Close
Close

Brak produktów w koszyku.

JAKA TAPETA DO DZIECIĘCEGO POKOIKU?

JAKA TAPETA DO DZIECIĘCEGO POKOIKU?

My matki, takie małe estetki, z potrzeby piękna dbamy już o każdy szczegół w pokoju nienarodzonego. Po narodzinach udoskonalamy, szlifujemy, dokupujemy,doklejamy, dokładamy. Ja bym zmieniała coś każdego dnia! Najważniejszym elementem dziecięcego królestwa są ściany, obowiązkowo jasne, by dzieć dobrze się czuł, nie był zbyt przytłoczony, a zabawa nie męczyła. Dodatkiem na jednej ze ścian będzie tapeta, jednej, nie wszystkich – kiedyśniejszym zwyczajem. Jedna ściana, to taka kropka nad i. Pytałyście jaka u nas tapeta. Oto ona, numer 1 na naszej liście bejbiusiowych tapet, zakupiona, przyklejona przed narodzeniem, czekała na swego wybranka. Teraz Bubi podpełza do niej i paluszkiem pokazuje czarne kotki, kocham ją, ale w przyszłości zmieniłabym na coś bardziej ‘dorosłego’, już nie dzidziusiowego.

 

baby-room-wallpaper

Zakupiona TU. Czas oczekiwania to kilka tygodni, przyszła świeżo przed narodzinami. Pamiętam jeszcze jak sapiąc z wielkim bebzolem podawałam ją Tatce, który to na wysokim krześle przyklejał ją skrupulatnie do ściany. Potrzebowaliśmy dwie rolki. Trochę zostało. Może jakieś pudła nią obkleje w przyszłości…?

esta home

Powyżej numer dwa. Miała być zamiast kotków i kurek, ale zdecydowaliśmy się w końcu na te kotki. Ale te miasto do mnie przemawia, te kształty i linie. Ta czystość i jasność. Jest świetna! Do kupienia w tym samym sklepie co kotki i kurki. (klik)

fine little day

Absolutny hit, widziałam już w te choineczki pościel, poduszki, fajnie współgra z jasnym otoczeniem, niestety nie jest do zamówienia na polskich stronach internetowych. TU.

page

Jesli mukaki nie wypuści nic nowego, to chyba będzie nasz następny wybór. Pomarańczowe drzewka świetnie zgrają się z naszymi  jasnymi ścianami i idealnie dopasują do drewanianej podłogi. Nie wiem czy nadawałaby się do pokoju dziewczynki, gdyż z różem by się pogryzła, ale dlaczego nie? KLIK.

page1

Wolałabym wersję szarej tapety z białymi chmurkami, obiła mi się o oczy gdzieś. Ale ta też jest świetna, dostępna TU.

page3

Absolutny mój hit, nowość na polskim rynku, dostępna w sklepie z potrzebny piękna (klik). Marzyłam by w pokoju Bubka była taka czarna ściana, niekoniecznie do sufitu, może na 3/4 wysokości, ale przecież był za malutki, przekonali mnie, spasowałam. Więc w przyszłości na pewno skorzystamy! Ale gdy jeszcze uparcie stałam przy swoim, orientowałam się w sklepach na te farby tablicowe. Nie ma jednej farby, po której możemy pisać, i do której przylgną magnesy. Musielibyśmy kupić dwie, najpierw pomalować magnetyczną, a później tablicową, nie wiem czy zadziałałoby to połączenie, pracy byłoby co niemiara, i koszt farb i pracy na pewno wyrównałby się z rolką tapety. Więc jestem szczęśliwa, że takie cudo dostępne jest na polskim rynku! Widzę również pasek takiej tapety w mojej nowej kuchni.. :)

page4

Mapy, super rozwiązanie dla chłopca, którego niebawem czeka obowiązek szkolny. Po lewej naklejka, dostępna TU. Po prawej… to już dłuższy temat. Jak wiadomo pomysłów na tę jedną ścianę było mnóstwo, padło właśnie na mapę świata, lub (pomysł Tatki) zdjęcie kosmosu (!). Dostępnych takich w internecie gotowych tapet prawie ni ma. Więc trzeba by było zlecić projekt grafikowi, lub kupić gotową grafikę wysokiej jakości w banku obrazów, np TU. Oraz zlecić to firmie graficznej, która ma w swojej ofercie drukowanie fototapet. Koszt? Obliczaliśmy, że ledwo zamknęlibyśmy się w 1000zł.

tapeta-half-moon-ferm-living

Half moon, w takiej wersji znajdziemy kosze na zabawki, co stworzy razem idealne połączenie. Pasuje do dziewczęcego jak i chłopięcego pokoju. Poprzeczny wzór optycznie wydłuży nam pokój. Zakupimy ją TU.

tapeta-in-the-rain-ferm-livingTa spodobałaby się Bubkowi, siedziałby i paluszkiem pokazywał mnóswto elementów. Dużo szczegółów i drobiazgów starannie narysowanych tworzy jedną, spójną całość. Baśniowe elementy będą pasowały do każdego pokoiku. Dostępna TU.

tapeta-w-romby-harlequin-grey-ferm-living

 

Romby. Absolutny hit w pokoju Makóweczki, świetnie wygląda i pasuje do wyszukanych mebelków i ogólnego wyglądu wnętrza. Jednak w wersji miętowej. Ja do pokoiku chłopięcego wybrałabym tą szarą. Znajdziecie ją TU.

Mam nadzieję, że nieco pomogłam, a może przeoczyłam coś równie pięknego? Co się nadaje do królestwa naszych milusińskich? :)

Close