Close
Close

Brak produktów w koszyku.

NIE KRADNIJ ZDJĘĆ – PRZYŁĄCZAMY SIĘ DO AKCJI!

NIE KRADNIJ ZDJĘĆ – PRZYŁĄCZAMY SIĘ DO AKCJI!

Sama kiedyś nie brałam tego do głowy. Czy było mi potrzebne zdjęcie zachodu słońca na bloga, czy zdjęcie kremu. Klikałam prawym, zapisz obraz jako, później wklej i miałam. Ceniłam Internet za te wszystkie dogodności. Czy to było trzeba przygotować lekcję geografii – zdjęć przyrody mnóstwo. Czy sprzedać ciuch na allegro też.

Dopiero teraz mając bloga wiem o co chodzi. O co chodzi z tą własnością. Bo gdy ja kupuję aparat za kilka tys, do tego obiektyw za półtora, załamuję się, gdy naciskam spust i zdjęcie nie jest mega piękne. Więc się uczę, ustawiam, czytam w Internecie, zapoznaje się z ustawieniami manualnymi, zapoznaje się z rozszerzeniem *raw, a co dopiero profesjonaliści?! Obrabiają te zdjęcia w programach, przykładowy photoshop kosztuje ponad 2 tysiące.. I przychodzi ten dzień, gdy Ty poświęcasz tyle pracy temu zdjęciu (i pieniędzy), a tu ktoś takie coś (demotywatory-Lenka – TU).

‘Drogie te Twoje hobby’ – tak mi powiedział mój wujek, gdy mając niespełna 13 lub 15 lat, biegłam na kółko fotograficzne na 18stą godzinę, ale po drodze trzeba zdobyć kolejną kliszę do zenitu i odczynniki do ciemni. Bo drogie, czy to te tradycyjne zdjęcia, czy już nowa era – zdjęć cyfrowych. Dla tych teraz i dla tamtych trzeba poświęcić mnóstwo czasu, no i ekhm pieniędzy.

Tę pasję ma się we krwi, o niej się myśli, ma się świnkę skarbonkę na nowy obiektyw, czy nowe body ( napaliłam się ostatnio na coś nowego). A tu owoc Twojej pracy, ktoś bezkarnie kradnie. To tak jak zarabiasz pieniądze, kupujesz sobie samochód, a ja nim odjeżdżam. Drogie Matki Blogerki pomóżcie uświadomić społeczeństwo w tej kwestii i przyłączcie się do walki!

Bo gdy nic z tym nie będziemy robić, pewnego dnia obudzicie się, a zdjęcie Waszej pociechy będzie na jednym z autobusów lub billboardów w Waszym mieście. Lub nie wiem czy lepiej, czy gorzej, powstanie z nich MEM, dla mnie mem to zdjęcie plus głupi napis na nim. Równa się kpina. Jeśli jest na nim polityk to Ok, ale moje dziecko – nie dziękuje.

Kopiujemy plakat Makówkowej i przyłączamy się do akcji!

plakat-2

 

WYNIKI KONKURSU Z NOTKI TEJ  :

Sleepytot w drodze losowania wędruje do ‘Julita (julitak28@…pl) Gratulacje! Prosimy o kontakt na @

 

Close