Close
Close

Brak produktów w koszyku.

3 prezenty pod choinkę dla chłopaków, które okażą się strzałem w dziesiątkę!

3 prezenty pod choinkę dla chłopaków, które okażą się strzałem w dziesiątkę!

Nie wiem dlaczego, ale zawsze odnoszę wrażenie, że dla mam dziewczynek jest łatwiej. Chociażby odwiedzić sieciówkę, gdzie ubranek milion, i dlaczego regały dla chłopaków są takie ubogie? A na jeden regał dla malutkiego mężczyzny przypadają trzy dla małych księżniczek. Trudno jest z ubrankami, z prezentami, z zabawkami, z wystrojem pokoików. Czy dla małej księżniczki nie kupisz tego samego co dla chłopca? Bo jeśli kupisz coś dla chłopca, co ocieka różem, to będzie zaraz, że gender, bądź nie powiem co jeszcze. Niestety role przydzielone w świecie są tak, a nie inaczej, i nie kupisz lalki barbie dla chłopca. Chociaż… to Twoja indywidualna sprawa, ale ja należę do osób bardzo zachowawczych i wolałabym po prostu nie. Bez żadnego tłumaczenia się, bez dodatkowych słów. Chyba, że sami się określą, jak będą starsi, to wtedy zaczniemy rozmawiać ;)

Tak jak pisałam, że wydaje mi się, że jest trudniej, tak się cieszę, kiedy mi piszecie, że chłopaki są fajnie ubrane bądź przypadają Wam do gustu ich pokoiki. Cieszę się, że potrafię Was zainspirować i czasem kopnąć do działania. Dziś będzie o zabawkach, mam nadzieję, że one także Wam się spodobają. Może popchną Was w kierunku zakupów świątecznych na ostatnią, chwilę, albo może obchodzicie te drugie święta, lub zbliżają się czyjeś urodziny? Janod na gwiazdkę będzie idealnym rozwiązaniem. Zerknijcie co wybraliśmy.

 

 

Duży stolik warsztatowy z akcesoriami

 

fg6a5284

 

Stolik wybrałam ze względu na to, gdyż chłopaki nie dają żyć Tatce, nawet jeśli chodzi o wbicie gwoździa w ścianę. Muszą mu pomóc, muszą sami, i się kłócą, kto ma teraz trzymać młotek. Stolik jest idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji, i idealnie się nadaje do wspólnej zabawy (chociaż czasem z tym u nas ciężko). Wielkość stolika jest idealnie dopasowana do wzrostu chłopaków. Ich sprytne małe rączki doskonale sobie radzą ze śrubkami, i ich nakręcaniem. Narzędzia przy stoliku trzymają się na ukryty w drewnie magnes, sama magia!

 

fg6a5285 fg6a5286 fg6a5287 fg6a5288 fg6a5289 fg6a5290 fg6a5291 fg6a5293

 

Zręcznościowa gra Pinball

 

fg6a6013

 

Tak jak wyżej pisałam ciężko o wspólną zabawę bez kłótni, zawsze jedna zabawka musi być najlepsza i nie ważne, że jest druga taka sama (tylko różni się kolorem), ale każdy chce ja mieć. Wybierając grę piłkarzyki, właśnie o tym myślałam. Taka gra nauczy chłopaków wspólnej zabawy, ale także i strategicznego myślenia, planowania (kiedy trzeba nacisnąć, by piłka nie wpadła do bramki), oraz sprytu. Zachęci do magii poznawania zwycięstwa i zsolidaryzuje chłopaków ze sobą. Mówią mi, że się kochają, ale zabawkami ciężko im jest się podzielić, aaaaaaszzzz spryciarze ;)

 

fg6a6015 fg6a6016 fg6a6019

 

Wóz strażacki, drewniany, do składania, Janod

 

fg6a6033

 

Chłopaki uwielbiają ‘ijo ijo’. Jak jedziemy samochodem i widzą jakieś, to następuje pełna ekscytacja i poruszenie. Dlatego stwierdziłam, że to będzie dobry pomysł. Czerwony wóz strażacki. Mogą go składać i rozkładać w nieskończoność. Ponadto dowiaduję się pewnych historii, że na przykład obecnie jest pożar, bo był wypadek i trzeba jechać ratować chomika ;)

Także zwykła zabawa potrafi nauczyć twórczego myślenia, rozwinąć ich wyobraźnie, a mama z tatkiem nie muszą iść do kina ;)

 

fg6a6035 fg6a6040 fg6a6047 fg6a6060 fg6a6062

 

Wpis powstał w ramach akcji #janodnagwiazdkę. Możecie o nas przeczytać troszeczkę TUTAJ i wziąć udział w konkursie, który się tam znajduje! Do wygrania są zestawy świąteczne JANOD. Wszystkie blogi, które wzięły udział w akcji zobaczysz TUTAJ.

Produkty Janod znajdziesz w sklepach:

Fabryka Wafelków

Tublu

Muppetshop

Mamissima

Coocoo

Ene-due.eu

Edukatorek

Bobomio

4kidspoint

Ecobobo

 

ladnebebe_janod_swieta_wiz_v2_b

Close