Close
Close

Brak produktów w koszyku.

5 rzeczy które powinnaś wiedzieć o opalaniu!

5 rzeczy które powinnaś wiedzieć o opalaniu!

[fb_button]

Jak to jest u Was? Zabieracie dzieci pod pachę i lecicie nad wodę? Czy wolicie upały przeczekać w domu? Mam dla Was kilka informacji, które każda mama powinna wiedzieć!!!

  1. Emitowane promieniowanie UV przez słońce sprawia, że nasza skóra szybciej się starzeje, czerwienieje, a nawet może prowadzić do poparzeń. Poparzona skóra w dzieciństwie zwiększa kilkukrotnie możliwość zachorowania na czerniaka w dorosłych wieku! Więc powinnyśmy koniecznie stosować dla siebie i dla dzieci krem z wysokim filtrem. Bardzo podoba mi się brązowa i piękna opalenizna, ale lepiej być pomarszczoną czekoladką? Czy mieć jasną skórę bez zmarszczek?
  2. Jeśli chodzi o stosowanie filtrów to dla dzieci tylko i wyłącznie 50+. Są zwolennicy i przeciwnicy tak wysokich filtrów, bo im wyższy filtr tym więcej w nim cynku, który ponoć może przenikać do organizmu i wywoływać nieznane jeszcze skutki uboczne. Wolę nieznane skutki uboczne niż czerniaka. FG6A8569-horz
  3. Ale nie powinniśmy całkowicie rezygnować ze słonca!!! Dlaczego? Ze względu na witaminę D! Aż 90% polaków ma jej niedobór. Ale zaraz mi powiesz, że po co namawiam do smarowania się filtrem, skoro wtedy witamina D się nie wytworzy? Ogólnie wiadomo, że dziecko nasmarowane zaraz utapla się w piachu, wskoczy do wody, a później wytrze się o ręcznik i skuteczność tego filtru zaraz się obniża. Mimo wszystko powinnaś nasmarować dziecko jeszcze raz!! Bo Według najnowszych badań wystarczy tylko 15 minut ekspozycji na słońcu między godziną 10 a 14, i to wystarczy tylko mieć odsłonięte twarz i ramiona by zaspokoić dzienną dawkę witaminy D w organizmie.
  4. Zaraz mi powiesz a po co ta witamina D…. Mądra mama wie, że suplementacja jest bardzo ważna, a jeszcze mądrzejsza wie, że to co dała natura jest najlepsze. Wyobraźcie sobie, że w krajach zachodnich ta witamina jest suplementowana wszędzie! W płatkach śniadaniowych, w mleku, we wszystkich jogurtach. U nas my dorośli mamy do niej dostęp tylko na słońcu, a nasze dzieci dodatkowo w mleku modyfikowanym, danonkach i kaszkach słodzonych dla niemowląt. Czyli kiepsko. W okresie jesienno zimowym po urodzeniu powinnyśmy dawać dodatkowo kapsułkę tej witaminy. Ale po co? Witamina D to jest coś niezwykłego, dzięki niej mamy mocniejsze kości, nasze małe szkraby szybciej rosną, starsze osoby są mniej narażone na zapalenia kości, a płód u kobiety w ciąży jest większy, niż u tej, która miała niedobór. Dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia raka, dba o naszą płodność, działa antydepresyjnie, walczy z próchnicą, chroni przed cukrzycą i kontroluje ciśnienie!
  5. Mimo jednak tego dobrodziejstwa witaminy D powinnyśmy cały czas uważać na słonce, w ciągu dnia tylko 15minut, a jeśli mamy ochotę wybrać się z dziećmi nad wodę, to wysoki filtr, kapelusz, okulary (tylko błagam nie takie z bazaru!! One mogą wyrządzić naprawdę wielką krzywdę! Najlepsze są okulary z filtrem. Okulary zwykłe, najzwyklejsze tego filtra nie posiadają, a przyciemniają obraz, nie mrużymy oczu, a promieniowanie UV i tak przenika przez szkła i niszczy nam rogówkę). My bardzo lubimy wybrać się pod wieczór na spacer, kiedy ludzi jest mniej, i słońce nie pali już tak mocno. Pamiętaj, że nadmierna ekspozycja na słońce powoduje udary, czerniaka, poparzenia, opryszczkę, zaćmę i choroby oka!!!! FG6A8521-vert FG6A8554 FG6A8555-horz FG6A8566 FG6A8588-horz FG6A8595-horz FG6A8677 FG6A8689-vert FG6A8692 FG6A8764 FG6A8769 FG6A8775 FG6A8777-horz FG6A8785FG6A8517 FG6A8786 page

akcesorium plażowe – JANOD, Tu i TU

 

Close