Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Co czytać w czasie pandemii, jakie profile warto śledzić?

Co czytać w czasie pandemii, jakie profile warto śledzić?

Nikt z nas nie sądził, że przyjdzie nam żyć w takich czasach. Jak rozmawiam ze znajomymi, prędzej spodziewalibyśmy się wojny, niż czegoś takiego, co właśnie ma miejsce – mówią. Pomimo, że mamy bardzo łatwy dostęp do mediów, internetowego świata, to nie wiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się na świecie i jak ważne jest siedzenie w domu. Aby być bardziej świadomym sytuacji jaka obecnie panuje, aby bardziej sobie radzić w domu, i poukładać myśli w głowie, przedstawię Wam kilka artykułów, i profili, z którymi warto być na bieżąco. Jeśli są tu czytelnicy, którzy nie mają instagram – polecam – warto założyć. Wiele osób na instastories na bieżąco opowiada o tym, jak zmienia się sytuacja z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę na świecie.

Ja obserwuję takie profile, dzięki temu wiem, czego się spodziewać i jak sobie z tym radzić.

Profile na instagramie, które warto obserwować:

Agnieszka Trolese Taste&Travel (klik) – Agnieszka jest żoną Włocha, mieszka w samym środku pandemii. Jak wiemy Włochy to zaraz po Chinach, najbardziej dotknięty kraj koronawirusem. Agnieszka na bieżąco zdaje relacje z tego co się dzieje w kraju, udostępnia statystyki, tłumaczy ważne włoskie artykuły na język polski, które są podawane do włoskiej wiadomości publicznej. Tłumaczenie artykułów również wrzuca na swój blog https://tasteandtravel.pl. Warto śledzić i obserwować!

Łukasz Bok Instagram(klik) – Łukasz to redaktor naczelny serwisu poinformowani.pl – na bieżąco na stories wrzuca aktualne statystyki dotyczące pandemii. Śledzę codziennie! Ostatnio wrzucił bardzo smutne zdjęcie, które obiegło cały świat, jak we Włoszech ciała zmarłych osób z powodu koronawirusa są wywożone przez wojsko do innych miast na kremację. Zgonów z powodu wirusa jest tak sporo, że miasta nie nadążają z pochówkami.

Artykułu na blogach/stronach:

Oprócz głównych stron: Onet czy Wirtualnej Polski, warto zaglądać również na ciekawe strony.

Sebastian Sitowski na swojej stronie(klik) pisze o tym jak poradzić sobie z paniką w czasach zarazy, albo jak pokonać strach ze śmiercią. Bardzo fajne wpisy, które pomogą poukładać nam myśli.

Marlena Wróblewska – makoweczki.pl – ma wpis o tym, jak sobie poradzić z dziećmi podczas kwarantanny – 100 pomysłów na spędzanie czasu z nimi.

Superstylerblog – na swoim blogu mają eksperymenty, które można wykonać w domu z dziećmi.

Matka tylko jedna – Asia pisze o edukacji z dziećmi w domu. Wiele szkół rozpoczęło naukę online z dziećmi. Nie jest to prosta sprawa. My – matki musimy teraz odpowiadać za pracę nauczycieli i edukować swoje dzieci. Moje pociechy są na szczęście w wieku przedszkolnym i tych zadań nie jest dużo, jednakże dzieci w wieku przedszkolnym mają masę trudnych zadań, które czasem zajmują większość czasu dziennego.

U FlowMummy – możesz wziąć udział w projekcie 21 dni do wiosny. Mam nadzieję, że nie pisze o tym za późno, i możesz wziąć jeszcze w tym udział. Wykorzystaj czas podczas kwarantanny i zadbaj o swoje ciało.

Na blogu elizawydrych.pl opublikowana jest rozmowa z psychoterapeutka. Warto przeczytać, polecam!

 

Na razie to tyle, same możecie dopisać w komentarzach jeszcze, co warto przeczytać, co warto śledzić w tak niedobrym dla nas czasie. Dajcie znać!

Close