do uzupełnienia. Dlatego w profesjonalnych salonach cena założenia różni się niezbyt dużo od ceny założenia.

 

9. Kiedy mówisz ‘aaaaa zrobiłam rzęsy! nie polecam, później po zdjęciu wyglądałam tragicznie!!! czułam się łyso!!!’

To są dwie opcje, albo źle trafiłaś, albo po prostu się napatrzyłaś na piękne gęste czarne rzęsy i tego widoku w lusterku najzwyczajniej w świecie Ci brakuje.

 

Jeśli macie jakieś pytania jeszcze, to poproszę w komentarzach, druga sprawa, zajmuje się również techniką zagęszczania brwi, która nazywa się

MICROBLADING

Jest to japońska technika mikropigmentacji brwi, efekt wystarcza na okres dwóch lat.

Więc jeśli na ten temat również będą pytania, to chętnie odpowiem w formie wpisu.

 

Close