Close
Close

Brak produktów w koszyku.

MROZY Z LA MILLOU

MROZY Z LA MILLOU

 

1

 

 

Kiedy za oknem biało, a wyjście z domu jest niczym scena z filmu grozy, trzeba ratować się różnymi sposobami. A spacery w taki lekki mrozek są bardzo ważne dla naszych małych pociech. Podwyższenie/wzmocnienie odporności, hartowanie organizmu to główne powoduy dla których nie powinniśmy się bać zimna.

 

Jak przygotować się do takiego spaceru?

Jeśli nasz Skarb urodził się niedawno, powinniśmy odczekać do 2tygodni od urodzenia, zanim wyruszymy w małą podróż. Mroźne powietrze powinno być wprowadzane stopniowo. Najpierw zaczynamy od werandowania. Werandowanie to nic innego, jak ubranie maluszka i pozostawienie go przy otwartym oknie przez kilka minut. Każdego dnia wydłużamy ten czas o kolejne minuty. Po upływie tygodnia, dwóch, możemy wybrać się na spacer. Nie dłuższy niż 30 minut. Każdego dnia będziemy wydłużały ten czas.

Nie zapomnijmy o ubiorze, kombinezon, oraz śpiworek są niezbędne. Niech mamy też nie zapomną o ciepłej czapce lub kapturze, i koniecznie ważna jest ochrona naszych dłoni. By nie odmarzły :)

 

Kiedy zrezygnować ze spaceru?

  • Kiedy temperatura spadnie poniżej -10stC
  • Pada deszcz
  • Wieje mocny wiatr
  • Dziecku doskwiera gorączka lub źle się czuje

 

Gdy dziecko ma katar, a nic innego mu nie dolega, nie rezygnujmy ze spaceru. Mroźne powietrze obkurczy śluzówkę nosa i ułatwi mu oddychanie. Ważne też jest to by nasza pociecha była dobrze najedzona przed takim spacerem w mrozie, nie będzie nam grymasić, a spacer będzie przyjemnością.

Starajmy się też wychodzić codziennie o tej samej porze, niemowlęta lubią stały rytm.

 

Jak widzicie na zdjęciach my wraz z La Millou tak właśnie przygotowaliśmy się na mroźne spacery. Z:

żaden mroźny spacer nam nie straszny!

2 3 4 5a 5b 6 DSC00516 DSC00646 DSC00671 DSC00686 DSC00690 DSC00713 YDSC00540 YDSC00558

Close