Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Te Święta będą lepsze od poprzednich, jeśli zastosujesz się do tych kilku wskazówek!

Te Święta będą lepsze od poprzednich, jeśli zastosujesz się do tych kilku wskazówek!

We wszystkim co robię w życiu staram się odnaleźć nieoczekiwane pasje. Chciałabym aby wszystko stawało się przyjemnością, nawet zwykła praca czy sprzątanie. W prasowaniu odnalazłam błogi spokój, w myciu podłogi fitness, a w odkurzaniu wysmuklanie ramion. W gotowaniu pasję sprawiania przyjemności innym. Teraz kolej na święta, znielubione przeze mnie od wieków. Znasz całą prawdę i doskonale wiesz jak to wygląda. Każde okno musi być czyściutkie i umyte, nie ważne że płyn do szyb zamarza, ale jak będziesz szybko pocierała, to wszystko się uda. Każda firanka w domu wymyta, wykrohmalona i przyczepiona na każdą żabkę co do centymetra. Wszystkie rogi, różki, półeczki otarte z kurzu, i tak dalej.. a w kuchni lepienie pierożków, uszek (nawet po kilkaset!) oraz robienie sałatki wielowarzywnej w wiaderku, bo już nie ma takiej wielkiej miski przecież.

Niestety, wszyscy ludzie przygotowujący się do świąt mają jeden wspólny minus. Wiesz jaki? Łączy ich czas, każdy z nich ma dobę, która ma tylko 24 godziny. A oprócz obowiązków związanych ze świętami, każdy rodzic posiada obowiązki domowe, oraz te związane z maluchami, które potrzebują uwagi, opieki, czułości, zabawy, wyprania ubranek, utulenia do snu, poczytania książki. Gdzie na to wszystko znaleźć czas? Ja znam magiczne odpowiedzi, które streszczę w tych kilku punktach. Wystarczy, że zastosujesz się do tych wskazówek, a Twoje dzieci odbiorą święta jako cudowny czas, i otrzymają od Ciebie najpiękniejszy prezent – Twoją uwagę tylko i wyłącznie dla nich.

Zaczynamy!

Punkt 1. – Wyluzuj. Święta to ma być magia, a nie praca, sprzątanie i gotowanie. Święta są dla rodziny, a nie dla domu, w sensie fizycznym, nikt się nie pogniewa jak zobaczy smugi na szybach, to naprawdę nie o to chodzi.

2. Wiem, że jednak nie wyluzujesz, i będziesz sprzątać, szorować, pachi będą mokre, a Ty będziesz opadała z sił. Zaangażuj do tego dzieci, one uwielbiają czuć się pomocne, wiem, że po nich też będziesz musiała poprawić, ale przynajmniej spędzicie razem czas. Do Świąt jeszcze jest trochę czasu, usiądź i rozpisz co zrobisz każdego dnia i trzymaj się tego! Jednego dnia możesz umyć jedno okno i odkurzyć jedno pomieszczenie, gdy rozbijesz to wszystko na części, nie spędzisz przy tym ogromnej ilości czasu i starczy czy sił na spędzenie wieczoru z bliskimi.

3. Skoro poruszyliśmy temat sprzątania, to trzeba jeszcze sprostować gotowanie. Oczywiście namawiam Cię tu również do wykorzystania dzieci, nawet nie wiesz ile frajdy sprawi im lepienie pierożków, możecie zacząć je lepić już teraz, wystarczy, że je zamrozisz, a na święta po prostu wyjmiesz z zamrażarki! Zrobicie tak samo z uszkami i innymi wyrobami :)

4. Zaangażuj rodzinę. Tak, wiem, pisałam o tym wyżej. Ale jeśli nie spędzacie świąt sami, tylko taka ‘dalsza’ rodzina ma zamiar Cię odwiedzić, zadzwoń po prostu i poproś o pomoc. Jeśli nie są w stanie przyjechać wcześniej, to powiedz wprost, niech każdy weźmie michę jedzenia. Opowiedz co Ty przygotujesz i rozdziel kolejno inne potrawy. Nie mogą tego zrobić? Niech kupią! Sklepy garmażeryjne oferują nawet catering! Przywiozą wszystko czego potrzebujesz.

I oby Twoje dzieci nie śpiewały “Mama zajęta, tata zajęty…”, gdyż odkąd ujrzałam ten filmik, i tylko moja stopa kieruję się w kierunku kuchni, a dłonie w kierunku odkurzacza, przypominam sobie tą cudną piosenkę i zabieram ze sobą dzieci.

 

 

 

Punkt 5, ostatni, róbcie wszystko razem! Tak aby dzieci nie poczuły przedświątecznej gorączki sprzątania i poszukiwania prezentów, nawet je możesz zamówić w internecie, nie musicie jechać do przeludnionych galerii. Wspólnie oczekujcie na ten magiczny czas, tak aby każdy nie czuł się poszkodowany i odepchnięty nogą ;)

 

Buba i Oli nie mogli się doczekać ubierania choinki, gdyż zrobili to już w przedszkolu i ciągle mnie o to dopytywali. Postanowiliśmy to zrobić w ten weekend, oraz każdego dnia otworzyć kolejną czekoladkę z kalendarza Milki. Mozem cekoladkę mamo? Mozem? Dopytują każdego wieczoru, i każdego wieczoru tylko jedną! A jaka jest ekscytacja! Bo przecież każda czekoladka jest inna i za każdym razem nie wiedzą co zastaną w środku.

I tak to jest z tymi świętami, mają być przepełnione magią, a nie obowiązkami! Odkryj magię oczekiwania na święta – to jest moje motto w tym roku, motto pełne magii…. :)

 

fg6a5314 fg6a5325 fg6a5329 fg6a5339fg6a5320 fg6a5347 fg6a5348 fg6a5357 fg6a5367 fg6a5372 fg6a5374 fg6a5375 fg6a5393 fg6a5414 fg6a5430 fg6a5447 fg6a5458 fg6a5469 fg6a5480 fg6a5481 fg6a5507 fg6a5521

Close