Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jeśli myślisz, że czegoś nie wypada, to jesteś w wielkim błędzie!

Jeśli myślisz, że czegoś nie wypada, to jesteś w wielkim błędzie!

Dni mijają jeden za drugim, bez przerwy. Będąc na swoim, czasem się gubię jaki mamy dzień tygodnia, wiem tylko kiedy jest przed dziesiątym. Gdyż dziesiątego przychodzą do opłaty wszelkie możliwe rzeczy, zusy, raty i tak dalej.. I gdy mi mówi, że ON chce mnie zapłodnić i począć dziewczynkę, nasze trzecie dziecko, gdzie Buba i Brzuszkowy dopiero co zaczęli chodzić, i dopiero co, mam od nich oddech – pukam się w czoło.

Pukam się w czoło, gdyż nie wiem czy będę na siłach, przyczyniać się do utrzymania rodziny nadal, bo sama wiesz, że co dwie wypłaty to nie jedna. Pukam się w czoło, bo przecież nie wiem co przyniesie jutro, a co dopiero pojutrze i starość. I kiedy przeżywam chwile słabości i brak wiary w przyszłość, następuje PRZEŁOM.

Zazwyczaj uważam, że przypływa on tak naturalnie i jednocześnie jest jakoś tak zesłany z nieba. Podrzucony mi pod nogi, jednocześnie chcący i niechcący.

Stało się to tak nieoczekiwanie w jeden z naszych wyjazdowych weekendów. Pierwszy raz odkąd mamy nasze dzieciate życie, wyjechaliśmy sami. Już ekscytowałam się tym TUTAJ. Jako, że dostaliśmy się na Blog Forum Gdańsk i jednocześnie udało się ubłagać wiele cioć o opiekę nad naszymi małymi potworkami, stało się to właśnie TAM.

 

fg6a2423

 

To tam odkryłam, że w życiu nie ma barier nie do pokonania, że nie ma czegoś CO NIE WYPADA. A to wszystko dzięki osobom będącym na zdjęciu poniżej. Bardzo mocno zaskoczył mnie ten panel, nazwa mówiła wprost SENIORZY W INTERNECIE. Nie sądziłam, że to aż tak mi da do myślenia.

 

fg6a2415

 

Okazuje się, że mimo wieku nie wstydzą się blogować i robić wielu innych rzeczy (o tym za chwilę). Okazuje się, że nie ma życiowych barier, bo serio, ale to serio mówię Ci, że nie wyobrażałam sobie siebie blogującej na emeryturze. Oczywiście buuba blog parentingowy, mama Brzuszkowego i Buby i szóstki Bubiątek – już piszę o wnuczkach. Wszystko ociera się o ironię, ale moje myśli, nie przeczę, często wybywają tak daleko.

I oto Jan, Bogumiła i Jaga pokazują, że można wszystko. Wszyscy 50+. Jan zaczął od fotografii ptaków, a teraz patrzę,  że prowadzi świetny lifestylowy blog, zerknij TUTAJ. Jaga – prowadzi bloga modowego. Wyszukując jej bloga(klik) z pamięci w internecie, natknęłam się nawet na artykuł na jej temat na pudelku!

I na koniec zostawiam Wam najlepszy smaczek, Bogumiła(60+), bo jej historia najmocniej zapadła mi w pamięć, zachorowała jakiś czas temu na reumatyzm. Syn obserwując ją na emeryturze, chciał pomóc mamie w chorobie i jednocześnie pomóc oderwać się od rzeczywistości, która na emeryturze sprawia, że człowiek nie ma co zrobić z czasem. Powiedział jej, że gra na padzie, od playstation na pewno dobrze by wpłynęła na jej dłonie, i wiecie co? Miał rację! Bogumiła zachęca wszystkich seniorów do spróbowania, nawet prowadzi grupę na facebooku ‘Seniorzy przy konsoli’ – oczywiście nas nie zaprasza, tylko seniorów;)

Prowadzi również blog, a ciekawy artykuł na jej temat przeczytasz TUTAJ. Bogumiła rozgryzła wiele gier, ma w tym spore doświadczenie. Gdy wymieniała nazwy swoich ulubionych gier, na sali echem rozbiegło się echo podziwu. O sobie mówi, że jest ‘komputerowym samoukiem’ – w tej chwili dobijam trzeci laptop(to jej słowa!).

 

2fg6a2410

 

Zainspirowana tym (i nie tylko tym panelem) i opita najlepszą kawą od Coffeedesk, wróciłam do domu bogatsza o wenę, której nie mogłabym spotkać nigdzie indziej. Panel o seniorach strasznie mnie poruszył.

MNIE – osobę, która będąc mamą widzi tylko czarne scenariusze. Słysząc w radiu o dziecku przygniecionym na śmierć szafą – mam ochotę wyrzucić wszystkie szafy z domu. Wyjeżdżając bez dzieci zawsze mam przygotowany scenariusz dla kogo będą, gdy nas zabraknie, oraz długą listę z numerami telefonów.

Boję się nawet jadąc z dziećmi na gofry do parku. A osiwieję na pewno, gdy pójdą na pierwszą imprezę w swoim życiu!

Także nawet ten strach o kolejne dni w dobrobycie, nie jest bezpodstawny, ale skoro oni mogą, to i ja mogę wszystko! :)

 

fg6a2404fg6a2325 fg6a2346 fg6a2349 fg6a2355 fg6a2356 fg6a2359-side fg6a2363 fg6a2364 fg6a2372 fg6a2373-side fg6a2375 fg6a2389 fg6a2392 fg6a2440 fg6a2443 fg6a2444 fg6a2450 fg6a2454 fg6a2462 xfg6a2321 zfg6a2333

Close