Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Baby Shower – czy zaczniemy coraz częściej organizować takie przyjęcia?

Baby Shower – czy zaczniemy coraz częściej organizować takie przyjęcia?

 

Uwielbiam organizować przyjęcia, i gdy się dowiedziałam, że bardzo bliska mi osoba, w dodatku sąsiadka zza ściany, spodziewa się dzidziusia, oczami wyobraźni widziałam jej Baby Shower. Czekałam tylko na płeć, po drodze wynikło kilka innych komplikacji i baby shower miało nie być.

Baby shower – jest to przyjęcie, które organizuje się pod koniec ciąży.Najbliższe przyjaciółki przyszłej mamy zazwyczaj robią jej niespodziankę, w postaci takiego spotkania. Spotkaniu towarzyszą słodkości (bo przecież wiecie, że w ciąży dieta się nie liczy;)) oraz liczne prezenty, które całkiem niechcący uzupełniają potrzebną wyprawkę.

Gdy się okazało, że Kasia spodziewa się drugiej córeczki, i że może urodzić lada dzień, długo nie zwlekałam. W poniedziałek napisałam do Socute, by we czwartek mieć już wszystkie potrzebne dekoracje i zaprosić wszystkich na niedzielę.

Przez to, że Polska jest krajem, w którym królują liczne zabobony nie wróżę przyszłości baby shower, choć mam nadzieję, że jestem w wielkim błędzie. W Niemczech przyszła mama nie może nawet spojrzeć na łóżeczko, ani nawet na jedną dziecięcą rzecz, zanim nie urodzi. W Polsce kompletowanie wyprawki zaczynamy dopiero od połowy ciąży, a za prasowanie i pranie bierzemy się dopiero, gdy zamiast deski będziemy mogły użyć brzuszka. Bo przecież nam tak odstaje, że prasowanie to wyczyn olimpijski.

Mam nadzieję, że wyluzujemy się trochę na wszelkie zabobony, mamy XXI wiek, a baby shower jest idealnym pretekstem do spotkania się z brzuszkiem i spędzenia fajnie czasu.

FG6A7584

 

My zorganizowaliśmy Baby Shower po polsku. Byli wszyscy, nie rozdzielaliśmy się na dział damski, jak to bywa w zwyczaju na dalekim zachodzie :)

 

FG6A7581 FG6A7583 FG6A7587 FG6A7589 FG6A7591 FG6A7593 FG6A7595

Słój na wodę – smukke

FG6A7597

 

Bardzo efektownym prezentem dla przyszłej mamy jest Kosz Mojżesza, wybór bujanego stelaża jest strzałem w dziesiątkę. Wiem coś o tym! ;)

Kosz Shnuggle z Muppetshop(klik)

Dodatkowo laktator Chicco, butelka o anatomicznym kształcie (idealny zestaw, dzięki któremu przyszła mama po porodzie będzie mogła wyjść z domu). Spersonalizowany miś na pamiątkę i smoczuś z limitowanej edycji.

 

FG6A7601 FG6A7607 FG6A7617 FG6A7621 FG6A7623 FG6A7626

 

Close