Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Co do przedszkola?

Co do przedszkola?

AAAAAAAA Bubko idzie do przedszkola!!! I to do jakiego! Takiego z moich marzeń. Szukaliśmy długo, jeździliśmy na dni otwarte tu i tam, i w końcu znaleźliśmy niedaleko od miejsca naszego zamieszkania (ok 3 km, pół godz spacerkiem – serio, bliżej nie było). Miałam sporo obiekcji do wielu placówek, a to za blisko drogi, a to catering (jestem na nie), a to sale niczym z PRL-u, a to w jednej sali jedzą, siedzą na nocniczkach, a przewiewu brak. Albo ja jestem zbyt wymagająca, albo po prostu tak być nie powinno. Przedszkole, do którego Starszy pójdzie jest prywatne, bo z rzadka przyjmują dzieci, które dopiero co ukończyły drugi rok życia. Jest zgłoszone do kuratorium oświaty, realizuje cały program podstawy programowej, ma własną kuchnię, gdzie jest nawet pieczona wędlina na kanapki! Budynek został zbudowany specjalnie pod przedszkole, a plac zabaw to istny raj dla dzieci. Więc jestem wniebowzięta!

Obkupuję Bubka w nowe kocyki, wygodne spodenki, bluzeczki, szukam odpowiednich bucików, ale chyba już znalazłam. Jednak stopa będzie przez większość dnia w takim obuwiu, więc nie żałujmy na nie. Urządzam mu nowy pokoik, i…. odliczam dni do 1 września. Choć już adaptacja będzie wcześniej.

ADAPTACJA – jest dla mnie ogromnym plusem, są to aż trzy dni, trzy popołudnia rodzica z dzieckiem. Są zapowiedziane wykłady dla rodziców, wspólne i osobne zabawy, jestem serio serio zachwycona! W innych przedszkolach mówiono mi raczej o rzuceniu dziecka na głęboką wodę, by od razu je odseparować, by nie przywiązywało się do tego że rodzic jest w placówce – jak dla mnie absurd. Dziecko powinno czuć się bezpiecznie w nowym miejscu, a nie przez pryzmat tego, że od pierwszej chwili jest tam bez mamy. “Uwolnienie” powinno być stopniowe.

MUPPETSHOP_KOLAZ_WP_800x533_1

Szał zakupowy trwa, choć nie dane mi jest kupowanie wyprawki, która jest z mega długiej listy. Przedszkole pobiera jednorazową opłatę na większość rzeczy i z jednej stron bardzo mi się to podoba. Dzieci będą miały wspólne kredki, bruliony, bloki, wycinanki, gdyż u nas w domu – nauczyć Bubka, że coś jest wspólne – jego i braciszka – mission impossible. Potrzebuję jedynie kołderki, kocyka, poduszki (podpisanych, zrobię to TAK), szczoteczki do zębów, kubeczka, i ubranka na zmianę. Chcę jednak sobie jakoś wynagrodzić brak tych zakupów i w domu, w jego nowym pokoiku (stary zostaje dla Olisia) urządzić taki kącik do prac plastycznych i tym podobne:) Poprosiłam znajome z Muppetshop o takie fajne zestawienie rzeczy, które przedszkolakowi się na pewno przydadzą, i oto one, zerkajcie i inspirujcie się :D

1. Mapa na ścianę z przypinajkami :) TU(klik)

2. Myszka Maileg na szczęście, jestem w nich zakochana!

3. Lampka

4. Genialna naklejka – chipsum

5. Zeszyt, boski wynalazek! Piszemy w nim kredą

6. Krzesełko Les Gambettes Suzie żółte

7. Biurko 

8. Plecak            9. Fotel, Mini Sofa     10. Dywan

MUPPETSHOP_KOLAZ_WP_800x533_2

1. Lunchbox           2. Kubek       3. Ksiażeczka w języku angielskim (Kubiś będzie miał angielski pięć razy w tygodniu!)

4. Pasta do zębów, u nas koniecznie musi być smakowa. Bananowa, malinowa, truskawkowa

5. Szczoteczka do zębów

6. Jeden z najlepszych ręczników, Lodger, z kapturkiem (potrzebny jest również w wyprawce na ‘różne wpadki’)

7. O takie kapcie zamawiamy, baleriny z oddychającą podeszwą.

8. Worek na papciuszki (jeeeeeeeeej, kojarzy mi się z moim dzieciństwem <3)

9. Plecak Muesli   

10. Kocyk

MUPPETSHOP_KOLAZ_WP_800x533_3

1. Krzesełko       2. Biurko      3. Lampka na biurko i nie tylko      4. Kocyk (pikowany, idealny na leżak na czas drzemki w przedszkolu)

5. Miś na szczęście            6. Naklejka do pisania krędą – chipsum

7. Plecak                        8. Kocyk                           9. Kredki

10. Fotel (Bubek siedzi na nim codziennie jak na tronie i nie pozwala nikomu innemu!!!)

MUPPETSHOP_KOLAZ_WP_800x533_4

1. Mapa                   2. Worek na kapciuszki                          3. Plecak                      4. Ręczniczki

5. Skarpetki                                  6. Kapciuszki                                 7. Lunchbox

8. Naklejki na kanapki <3                                    9. Pasta do zębów                     10.Szczoteczki 

 

a na naszym instagramie, taki przedszkolaczek <3

cats1

Close