Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Światowy Tydzień Karmienia Piersią kontra brutalna rzeczywistość

Światowy Tydzień Karmienia Piersią kontra brutalna rzeczywistość

Z okazji Światowego tygodnia karmienia piersią wypadałoby opowiedzieć wszystko od początku. Historia zaczyna się zaraz przy narodzinach pierworodnego, straszona tym, że moje małe piersią go nie wykarmią, do szpitala u Pana Męża zamówiłam sobie hektolitry herbatki na laktację. (Matki Karmiące widzę w myślach Waszą minę;))

MIAŁAM PLAN

Którym żyłam. Wyobrażałam sobie, że po narodzinach wezmę dziecko, nakarmię je, później odłożę, a ono nadal będzie spało. Nie wierzyłam w potrzebę posiadania laktatora, czy korzystania z pomocy doradczyni laktacyjnej (Matki Karmiące na pewno padacie ze śmiechu)

BRUTALNE ZDERZENIE Z REALIAMI

Jednak życie dało mi w kość, i fizjonomia kobiety sprawiła, że nawał mleczny połączony z dodatkową energią herbatki laktacyjnej sprawiła, że mąż na sygnale pojechał na poszukiwania laktatora, a położne chodziły do mnie rządkiem. Raz jedna, raz druga. Jak od jednej dowiedziałam się, że mam przykładać coś ciepłego, by mleko miało ujście, tak od drugiej dowiedziałam się, by przykładać coś zimnego, by przyhamować laktację. Przywieziony przez męża pewien laktator nie dawał rady, mleko nabierało różowego koloru, a odłożone dziecię nie spało, tylko krzyczało, że chce jeszcze gryźć me brodawki. Jedyne co mi pozostawało, to dokarmić dziecię, i współgrać z kobietami z połogu, gdzie w tle słychać było tłuczone młotkiem liście kapusty.

NAUCZONA DOŚWIADCZENIAMI

Każdej mojej dobrej znajomej z brzuszkiem krzyczę by zainwestowała w dobry laktator, że karmienie piersią, to oprócz bliskiej więzi z maluszkiem, przez pierwsze dni, zanim się dotrzecie – krew, ból pot i łzy.

Rozumiem kobiety, które nie chcą karmić piersią, i utożsamiam się z tymi, które chcą, wiem, że karmienie to gorący i rozległy temat, bo czy to spacer, czy zakupy, dziecko trzeba nakarmić.

MAM TEŻ SWOJĄ IDEOLOGIĘ

Mnie – matkę polkę dwójki dzieci życie nauczyło. Pierworodny był karmiony naprzemiennie, trochę z butli, trochę z cyca. Odpowiednia butelka nie sprawi, że nasze dziecko się rozleniwi, i ja to wiem! Gdyż już drugie dziecię, było tylko karmione z piersi mych i butli zupełnie nie tolerowało. A od MM (wszystkie marki przetestowane) miało odruch wymiotny!

KARMIENIE PIERSIĄ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

Zawsze uważałam to za proces bardzo naturalny, wiedziałam, że kobiety muszą po prostu nakarmić swoje dziecko, jednak nie udawało mi się nie zerknąć w tym kierunku i wypuścić porozumiewawczego uśmiechu. Jednak trafiają się osoby, które chyba nigdy nie karmiły dziecka, którym to przeszkadza.

A same wiecie jak noworodek sygnalizuje nam to, że jest głodny. Jest mega głośny wisk informujący nas o tym. I pewnego codziennego spaceru tak było. Szczęście, że byłam już na końcu osiedla, przysiadłam na krawężniku, schowałam za wózkiem, czując się bezpiecznie i niewidzialnie. Jednak moje odczucia były sprzeczne z tym co się działo, bo pewne auto marki fiat pięćset, czerwone, i ślepia osoby prowadzącej przykuły moją uwagę. Owa kobieta, tak się na mnie zerkała, z twarzą pełną obrzydzenia, jechała i nie widziała drogi, którą zamierza pokonać. Gdy już jej szyja nie pozwalała na taki skręt by nadal się na mnie gapić, zatrzymała auto. No nieeeee, myślę sobie, jedzie do mnie! Coś mi powiedzieć! A ona cofała to auto, bo najzwyczajniej w świecie pusto się na mnie gapiąc, przegapiła zakręt.

LAKTATOR TAKI POMOCNY

Długo trwało zanim odkryłam ten idealny, ale odkryłam. Lovi Prolactis to był. Od tamtej pory brałam na spacer deko mleka w butelkę, by zaspokoić mały głód i biec do domu na resztę karmienia.

