Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jak ćwiczyć koncentrację podczas zabawy? Sprawdźcie nowości od Kapitana Nauki, które wspierają rozwój dziecka [+ RABAT 25%]

Jak ćwiczyć koncentrację podczas zabawy? Sprawdźcie nowości od Kapitana Nauki, które wspierają rozwój dziecka [+ RABAT 25%]

W obecnych czasach uważam, że nasze dzieci są coraz częściej przez nas obdarowywane. To od nas zależy czy dokonamy właściwego wyboru, czy kupimy po prostu zabawkę, która znudzi się po kilku dniach i nic nie wniesie do życia naszych dzieci. Najzwyczajniej w świecie gdyby zdarzyła się taka sytuacja, uznałabym, ze pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Do oszczędnych raczej należę, analizuję zakupione przedmioty, choć zdarza mi się puścić wodze szaleństwa (wówczas trzeźwy umysł nakazuje mi zachować paragony, na wypadek gdyby zakup okazał się zbędny). Jednakże takie pojedyncze szaleństwa sprawiły, że dom wypełnił się niepotrzebnymi rzeczami – to właśnie mnie nauczyło analizowania zakupów i dokonywania właściwych wyborów.

Zanim przejdę do tematu, chciałabym powspominać. Kiedyś z moją mamą piłam herbatkę w plastikowych imbryczkach dla lalek. Pojemność całego imbryczka (który był rozlewany do filiżanek) wystarczała na jeden łyk. Mimo to mama miała cierpliwość by przygotować nam kolejną herbatkę i delektować się wspólnym czasem. Takich kreatywnych zabawek, które rozwijają i uczą, oraz fajnie wyglądają i zachęcają do wspólnego spędzania czasu było jak na lekarstwo. Tym bardziej obecnie celebruje możliwość zakupu wyszukanych rzeczy, które sprawią, że moje dzieci dodatkowo będą rozwijać swoje zmysły i się uczyć.

Odkryłam fajne rozwijające rzeczy z serii Kapitan Nauka, w bardzo przystępnych cenach, solidnie wykonane. Puzzle czy domino, oraz inne rzeczy są wykonane  z solidnego grubego śliskiego kartonu, którego nie sposób szybko zniszczyć. Dziś przedstawię Ci nasze 4 wybory, w różnych rozpiętościach wiekowych, które są idealne na prezent z okazji Dnia Dziecka. Być może jesteś ciocią, która ma problem z dokonaniem prezentowego wyboru. Powiem Ci, że gdy nie miałam dzieci kupowanie prezentu było błahostką i przychodziło mi z łatwością. Dziś znając swoje pociechy, oraz ich możliwości, oraz znając potrzeby dzieci, wiem, że to trudna sprawa. Po pierwsze – tak jak wspomniałam na początku tego wpisu, zabawka musi mieć to coś, by po chwili nie została rzucona w kąt. Po drugie najlepiej żeby oprócz zabawy uczyła i rozwijała. Także takie są właśnie przedstawione przeze mnie poniżej rzeczy! Wymienione rzeczy, oprócz tego, że służą do zabawy, zajęcia czasu naszego i maluszków – uczą i rozwijają. Skupiają się na koncentracji i samorozwoju. Uważam, że to inwestycja w ich rozwój i przyszłość.

 

Domino Obrazkowe – Zwierzęta

Domino, oprócz tego, że ma fajne obrazki, które zostały przygotowane przez Maćka Łazowskiego, dodatkowo oczy i rozwija. Dzieci podczas wyszukiwania kolejnego obrazka muszą się skoncentrować, oraz nazwać zwierzaki i jednocześnie dopasować element. Co za tym idzie dzieci ćwiczą przy tym percepcje wzrokową, małą motorykę i koncentrację.

Domino sprawi frajdę dla każdego dziecka, jednakże najlepiej by dziecko było powyżej 3 roku życia.

Memory. Dinozaury

Na punkcie dinozaurów i kosmosu w naszym domu obecnie panuje szaleństwo. Dzieciaki wymieniają skomplikowane nazwy dinozaurów, oraz konstelacji jak szalone. Dlatego obok tej gry nie mogłam przejść obojętnie. Memory lubimy już same w sobie, ale te z dinozaurami to już w ogóle szok!

