Close
Close

Brak produktów w koszyku.

USG POŁÓWKOWE

USG POŁÓWKOWE

[fb_button]

USG połówkowe – ja już mam je za sobą. Na szczęście wszystko jest ok. Wada zwrotnej fali, przepływów od serduszka już  ‘się naprawiła’ dzidziuś na oko doplerowskie zdrów jak ryba, oby się to utrzymało do końca ciąży i o wiele wiele dłużej. Masa pomiarów i prawie 40minut w gabinecie, ale możemy spać spokojnie:)

Kiedy wykonujemy usg połówkowe?

Jak sama nazwa na to wskazuje wykonujemy je w połowie ciąży, przeważnie wykonywane jest między 18 a 22 tygodniem.

Jak wygląda usg połówkowe?

Wygląda jak każde inne usg, odbywa się przez powłoki brzuszne, może się różnić jedynie długością, gdyż lekarz potrzebuje więcej czasu na zbadanie wielu elementów anatomicznych płodu.

Na czym polega usg połówkowe?

Polega na wykluczeniu wszelkich wad rozwojowych płodu, poprzez ustalenie stanu płodu na podstawie pomiarów: główki, brzuszka, kości udowej, czynności serduszka, czaszki, mózgu, twarzy, podniebienia, górnej wargi, kręgosłupa, żałądka, płuc, jelit, nerek, wątroby, pęcherza moczowego, klatki piersiowej, pępowiny, ułozenia płodu oraz ilości wód płodowych.

 

Dzidziuś mój brzuszkowy, czyli Bubini 2 słabo współpracował na usg;) przytulił się do łożyska twarzą, co uniemożliwiało zrobienie wydruku 4D (wyobraźcie sobie że Bubi1 nie ma ani jednego wydruku 4D z całej ciąży! zawsze się źle układał, była tylko jedna taka szansa… ale… gin zapomniał wydrukować o.O pokazał, ale nie wydrukował o.O) Brzuszkowy opróżnił też swój pęcherz przed badaniem i musieliśmy czekać aż znów się zapełni, by zbadać czy wszystko jest ok. Po raz kolejny potwierdziło się, że to będzie chłopak. Widać jajuszka bardzo dokładnie;) Niestety teraz nie jest mi dane jeździć na każde usg razem z Tatkiem, wcześniej jeździł razem ze mną, a teraz zostaje z Bubim w domku. Zawsze później zdaje mu relacje, ale to już nie to samo. Wiedział, że jadę ze stresem czy wszystko jest ok, teraz się cieszymy, że bobo zdrowy, słyszeć to, to jak miód na nasze serduszka.

 

Close