Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Instrukcja przetrwania dla NIEGO

Instrukcja przetrwania dla NIEGO

[fb_button]

Gdy pojawiają się dzieci w małżeństwie bywa jeszcze bardziej gorąco niż… w okresie przed dziećmi. Zapewne popukasz się w czoło, bo nie ma nic przyjemniejszego od wspólnego leżenia w łóżku i patrzenia na gugające niemowlę. Owszem, tak było, dopóki… nie pojawiły się obowiązki. Nie mówię, że to nie jest przyjemny czas w życiu,bo uśmiech dziecka wszystko wynagradza, ale to jest również czas odpowiedzialności, ciężkiej pracy, formowania małych charakterów i radzenia sobie w życiu na nowo.

Młode małżeństwa często przerasta ta cała sytuacja. Mega wielka kupa, stos pampersów, brak obiadu i żona.. nieumalowana, nieuczesana, w dresie, który zwisa na tyłku jakby tam z tyłu przybyło z dwadzieścia kilo, a przybyło tylko piętnaście. I choć mija seks i pożądanie, a cała uwaga w ciągu jednego dnia (w którym nastąpił poród) spada na małą istotkę, to pamiętaj, że to tylko chwilowe. Odnajdziecie siebie, gdy dziecko z każdym dniem będzie coraz większe, a pożądanie i uwaga wrócą. Musisz tylko:

 

  1. Odciążyć trochę swoją ukochaną. Wiem, że jesteś mężczyzną, wiem, że gdy wyruszasz z rana do pracy i ciężko pracujesz, po powrocie chciałbyś wrócić do czystego domu z pachnącym ciepłym obiadem i śliczną zadbaną żoną, bo… co przecież można robić cały dzień? A uwierz mi można robić pierdyliard małych rzeczy, które dotyczą jednej malutkiej osoby. Nosić, przewijać, karmić, usypiać, iść na spacer, nosić, przewijać, karmić.. i tak w koło macieju. Niestety nowa istota potrzebuje uwagi niemalże non stop. A gdy śpi, to mama przecież też musi się wyspać, bo chodziłaby jak totalne zombie. Chyba, że Ty wstajesz w nocy i podajesz niemowlęciu pierś;)
  2. Być wyrozumiałym. Nie wykrzywiaj się gdy Twojej świeżo po porodzie żonie zdarzy się chodzić i spać w tej samej bluzce dwa, trzy dni. Gdy zdarzy jej się nie umyć zębów, albo gdy w lodówce nie będzie nic do jedzenia, a latte zrobi Ci z modyfikowanym mlekiem (przemilczę tu mleko z piersi). Zakasaj rękawy, a w drodze powrotnej do pracy zajedź do lidla, kup coś dobrego, i zrób dobry obiad! Sam z siebie!
  3. Nie bierz dużo pracy w… pracy. Wiem, że ciężko jest wytrzymać w domu z zapachem pełnej pieluchy, albo czasem czujesz się niepotrzebny, bo żona wszystko przy dziecku zrobi, ale wiedz, że Twoja obecność jest nieoceniona. Twoja asysta przy kąpieli, Twój oddech obok, to wielka ulga dla młodej mamy.
  4. Daj jej czasem wychodne… i jeszcze kilka stówek ;) Masz moją gwarancję, że nie wyfrunie z domu na pół dnia, bo będzie jej spieszno do dziecka, a kasy nie roztrwoni na nowe szpilki, tylko wróci może z jedną siatą dla siebie, a pięcioma dla niemowlaka. Znam to z autopsji!

 

DSC_9541

 

Spójrz na te zdjęcia, to są szczęśliwe żony swoich mężów i matki jednocześnie. Jedna z nich miała wychodne, aż na dwa dni! Wróciła do domu, a jej mąż nadal żył, dzieci nadal były szczęśliwe, a dom stał na miejscu.

Tak jak mój mąż, tak i Ty dasz radę. Wszystko jest do przetrwania, a najważniejsze jest szczęście Wasze i Waszych dzieci.

Mówię dziś do męża, że wybieram się na rower na chwilę chociaż, a on na to: a o moje zdrowie psychiczne nie dbasz? ;) i choć czasem jest ciężko, i wiem że Ty też to czytasz droga mamo, równowaga w obowiązkach domowych jest najważniejsza!

 

DSC_9563 FG6A1302 FG6A1309 FG6A1316 FG6A1361 zDSC_9543

 

Gość specjalny na zdjęciach – Malwinka z Bakusiowo <3

 

 

 

Edit: mała niespodzianka, zobaczcie jak powstawały zdjęcia do tego wpisu ;)

 

 

Close