Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jak sprawić by nasze dzieci były szczęśliwe?

Jak sprawić by nasze dzieci były szczęśliwe?

Stało się. Dwie kreski na teście, a Ty wiesz, że rośnie w Tobie mały człowiek. Nowe życie, nowe możliwości, nowa radość, nowe łzy. Wiesz, że Twoje życie zmieni się o 180 stopni. Wywróci się do góry nogami wręcz. Wieść o tym, że zostaniesz rodzicem napawa Cię optymizmem, wiesz na bank, że pokochasz maluszka, dasz mu wszystko co najlepsze. Ale czy – naprawdę jesteś tego taka pewna?

Wiele moich bliskich znajomych tak skupia się na wyprawce, później na wyborze najlepszych ubranek, na wyborze najlepszych szkół. Tak bardzo, że często traci z oczu cel swoich starań: malutką osóbkę, dla której to robi.  A to ona jest przecież najważniejsza. Nie cel, dla którego biegniemy bez uważności na świat, najbliższych czy samych siebie. Maleństwo w tobie, które na razie nieśmiało wierci się w brzuchu, wypina przez skórę tycieńką nóżkę. Dziecko jest najważniejsze i to, co w okół niego – bliskie grono życzliwych i kochanych ludzi, rodzina. Dlatego ważne jest by ustalić właściwie priorytety – najpierw miłość, potem troska. O byt, piękne ubranka, dobre życie. 

Poznaj moją receptę na szczęście:

  1. Doceniaj – brak doceniania swoich maluszków i ich pierwszych nieporadnychkroków w rozwoju, to największy błąd popełniany przez rodziców. Akceptacja ich postaw i zachowań, sprawi, że poczuje docenione się za to kim jest, a nie za to takie jakie chcielibyśmy żeby było. Ciągłe wymaganie od naszych szkrabów niemożliwego sprawi, że cofają się w swoich czynach, są nieufne, rozdrażnione i nieszczęśliwe.
  2. Spędzaj jak najwięcej czasu ze swoimi dziećmi. Ze wszystkich prezentów na świecie – CZAS – to najlepszy prezent jaki możesz dać swoim dzieciom. Ja wiem, że jak już zasiądziesz z nimi do zabawy to telefon Cię kusi, kanapa cię wzywa, obowiązki domowe krzyczą. Z autopsji wiem, że dwie minuty zabawy z dzieckiem czasem będą Ci się dłużyć, ale Twoja pociecha to doceni. Zobaczysz, gdy po raz pierwszy narysuje obrazek: ty w samym centrum świata, wśród zabawek i obok niego. Uśmiechnięta, najważniejsza. Królowa jego małego świata. Nie ustawaj w ćwiczeniu cierpliwości zabaw z dziećmi. I śmiej się często, także ze mną. Jest taki dowcip… Matka bawi się z dzieckiem przez trzy godziny, zerka na zegarek, a to dopiero minuta. Prawdziwe? ;)
  3. Wspólne wyjścia. Chcę byś uwierzyła, że scalają. Uczą uważności i koncentracji na dzieciach, szczególnie zimą. Wiem o czym mówię: codziennie muszę swoich dwóch synów pozapinać w te wszystkie kurtki zimowe, buciki wiązane, szaliki przeplatane, czapki zapinane. A później jeszcze wsadzić ich w foteliki i kliknąć pasy. Oj, zdarzają się nerwowe sytuacje gdy chłopaki nie chcą współpracować. Wówczas ta granica jest taka cienka, ale nie poddaję się. A więc doceniaj, ćwicz cierpliowość na długich spacerach, na wypadach do kina, na zakupy. Ponadto uważam, że nie ma nic wspanialszego niż wspólne oglądanie filmu i późniejsza rozmowa o nim. Spróbuj! Zwłaszcza, że obecnie wszyscy klienci oferty rodzinnej w sieci Play (bądź nowi klienci, którzy podpiszą umowę w trakcie trwania promocji, czas tylko do końca lutego!) mają zniżkę na film 2D. Idą do Cinema City za pół ceny!

Jak odebrać zniżkę?

Kliknij TUTAJ(klik), pod linkiem znajdziesz krótki i prosty opis, jak można odebrać zniżkę. Nic łatwiejszego!

Jeśli posiadasz telefon z systemem Apple aplikację pobierzesz TUTAJ, a jeśli z systemem Android to TU(klik).

 

Takich mam jak ja – jest znacznie więcej. Moi synowie uczą mnie prawdziwego życia, czasem w survivalowych warunkach. Ale pocieszam się, żę my, mamy, jesteśmy bardzo do siebie podobne. Mimo różnic coś nas łączy – tak jak Karolinę Malinowską i mnie upodobanie do rodzenia synków!

Zatem cierpliwości, odbierajcie bilety do kina i do przodu. Zabierzcie dzieciaki, by potem na starość, to one zechciały spędzać z Wami dużo czasu… :)

 

 

 

 

 

 

 

Close