Do wszystkich kart, które użyjemy w grze memory jest dodatkowa karta z nazwami dinozaurów, dzięki temu chłopacy utrwalają sobie ich nazwy. Dodatkowo można sobie utrudnić grę (co wymyślił mój Kubuś) i powiedział, że teraz tylko szukamy triceratopsa. Nie możemy odnaleźć dwóch kart przypadkowego dinozaura, tylko triceratopsa!

Zabawa była przednia, a po memory sięgamy bardzo często!

Puzzle obserwacyjne: Na wsi

Uwielbiamy puzzle, a te już szczególnie! Puzzle po ułożeniu wydają się bardzo szczegółowe, co pozwala odszukać i nazwać zwierzątka. Określić ich umiejscowienie. Do puzzli jest dodany plakat, który po rozłożeniu jest tej samej wielkości, co ułożone puzzle. Producent opisuje plakat jako dodatek gratis, którym możemy ozdobić pokój. Jednakże by wykorzystaliśmy go do zabawy. Po ułożeniu puzzli rozłożyliśmy plakat obok. Oliś wskazywał zwierzątko, mówił: gdzie jest piesek? A zadaniem Kuby było wskazanie psa, oraz opowiedzenie gdzie się znajduje (np prawy dolny róg, bliżej środka). Także oprócz samej frajdy układania, mieliśmy później fajną zabawę, która uczy orientacji i spostrzegawczości.

Puzzle są solidnie wykonane, mają 54 elementy, obrazek okala biała ramka, która jest bardzo pomocna podczas układania puzzli. Na białej ramce znajdziemy również przedmioty i zwierzęta, które możemy odszukać na układance – dodatkowa zabawa! Powiedziałabym tu, że to puzzle 3w1 :)

Koncentracja

Zabawa już znacznie dla większych dzieci. Kuba skończył 6 lat, więc musi się trochę posiłkować moją pomocą w czytaniu poleceń, jednakże zawsze Wam mówię, że warto spędzać czas z dzieckiem na wspólnej zabawie, która uczy i rozwija, oraz pogłębia więzi rodzic-dziecko.

„Koncentracja” to zestaw zagadek obrazkowych ćwiczących umiejętność skupiania uwagi oraz zdolności niezbędne do efektywnego uczenia się, takie jak: pamięć, spostrzegawczość, myślenie logiczne i wyobraźnię. 

Do pakietu dołączono również 30 dwustronnych, zmywalnych kart (60 zadań) z zadaniami zachęcającymi do utrwalania umiejętności swobodnego czytania, pisania i liczenia, które sprzyjają zdobywaniu wiedzy. Do pakietu został dołączony flamaster, który można ścierać! Także zabawa nie jest tylko na jeden raz. Możemy wielokrotnie korzystać z tej gry, do póki nam się nie znudzi. A nie znudzi się na pewno! ;)

Podsumowując wpis, mam nadzieję, że ułatwiłam wyboru jeśli chodzi o prezenty na różne okazje. A Dzień Dziecka już za moment! Produkty, które przedstawiłam są zapakowane w ładne pudełka, przemyślane, rozwijają oraz będą cieszyć dzieci na długo! Oraz są dopasowane do wieku dzieci. Jeśli macie pociechę w wieku 3-9 na pewno wybierzesz, któryś z powyższych zestawów!

Jeśli nie wiesz gdzie kupić zestawy, oraz gdzie podejrzeć całą ofertę serii Kapitan Nauka, to kliknij w poniższe linki!

Więcej informacji: www.KapitanNauka.pl

Polub Kapitana na Facebooku: www.facebook.com/KapitanNauka

Śledź Kapitana na Instagramie: @kapitan_nauka

I Uwaga! Mam dla Was niespodziankę! Na hasło buuba na stronie www.kapitannauka.pl macie rabat 25% na całą ofertę! Rabat obowiązuje tylko do końca czerwca!

 

Close