Oczywiście im starszy człowiek tym mądrzejszy, darowałam sobie wyparzanie ściąganie i wystawiałam pierś tam gdzie trzeba. Zawsze zakrywał mnie Pan Mąż, bo nie chciał pokazać światu, tego co myślał, że jest dla niego.

Laktator też sprawił, że mogłam sobie pozwolić na zakupy w samotności, czy mały wyjazd, również w samotności. Dużo czasu spędziłam z dziećmi w domu i człowiek by osiwiał, gdyby nie wyjazd czy wyjście z domu po prostu. A mieszkając z dala od centrum, pożądane zakupy z poskromieniem głodu i dojazdem to dłużej niż trzy godziny.

PIERSI PEŁNE MLEKA

Na takich wyjazdach czujesz, że Twoje piersi nie są opróżnionymi balonikami, bo w domu dziecko nie daje Ci żyć na bieżąco, na takich wyjazdach masz przepełnione piersi i by nie dostać zapalenia, wysokiej gorączki i nie doprowadzić do wstrząsu organizmu, powinnaś to mleko odciągać. Nie ważne jest miejsce:

cats3

 

Ani pora:

cats

 

Ani przeznaczenie: (do kawki?)

cats2

Ważne jest:

  • Aby robić to regularnie, nie doprowadzać do stanu krytycznego,
  • Odciągać pokarm z obydwu piersi, naprzemiennie,
  • Jeśli pokarm ma być później podany dziecku, umyj ręce przed rozpoczęciem, a laktator i butelka powinny być czyste i wyparzone
  • Pokarm powinien być odpowiednio przechowywany

To Lovi zainspirowało mnie do tego wpisu, gdyż otwarcie się przyznali, że mnie podglądają na instagramie!!! Chcemy wspólnie celebrować Światowy Tydzień Karmienia Piersią i mamy dodatkowo z tej okazji niespodziankę dla Was, skrollujcie i oglądajcie do końca, niespodzianka czeka tam na dole!

FG6A1613-vert FG6A1642 FG6A1645 FG6A1648-horz FG6A1651 FG6A1657 FG6A1680 FG6A1688-vert FG6A1721 FG6A1726 FG6A1727-horz

UWAGA KONKURS!!!

Bez nazwy-1

Zacznę od najprzyjemniejszego, czyli od nagród, jest ich sporo więc szanse będą duże!!! Do wygrania są:

  • 3 x zestaw laktator Prolactis + wkładki laktacyjne 20 sztuk – nagrody główne
  • 10 butelek 250 ml LOVI Medical bezpiecznych dla karmienia piersią, do podawania odciągniętego mleka mamy – nagrody mniejsze

A teraz zadanie konkursowe: Przeczytałaś moją historię związaną z karmieniem? Może też masz równie zabawną? Może karmiłaś w miejscu publicznym i ktoś przejeżdżając obok Ciebie na rowerze, się wyłożył? Opisz mi ją szybko w komentarzu! Jeśli masz podobne zdjęcie opisujące całą sytuację, to wyślij na kontakt@buuba.pl, a jeśli w głowie nie odnajdujesz żadnej fajnej historii to po prostu zostaw komentarz, możesz też opisać mi dlaczego laktator jest Ci niezbędny do życia? Dlaczego go potrzebujesz? Może chcesz się uwolnić od swego dziecka? ;)

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy, zwycięzców ogłosimy 10sierpnia pod tym wpisem.
Nie zapomnij też o publicznym udostępnieniu wpisu!

Powodzenia! :)

FG6A1639

 

 

UWAGA MAM WYNIKI KONKURSU!!! :)

3 BOSKIE Laktatory Lovi Prolactis lecą do:

Elwiry za wstyd malutki, Jutii bo potrzebuje wybawienia i Diany  by mogła wyjść spokojnie do fryzjera ;)

Elwira: ‘Przy pierworodnej nie udało mi się karmienie piersią. Nasza przygoda trwała tylko pół roku:-( . Niestety ciekawskie spojrzenia i poczucie uwiązania sprawiło, że wewnętrznie byłam na nie jeśli chodzi o karmienie. Miałam laktator ręczny ” renomowanej” firmy, ale okazał się porażką. Teraz spodziewam się drugiego dziecka i nawet jeśli nie wygram to i tak zakupię lovi prolactis. Nie mam śmiesznych/ nieśmiesznych historii związanych z karmieniem bo byłam na tyle niemądra, że wstydziłam się karmić publicznie.’

