Close
Close

Brak produktów w koszyku.

3 stereotypy o matkach (KONKURS!!!)

3 stereotypy o matkach (KONKURS!!!)

[fb_button]

 

Każda z nas jest mamą, mamą kochającą. I wiemy, że dla naszych dzieci zrobiłybyśmy wszystko, nawet wskoczyłybyśmy w ogień. Powiem nawet okropnie, że przecież to dla nich ten tłusty włos i rozciągnięty dres. Szkoda przecież czasu na mycie włosów (sama wiesz, ile trwa suszenie), szkoda również życia na taczanie się w obcisłych dżinsach po dywanie, przecież w dresie jest wygodniej. Wszystko dla szczęścia naszych pociech.

I gdy my się tak w całości im oddajemy, nie sądzimy nawet, że ktoś może myśleć inaczej. Poznajcie największej stereotypy i absurdy tego świata na temat bycia mamą.

 

1.Taka to w domu siedzi i nic nie robi.

Aż gotuje się w żyłach, prawda? Każda z nas wie, jak wygląda to nic nie robienie. Otóż wygląda ono inaczej w zależności od wieku dzidziusia. Albo jest non stop, przewijanie, karmienie, usypianie, albo to są kilometrowe spacery, gotowanie obiadków, papek. Pachy mokre. Pamiętam to, i mam to na co dzień, co prawda moje pociechy z rana odwozimy już do przedszkola, ale zaraz później jadę po pracy, z pracy na zakupy, z zakupami do domu prędko gotować obiad, później prędko po dzieci, a później nakarm, przebierz, pójdź na spacer, pomaluj, pograj w gry i kąpiel i spanie. I tak każdy dzień wypełniony po brzegi.

 

2.Urlop macierzyński nie bez powodu został nazwany urlopem.

Naprawdę, chyba bezdzietny tylko tę nazwę wymyślił. Przecież to praca! Tylko szefa trzeba nosić na rękach, tylko mu sprzątać trzeba i gotować. Czytać książeczki, prasować ubranka, wozić, ścinać włoski. Praca wielozadaniowa, tysiąc zawodów na raz!

 

3.Posiadanie dziecka to nic trudnego!

Nie będę tu pisać o trudzie macierzyństwa, pocie na czole związanym z tymi wszystkimi czynnościami. Napiszę po prostu o emocjach. A co jeśli skarb Twojego życia jest poważnie chory? Lądujecie w szpitalu, nikt nie wie co się dzieje, a dziecko przelewa Ci się przez ręce. Bolące serce matki to jest dopiero trud macierzyństwa! Tulenie, powstrzymywanie łez, rozmowy ze szpitalnym personelem. Pamiętam jak mi się krajało serce kiedy mój pierworodny w wieku 8 miesięcy odbył swoją pierwszą poważną wizytę w szpitalu, a lekarze NIE WIEDZIELI co się dzieje.

 

Borykając się z problemami i trudnościami macierzyństwa, możemy sobie przybić pionę, że dajemy radę! Każda z nas zasługuje na medal!

Każdej z nas z chęcią bym go wręczyła! Bo dobrze zdaje sobie z tego sprawę, posiadając dwójkę dzieci.

W nagrodę mam dla Was niespodziankę, czeka na Was pięć bransoletek, które dostrzeżecie na zdjęciach ze mną. Myślę, że taka bransoletka będzie nam przypominała każdego dnia, że jesteśmy najlepszymi mamami na świecie. Mamami na Medal.

 

Canpol Babies właśnie teraz organizuję akcję ‘Mama na Medal’. To on nas docenia, dlatego wejdź na stronę http://www.mamanamedal.com/ i zapoznaj się z akcją!

Zobacz też ten przecudny film, który naprawdę naprawdę udowadnia, że macierzyństwo to jest coś niesamowitego, coś co ogarniemy tylko my – Mamy.

 

 

ZADANIE KONKURSOWE

Dlatego podziel się ze wszystkimi tym wpisem, i napisz w komentarzu pod tym postem Dlaczego jesteś dumna z bycia mamą?

A jedna z pięciu bransoletek może trafić właśnie do Ciebie!

Konkurs potrwa do 23 czerwca, wyniki ogłoszę dzień po zakończeniu konkursu, pod tym postem. Do dzieła Mamy na Medal! :*

 

1FG6A5523 2FG6A5461 FG6A5447 FG6A5468 FG6A5472 FG6A5473-horz FG6A5477 FG6A5483 FG6A5486 FG6A5496-horz FG6A5509 FG6A5518 z1FG6A5443 zFG6A5438

 

 

EDIT:

Mam dla Was wyniki konkursu!!!

 
Monika – Mama (prawie) podwójna – ‘Jestem dumna z bycia Mamą, ponieważ dopiero odkąd nią jestem odkryłam….’
Marta Sz. – ‘Jestem dumna z bycia mamą, ponieważ potrafię zrobić to co do tej pory wydawało….’
Mama Trójeczki – ‘„Mamo,mamo coś Ci dam,tylko jedno selce mam,a w tym selcu rózy….’
Sylwia – ‘Jestem dumna z bycia mama bo mam synka wspaniałego. Zawsze kiedy…’
Salusiowo – “Jestem dumna z bycia mamą… Bo nią jestem!…..’
Dziewczyny! To właśnie Wy wygrałyście :)  GRATULUJEMY! :)
Jeśli powyżej widzisz swoje imię i początek treści swojego komentarza, to gorąco Cię proszę o dane do wysyłki (wraz z numerem telefonu dla pana kuriera) na kontakt@buuba.pl
Close