Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Co to znaczy dobry sok?

Co to znaczy dobry sok?

 

Żyjemy w czasach szeroko rozumianej cywilizacji, i każda z nas zdaje sobie sprawę, że czyha na nas E(iks coś tam) na każdym zakręcie. GMO, konserwanty. Rodząc dziecko chcemy uchronić je od tego wszystkiego, objąć cały nasz świat ramionami i nie skrzywdzić. To cel każdej matki, to też mój cel, dlatego czytam, szukam, dowiaduję się. Chciałabym aby chłopaki wyrośli na zdrowych mężczyzn, aby przeżyli nas – staruszków i nie doskwierały im każde bóle. Dlatego wyczulona jestem na wszelkiego rodzaju ‘niezdrowość’. Kocham ich i pomimo, że się nie da uchronić ich przed całym złem tego świata, będę walczyć, pomimo wszystko, jak lwica.

Będę walczyć i zapobiegać. Będę starać się i wyszukiwać produkty dobre, będę przestrzegać diety, będę wybierać najlepsze przedszkole, gotować najlepszy obiad i inwestować w naukę. Wszystko na mojej głowie, na mojej głowie dobro mojego świata. Bo mój świat to moje dzieci.
Na pewno się ze mną zgadzasz… I na pewno wiesz też, że ważne jest by każdej naszej pociesze dać codzienną porcję warzyw i owoców, na pewno wiesz, że pomimo, że to dla jego dobra, to ono nie chce jeść, ………..a może tak by sok?
Sok – jedna szklanka dziennie, jako jedna porcja. Tylko nie pukaj się w czoło, bo ja sama wiem ile to zmywania tej sokowyciskarki, dla tej jednej szklanki. A może tak by sok kupny? Z kartonu lub z butelki plastikowej?
Nadal się pukasz w czoło? Że niby chemia, że niby cukier, ale powiem Ci, że świat idzie na przód, że jest coraz lepiej. Że na zdrowiu naszych dzieci nie zależy tylko nam, ale i wielu innym. Powstają nowe restrykcje prawne, i wiele już jest!
Zanim znów zaczniesz pukać się w czoło, przeczytaj dalej kilka rzeczy, o których byłaś przekonana…:

 

KŁAMSTWO PIERWSZE:

Soki w kartonie to sam cukier

To nieprawda! NIEPRAWDA!!! Oko na produkcję soków ma Unia Europejska, to ona narzuca rygorystyczne wytyczne dotyczące produkcji, więc zgodnie z przepisami soki pomidorowe, owocowe oraz 100% warzywne nie mogą mieć w sobie cukru! Podczas produkcji zabronione jest jego dodawanie. Powiesz mi zaraz, że tam jest napisane, że sok zawiera cukier, ale to jest ten sam cukier, który zawiera owoc dodany do produkcji tego soku. Producent złamałby prawo słodząc sok i nigdy by już takiego soku nie wyprodukował.

 

 

KŁAMSTWO DRUGIE:

Soki w kartonie odtworzone z soku zagęszczonego są bezwartościowe, większość takiego soku to sama woda!! – Kłamstwo!

Ogólnie rozcieńczanie soków samo w sobie nie jest prawdą, tak się nie robi! Ponieważ każdy sok owocowy, czy 100% warzywny, który trafia na półkę sklepową, musi zawierać taką samą ilość wody jaką zawierały owoce i warzywa, z których dany sok powstał.

 

FG6A6550

 

KŁAMSTWO TRZECIE:

Soki w kartonie zawierają konserwanty!

Już od dłuższego czasu prawo zabrania dodawania konserwantów do soku. Jeśli na soku nie ma informacji o tym, że nie ma tam konserwantów – to znaczy że producent wobec nas jest uczciwy, bo ich ma po prostu nie być i on się tym nie chwali. Gorzej, jak wielkimi literami widnieje napis: BEZ KOSERWANTÓW! Bo przecież wszystkie soki nie mają konserwantów!!

 

 

KŁAMSTWO CZWARTE:

Naturalna pasteryzacja pozbawia soki substancji odżywczych i witamin.

Boimy się tego słowa PASTERYZACJA – uważamy, że to coś mega złego, i to jest sama chemia, albo coś szkodliwego! A to jest po prostu pewien proces, który polega na zniszczeniu drobnoustrojów i enzymów, które ulegają zniszczeniu po podgrzaniu do pewnej temperatury. Inaczej sok musiałby być przechowywany przez bardzo krótki czas w lodówce, i od razu spożyty po wyjęciu. Ten proces w żaden sposób nie wpływa na obniżenie zawartości witamin w soku.

2FG6A6481 3FG6A6522-horz

 

A teraz uwaga SAMA PRAWDA, czyli takie fakty, dla których powinniśmy zacząć pić soki. Niekoniecznie wyciskane, mogą być takie ze sklepu. Najlepiej w kartonach. Owocowe, 100% warzywne. Prawo nie jest do końca takie złe, trzyma rękę na pulsie również na naszym zdrowiu.

 

FAKT NR 1: Szklanka soku może nam zastępować jedną z pięciu porcji zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia warzyw i owoców.

Często nasza dieta jest bardzo kanapkowa, szklanka soku do takiego posiłku idealnie współgra i uzupełni naszą dietę. Naszą i naszych dzieci.

 

FAKT NR 2: Sok z kartonu to przecież źródło cennych witamin i składników! Jest to produkt  w pełni naturalny! A gwarancję nam na to daje obecne prawo, na które rygorystycznie patrzy Unia Europejska.

 

Przekonałam Was? My już pijemy soki, a Wy???

4FG6A6484 5FG6A6575 FG6A6489 FG6A6509 FG6A6515 FG6A6534 FG6A6570 FG6A6580 FG6A6591 page

 

Artykuł sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

 

Close