Close
Close

Brak produktów w koszyku.

6 sposobów na przemycenie dziecku zdrowia w ciągu dnia

6 sposobów na przemycenie dziecku zdrowia w ciągu dnia

 

Dla niejadków, dla mam, które to szukają nowych sposobów jak przemycić dziecku zdrowie na talerzu, mam kilka porad. Przetestowanych na naszych własnych skórach. Choć to dziwnie brzmi, że testowane na moich dzieciach, ale przynajmniej i Wy skorzystacie. Każda z nas chce by jej pociecha zdrowo i dobrze się rozwijała. Dlatego w każdym domu powinna być wprowadzona zasada 5 porcji warzyw, owoców lub soku w codziennej diecie.

Dzieci nie zawsze chcą jeść warzywa, nie zawsze chcą pić soki, mają swoje humory, bądź żywią się tylko energią słoneczną. Jak je zachęcić? Zobaczcie jaki mam na to patent.

 

1.Przemycaj warzywa w fajnej postaci.

FG6A2948-2-horz

Moim pomysłem na to są warzywne babeczki. Chłopaki znają smak babeczek w wersji słodkiej, więc te nieco ich zaintrygowały. Postanowili po pierwszym kęsie je wypluć. Ale za chwilę rozsmakowali się tym co pozostało w ich buzi. Przeżyli pozytywny szok. Babeczki szybko zniknęły z talerza, a dumna mama poszła robić drugą porcję. Szybkie i łatwe w przygotowaniu. Same możemy decydować o ilości warzyw. Przepis na babeczki znajdziesz TUTAJ

 

2. Podawaj dzieciom soki w fajnych gadżetach

FG6A2840

 

Kupiłam dzieciom ostatnio buteleczki (które wydają się być hitem w sieci) oraz fajne bidony. Buteleczki mają na co dzień w domu, a bidony zabieramy na wycieczki do plecaka. Cieszyli się z nich mocno, na samym początku non stop mieli je w rączkach. Takie gadżety to coś innego niż zwykły kubeczek. Idealnie, żeby przelać sok kupiony w sklepie z kartonu bądź butelki i dać dzieciakom  jako jedną porcję warzyw lub owoców!

 

3. Zabierz dzieci na piknik!!!

FG6A2986

Wiesz na pewno, że na świeżym powietrzu wszystko smakuje lepiej. Szczególnie po zabawie w berka, albo długim spacerze. Spakuj zatem w kosz piknikowy warzywa, soki, owoce, kolorowe talerzyki i bawcie się dobrze!

 

4. Zrób coś wyjątkowego

FG6A3058

 

Tak jak ciężko jest przemycić warzywa w codziennej diecie (chociaż, patrz punkt 1), tak owoce jest łatwiej. Naszym ulubionym deserem jest ta ‘tarta’ ze zdjęć. Słowo ‘tarta’ obrałam w cudzysłów, bo pomimo, że to wygląda jak tarta, to tartą to nie jest. Nasz ulubiony deser to ciasteczka biszkoptowe, z owocami. Przekąska musi po prostu ładnie wyglądać, by zachęcić dzieci do zjedzenia! Więc wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej Mamo!

 

5. Zrób dzieciom lody!

FG6A3064

 

Banalnie proste!

Kup gotowe foremki, możemy również wykorzystać kubeczki po jogurtach. Kawałki owoców, kolorowe soki i zamrażarka. Wychodzi przepięknie, tak jak na zdjęciu. Czy znasz dziecko, które nie lubi lodów?

 

6. Rozmawiaj ze swoimi dziećmi o warzywach i owocach.

FG6A3070

 

Możesz kupić dziecku kolorowe książeczki o warzywach i owocach (a takich jest naprawdę mnóstwo). Możecie razem oglądać kolorowe warzywa w książeczce, możesz opowiadać historie o malutkim chłopczyku, który jak zaczął jeść warzywa i owoce, oraz pić soki wyrósł na dużego i mądrego mężczyznę.

 

Możliwości jest sporo. Wypróbuj każdą i daj znać, która najlepiej się sprawdziła :)

Pamiętaj Droga Mamo, sok jest doskonałym uzupełnieniem codziennej porcji witamin dla każdego maluszka. Soki z półki ze sklepu nie są złe, nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. A do soków owocowych, pomidorowych i soków 100% warzywnych nie jest dodawany cukier!

Soki są doskonałym źródłem witamin, makro i makroo-elementów. To jak? Przekonałam Cię?

 

FG6A2949-horz FG6A2984 FG6A3019 FG6A3023 FG6A3028-horz FG6A3041-horz FG6A3048 FG6A3049-horz FG6A3050-horz FG6A3058 FG6A3889-horz FG6A3892 FG6A3897 FG6A3902 FG6A3913 FG6A2835

 

Materiał sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

 

 

Close