Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Co najlepszego możesz zrobić dla swojego dziecka (i dla siebie!)

Co najlepszego możesz zrobić dla swojego dziecka (i dla siebie!)

[fb_button]

Od zawsze wiem, że to co włożymy w nasze dzieci zaprocentuje w przyszłości. Stoi teraz przede mną wybór przedszkola  dlatego wybiorę takie, które nie będzie tylko przechowalnią, ale też będzie miało sporo zajęć edukacyjnych. Dzieci będą chodzić na spacery i rysować, malować, lepić, skakać, śpiewać i wszystko inne co składa się na ich rozwój. Tak – oddaję starszego Bubko do przedszkola. Młodszy albo zostanie ze mną, albo z ciocią N. Wszystko wyjaśni się na dniach.

Pamiętam moje problemy z uzębieniem. Nie w porę wyrwany mleczak, jedynka, sprawił, że już stały ząb rósł tak krzywo, że to w głowie się nie mieści. Reszta zębów obok niego się starała dopasować i te dolne też. Jeden za późno wyrwany ząb sprawił, że miałam masakrę i aparat na trzy lata. Nikt też nie wpajał mi od najmłodszych lat bym szorowała swoje zębiska. Bo skąd o tym może wiedzieć dwu, trzyletnie dziecko? Dziś szoruję każdemu potomkowi mojemu, by oszczędzili tego bólu, co się czuje na fotelu u dentysty. Sam ten zapach już przyprawia o drgawki, prawda? Spotkałam się jeszcze z takim zdaniem, że niektóre z nas wolą dzieci rodzić niż chodzić do dentysty.

Odezwała się do mnie Paulina, która prowadzi na facebooku akcję “Zachęć swoje dziecko do mycia zębów”. Paulina poprosiła mnie o poruszenie bardzo ważnego tematu, jakim jest prawidłowa higiena jamy ustnej u naszych dzieci.

Paulina: Mam chęć i zapał do działania, aby u dzieci nie było takich problemów jak u mnie. Moi rodzice mnie nie nauczyli dbania o zęby, dopiero jako samoutrzymująca się kobieta postanowiłam to naprawić (nawet nie chcę wspominać ile mnie to kosztowało, a właściwie kosztuje nadal)

U moich dzieci już mam bzika na tym punkcie i bardzo bym chciała żeby inni rodzice tez mieli. Na nieszczęście nadal czytam że 3 latek nie ma szczoteczki, nigdy nie był u dentysty, a mamusie i babcie oblizują smoczki przenosząc próchnice na malucha. Może i za bardzo jestem sfiksowana w tym temacie, ale jak czytam statystyki to nóż w kieszeni mi się otwiera. 97% dzieci w wieku szkolnym ma próchnicę!

FG6A0353

Zdrowie naszych dzieci jest w 100% najważniejsze! Kilka poświęconych minut w ciągu dnia na mycie zębów u naszych dzieci, sprawi, że one oszczędzą bólu na fotelu w przyszłości, my oszczędzimy kilka gorszy. I co najważniejsze! One będą się czuły bardzo dobrze we własnym ciele! Bo kto by chciał mieć żółte zęby? Czy nie mieć jedynki na przedzie? Albo zęby pokryte czarnym nalotem? Zęby są bardzo ważnym aspektem w naszym życiu, sprawiają, że chcemy się uśmiechać i jesteśmy bardziej otwarci do ludzi!

Druga bardzo ważna sprawa, to psychika, obejrzyjcie ten film:

Znalazłam go na Facebooku, myślę, że można by o tym napisać kolejny post, ale ja pozostawiam Wam po prostu to do obejrzenia. Smutne jest tylko to po prostu, że istnieją tacy rodzice, jak zaprezentowane czarne oblicze owej matki.

 

FG6A0285 FG6A0288 FG6A0290 FG6A0294-horz FG6A0296 FG6A0297

LODGER -najlepszy ręcznik kąpielowy pod słońcem, napisałam o nim kilka słów pod postem, zerknijcie!

FG6A0299 FG6A0338 FG6A0340 FG6A0354 FG6A0357 zFG6A0278 zFG6A0280

 

Na zdjęciach widzicie szczoteczki soniczne, które przysłała nam Paulina w prezencie. Świecą, wibrują i naprawdę zachęcają dziecko do mycia zębów. Bo wiecie, co świeci, to jest extra! ;) Kawałek wanienki Beaba, która służy nam od baaardzo, ale to baaardzo długiego czasu – TU i organizer – TU

Oraz widzicie również w użyciu ręczniczki LODGERchłopaki nie mieli jeszcze nigdy bardziej mięciutkich ręczniczków niż te. Mają wcięcia na ręce i kaptur na głowę, są dwustronne i mogą posłużyć za szlafroczek, teraz idealnie służą nam na plaży, oraz w domu po kąpieli. Każdy Bubek ma swój ręcznik, starszy czasem nie chce się przebierać z niego w piżamkę i lata po domu, niczym w pelerynie! ;) Ręczniczki znajdziecie w Muppetshoppie (a tak w ogóle to kocham ten sklep) o TU (klik)

 

 

 

 

konkurs bb

 

aaaa konkurs dla Was mam!!! zainteresowały Was szczoteczki soniczne, więc postanowiłam je dla Was zdobyć :)

I TO AŻ SZEŚĆ ZESTAWÓW!!!

Czyli 2 zestawy dla niemowlaka (pasta 0-3 i szczoteczka baby sonic), 2 zestawy dla przedszkolaka (pasta 3-6 i KidzSonic 3-6), 2 zestawy dla szkolniaka (pasta 6+ i KidzSonic 6+).

Polub Buubę(jeśli jeszcze nie lubisz), oraz akcję Zachęć Swoje Dziecko do Mycia Zębów, oraz udostępnij ten post publicznie i zostaw wkomentarzu,który zestaw Cię interesuje. Konkurs potrwa do 26 sierpnia :) Wyniki ogłosimy dzień później.

 

Edit: WYNIKI KONKURSU:
zestawy niemowlaka lecą do: Annika82@o2.pl, Urban Anna

zestawy przedszkolaka: Magdalena Matuszak, Mama w kitlu i dzieciaki

zestawy szkolniaka:    Zosia, kasiagol

 

Gratuluję!!!

Poproszę o mejla z adresem do wysyłki (dla ułatwienia dla nas swoim nickiem, zestawem wygranym, oraz proszę o dopisek w tytule KONKURS ZACHĘĆ SWOJE DZIECKO)  GRATULACJE!!!! 

 

Close