Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jak przygotować dziecko na przybycie młodszego rodzeństwa?

Jak przygotować dziecko na przybycie młodszego rodzeństwa?

[fb_button]
  1. Rozmowa

Może zaczniecie się śmiać, ale kilkuletnie dziecko rozumie więcej niż Wam się wydaje, a nasz Bubi to szczególnie. Ma już ponad 15miesięcy, a wie co robić jak Tatko do niego mówi ‘nakładaj buciki, idziemy na podwórko’. Z dnia na dzień nas zaskakuje i zadziwia. Więc jak Brzuszkowy pojawił się w domu stosowaliśmy chwyty na ‘buzi’, ‘cacy’, cieszyliśmy się gdy dał buziaka młodszemu, biliśmy brawa, a Bubi zachwycony okazywał coraz więcej miłości bratu. Ze względów bezpieczeństwa musieliśmy te dawki dozować;)

 

  1. Współpraca

Nie zapominajmy o tym, że nasz starszak obserwuje wszystko bardziej wnikliwie niż my. Angażujmy go w przewijanie, kąpiel, karmienie. Bubi stoi z boku i trzyma pieluszkę, którą mi podaje kiedy wskaże, czuje się wtedy pomocny i niezapomniany przez młodszego. Staramy się też by Bubi widział, że gdy mniejszy zostanie wykąpany, to ta kąpiel zaraz też czeka i na niego.

 

DSC05639

  1. Pamięć

To jest temat delikatny, bo nie możemy tego powiedzieć wprost naszym członkom rodziny/ znajomym. Po przyjściu na świat młodszego walą do nas tłumy drzwiami i oknami by pozachwycać się nad kołyską. Często wchodząc do domu potykając się o tego starszego, by czym prędzej ujrzeć nowonarodzonego. W takich chwilach starszak czuje się niepewnie, może czuć się odrzucony. Chciałabym aby wszystkie ciocie/ babcie nie zapomniały również o drobiazgu dla Bubka, bądź soczystym buziaku. Takie nieprawidłowe rekcje sprawią, że starsze dziecko tylko utwierdzi się w przekonaniu, że jest gorsze/ stoi na uboczu.

Na razie poradziliśmy sobie tak, że wszelakie prezenty które dostaje Brzuszkowy, otwieramy razem z Bubim, który jako pierwszy je przetestuje, zanim trafią do brata:) w końcu ma jeszcze trochę czasu zanim weźmie je do rączki. Idealnie sprawdzają się drobiazgi od Fisher-Price , kolorowe, szeleszczące, idealne dla najmłodszych. Mimo, że 0+ to wzbudziły zainteresowanie Bubka.

 

  1. Czas

Warto go wygospodarować podczas drzemki młodszego na zabawę ze starszym. Na rozmowę, czytanie bajek. Wszystko po to by starszak nie odczuł, że świat zmienił się o 180 stopni razem z pojawieniem się małego zawiniątka w domu.

DSC05642 DSC05645-horz DSC05647 DSC05650-horz DSC05655

 

A Wy co myślicie? Jak przygotowywałyście swoje dzieci kiedy byłyście w podobnej sytuacji? Jaka jest u Was różnica wieku między rodzeństwem? :)

 

 

Zabawki – Fisher-Price dla dzieci w wieku 0+, 3+

Kołyska Dream od Babyhome (klik)

Wpis powstał w ramach współpracy z marką Fisher-Price.

 

Close