Close
Close

Brak produktów w koszyku.

JAK ZROBIĆ MANICURE HYBRYDOWY? CZYLI IDEALNE PAZNOKCIE DLA MATKI

JAK ZROBIĆ MANICURE HYBRYDOWY? CZYLI IDEALNE PAZNOKCIE DLA MATKI

Już od dawna chciałam się tym z Wami podzielić, ale zawsze robiłam to wieczorową porą (niemożność wykonania zdjęć). Kiedy już Bubi spał, ale dziś Tatko dał mi ten komfort i nawet zrobił zdjęcia!

Jako specjalistka w tej dziedzinie, stylizacją paznokci zajmowałam się przez 5lat z pasji i zainteresowania w moim życiu, przedstawię Wam jak wykonać manicure hybrydowy. Jest on idealny, spędzam nad nim 30minut raz na 2-3 tygodnie (utrzymuje się w zależności od wybranego koloru). Jako matka, muszę mieć króciutkie paznokcie, no wiecie, do wycierania pupy i wygrzebywania różnych rzeczy z nosa. Kiedyś miałam takie długaśne, teraz sobie nie wyobrażam, osobiście ciężko by mi było. Kiedy nawet moje naturalne rosną jak szalone, to biorę obcinacz (nie pilnik, jak kiedyś) w dłonie i ciacham, króciutko.

Zaczynamy!

Aby przystąpić do stylizacji, musisz mieć już opiłowane paznokcie wraz z pożądanym kształtem, skórki powinny być dokładnie odepchnięte (nie wycięte), a płytka paznokcia musi być pozbawiona wszelkich pyłków i zanieczyszczeń, oraz odtłuszczona.

Krok 1.  Nakładamy na paznokcie bardzo, ale to bardzo cieniutką warstwę bazy. Jest to ważne, gdyż gruba warstwa sprawi, że kolor nam się dokładnie nie pokryje i będzie się ‘rolował’. Bazę utwardzamy w lampie UV przez 2 minuty (jeśli mamy lampę LED wystarczy 20 sekund, niestety mają ją nieliczne salony kosmetyczne, gdyż jest niedorzecznie droga!)

Krok 2. Nakładamy kolor, również cienkimi warstwami, grube sprawią, że lakier się nam pomarszczy. Kolor utwardzamy również 2 minuty. Pamiętajmy, że jedna warstwa koloru nie wystarczy! Malujemy tyle warstw, aż kolor będzie dla nas idealny (każdą utwardzamy oddzielnie). Ja dziś zrobiłam sobie trzy, dla przykładu, gdy robię czerwone paznokcie wystarczą tylko dwie.

Krok 3. Nakładamy top. Jest to wykończenie naszych paznokci. Nabłyszcza oraz utwardza wszystkie warstwy. Utwardzamy 2 minuty.

Krok 4. Dla mnie to jak magia. Lepiące się jeszcze paznokcie przemywamy wacikiem, który jest nasączony specjalnie do tego przeznaczonym płynem. (płyn do przemywania masy żelowej, bądź alkohol izopropylowy). Nie czekam nigdy ani sekundy i od razu macam moje paznokcie, od razu po przemyciu są suche, śliskie i błyszczące!

Ostatnią kropeczką nad i, może być nawilżenie skórek oliwką, ja jednak nie lubię tego dla siebie robić. Po prostu myje dłonie i wracam do dalszych prac domowych. Moje paznokcie są utwardzone i nie są podatne na złamania, nie niszczą się jak pod warstwą akrylu czy klasycznego żelu.

Pamiętajcie, też że zestawy zakupione na allegro, za zbyt podejrzane ceny, nie są tego warte! Hybryda będzie się trzymała jak zwykły lakier. Ja polecam oryginalny shellac lub firmę orly. Jeśli się zdcydujemy już na konkretną firmę, nie możemy łączyć jej z drugą. Np baza z orly, kolor z shellaca. Gdyż producenci zabezpieczyli się blokerami i takie paznokcie najzwyczajniej w świecie się nie zrobią. Byłam świadkiem jak tak zrobione paznokcie po minucie się pokruszyły.

Jeśli macie pytania, chętnie na nie odpowiem. W przyszłości jak będę robiła nowe kolory, dam znać na naszym instagramie (klik)

DSC02481 DSC02484 DSC02488 DSC02492 DSC02494 DSC02499 DSC02503 DSC02507 DSC02512

 

Close