Jutii: ‘Karmienia piersią tuląc Antosię do piersi doświadczyłam dokładnie 30 dni. Moje dziecię jest po zachłystowym zapaleniu płuc – tak tak mój pokarm mógł zabić Tosię – w czasie karmienia porannego dziecię się zachłysnęło – brak oddechu, reanimacja Małej, karetka, szpital, leczenie – to wszystko za nami na szczęście. Ja już od tego momentu nie jestem w stanie przystawić Małej do piersi, całe to wydarzenie odcisnęło w mojej psychice piętno – choć z drugiej strony chce ją karmić i ściągam pokarm dokładnie co 3 godziny codziennie, robię to laktatorem ręcznym – jak narazie nie stać mnie na taki wydatek jak laktator elektryczny – przyznam szczerze. Lovi Prlactis byłby wybawieniem i narzędziem wspierającym mnie w moim postanowieniu iż dać memu dziecku – to co najcenniejsze i najlepsze – coś czego nie da się wyprodukować, zastąpić – moje mleko.’

Diana: Za kilka miesięcy pojawi się “mały cud”

i Gabi uśmiech wynagrodzi nam cały trud.

Ten mały łobuz już często dokazuje

kopie, skacze i język pokazuje.

Gabrysia czasem krzyczy do mnie z brzucha:

“Mamo, mamo, teraz mnie uwazniej słuchaj!

Zdobądź laktator marki Lovi,

a świat się wnet piękniejszy zrobi!

Gdybyś go miała, ja Ci to powiem,

jak gdzieś sobie wyjdziesz- nawet się nie dowiem!

Tata sam sprawnie poda mi obiadek,

ulula, wykąpie i wytrze też zadek!

Do fryzjera, na spotkanie,

lub do centrum po ubranie,

wyjdziesz z domu bez problemu

ja nie będę przeciw temu!

Więc zadziałaj w mym imieniu,

nie ociągaj się- Ty leniu,

pisz komenta szybko, sprawnie

ten laktator zdobądź dla MNIE.

Mama piękna i zadbana

to dla córci jest wygrana :).”

Jeszcze mamy 10 butelek LOVI Medical, 250ml, przyjaznych dla karmienia piersią. Komentarze są bardzo długie, więc wstawię tylko początki z loginem osoby, kolejność przypadkowa :)

1.Jotku: “Noc powoli stawała się już dniem, kiedy moja malutka, kilkutygodniowa córeczka dała znać mamie, że jest głodna. Nie miałam siły nakarmić córeczki na siedząco…’

2.Anna, mama Igorka: ’12/03.2015 na świat przyszedł nasz synuś Igorek.Pierwsze spotkanie,łzy wzruszenie i kryjąca się za tym bezwarunkowa miłośc. Od początku..”

3.Katarzyna Pe: ‘Historia z życia wzięta :) Pola urodziła się rok temu. Bardzo chciałam rodzić naturalnie, całą ciąże chodziłam do szkoły…’

4.Asia: ‘Moje doświadczenia z karmieniem piersią rozpocznę w październiku, bo właśnie wtedy moja Brzuszkowa Panna przyjdzie na świat. Nie wyobrażam sobie…”

5.Monika: ‘Jeśli ma być jakaś anegdota związana z karmieniem to przypomina mi się jedna historia, całkiem świeża.
Ponieważ upały tego lata…’

6.Karina (za krągłe i najpiękniejsze;)): ‘To zdarzyło się w drugim miesiącu życia mojego synka. Byliśmy całą trójką zaproszeni na ślub i wesele kuzyna. Wtedy jeszcze…’

7.Marta (za Odę do Laktatora): ‘Laktator cierpliwy jest, nie zazdrości obfitości biustu…’

8.Karolina89: ‘Moja przygoda z karmieniem, tak na prawde jeszcze się nie zaczeła (czekamy do grudnia :) ) , ale jestem właśnie na etapie..’

9.Magda4: ‘Mały Oskar łakomczuszek, ciągle chcę napełniać brzuszek..’

10.Monika Andrzejewska-Gemba: ‘Miałam sytuację, która dziś śmieszy mnie za każdym razem, ilekroć ją opowiadam. Początki karmienia piersią wspominam…’

Wszystkim Kochane gratuluję! Proszę o adresy wraz z numerem telefonu, nickiem i treścią komentarza na kontakt@buuba.pl! :) (uwaga!) na adresy czekamy do 17 sierpnia!!!

Close