Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jedna podstawowa złota zasada, która scali Twoją rodzinę.

Jedna podstawowa złota zasada, która scali Twoją rodzinę.

Czego każdy z nas dzisiaj potrzebuje? Odpowiedź nasuwa się sama. Zdrowia i szczęścia. Jesteś dziś tutaj ze mną, bo tak jak ja – tworzysz rodzinę. Masz każdego dnia rozterki, smutki, troskę, ale i radość. Bo jak nikt inny, radość dają nam dzieci. W jeden jedyny łatwy sposób można zepsuć wiele rzeczy, gdyż cyfryzacja nam nie sprzyja, rozwój niestety także. Zaraz opowiem do czego dążę, ale na ten moment poproszę Cię o zamknięcie oczu.

Cofnij się z wyobraźnią do czasów, gdzie to Ty byłaś/łeś dzieckiem. Miałaś/łeś  7/12 lat. Ciepłe lato z koleżankami na trzepaku, grałyście w gumę, przekomarzanie się, w końcu mama woła z okna “OOOOBIAAAAD!!!’ Krzyczysz ‘ZAAAAARAAAZ’.

Pracowite soboty, leniwe niedziele, poranek, ‘WSTAAAWAAAJ’ lecimy do kościoła.

Wszystko wydawało się takie proste. Ciepły pachnący obiad był zawsze. Pies czekał pod stołem na kawałek kotleta, rozmawialiście, śmieliście się do rozpuku. Wspólne spacery z psem. Wspólne posiłki. Wspólne lenistwo przed telewizorem. W końcu długie zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty. Czas leciał nie ubłagalnie.

Przyszła DOROSŁOŚĆ.

Piorun Cię strzelił. Nagle się okazuje, że obiad, to zakupy, przygotowywanie, sprzątanie. To jest dopiero rzeczywistość!

Skąd ten obiad się wtedy pojawiał? Dlaczego wszyscy na raz siadaliśmy do stołu, a teraz ‘kijem’ wszystkich trzeba zaganiać?

Tęsknię za beztroską, tęsknie za czasami, gdy to ja byłam małą dziewczynką. Teraz wszystko jest na mojej głowie. Ale zdradzę Ci sekret, jak to wszystko zrobić, by ten czas wrócił.

 

 

Najpierw punkt numer jeden, odkryj w tym przyjemność! Gdy ugotujesz przepyszny obiad, który znika z talerza, dzieciaki proszą o dokładkę, to czy nie jest to mega przyjemne?

Otaczaj się ładnymi rzeczami. Poluj na garnki, talerzyki, kubeczki. One podczas gotowania sprawiają najwięcej radości. A ostry nóż? Który kroi jak ‘po maśle’? Serio, może to dziwne, ale dla mnie to sprawia przyjemność! Niczym nie muszę się denerwować!

No i złota zasada, którą zobaczysz za chwilę na zdjęciu poniżej:

 

 

W naszym domu, zanim ktokolwiek usiądzie do stołu, musi:

pozbyć się ‘rozpraszaczy‘.

TO JEST WŁAŚNIE TA ZŁOTA I JEDYNA ZASADA. Rozpraszacz – wszystko co sprawi, że nie będziemy mogli się skupić na jedzeniu i wspólnym biesiadowaniu. Telefon komórkowy, tablet, małe samochodziki. Nawet wyłączenie telewizora jest bardzo ważne! Każdy wspólny posiłek dla nas ma być przyjemnością! Świętem! Powiem Wam w sekrecie, gdy w prowadziłam wspólne posiłki przy stole, ale tak już fest – regularnie, to chłopcy ciągle mnie pytali czyje to są ‘ulodziny’. Mówiłam im, że tego chłopczyka dziś są urodziny, który piękniej zje ‘kotleta’. Także ubaw mieliśmy po pachy.

Jeśli zabraknie Ci okazji do świętowania, możesz świętować na przykład:

 

Albo:

 

Każda okazja jest dobra do świętowania. Kiedyś było tak co niedzielę, dziś wiele z nas woli spędzić niedzielę w galerii. Przecież są tam zakupy i jedzenie. Ale czy taki pęd jest świąteczny? Czy to scala rodzinę? O NIE NIE NIE.

Dlatego od dziś każda okazja będzie okazją wyjątkową. Nie wiesz kiedy to zrobić? Bo może w niedzielę wyjeżdżacie? Zadbaj o swoją rodzinę każdego dnia! Dzieciaki jedzą w przedszkolu, a Ty w pracy, to co z kolacjami?

Wiem, że chcesz odpocząć, ale przygotuję Ci 7 przepisów, na każdy dzień tygodnia. Każdą kolację wykonasz w kilka minut. Przepisy znajdziesz TUTAJ.

Każda okazja jest dobra do świętowania. Oceny Twoich dzieci, nowa sukienka, to że dziś mamy poniedziałek, wtorek, czy czwartek. To, że dobrze się czujesz, jesteś zdrowa, szczęśliwa, uśmiechnięta. Pamiętaj, że jaki Ty przekażesz model rodziny dla swoich dzieci, one podświadomie przekażą ten model dla swojej rodziny w przyszłości, także warto? Warto!

WARTO ŚWIĘTOWAĆ KAŻDEGO DNIA!

 

A co później? Wspólny spacer!

 

Do wpisu zainspirowała mnie marka GERLACH. Sa to cudowne garnki, sztućce, na najwyższym poziomie i w dostępnych cenach. Dla każdego! Czy zakup nowych sztućców, bądź garnków nie jest powodem do świętowania? Przyznam szczerze, że właśnie ten zakup pozwolił mi odkrywać przyjemność z gotowania i wspólnego celebrowania każdego dnia!

Postawiłam na:

Wyjątkowy zestaw garnków, dzięki którym mogę ugotować nawet na parze! Na dole na przykład ugotuję makaron, a na górze brokuły. Wejdź w TEN WPIS, z przepisami na 7 kolacji i zobacz! Garnki TUTAJ.

Przepiękne masywne i bardzo dobrze krojące noże! Tak to ja mogę przygotowywać posiłki. Zobacz TUTAJ(klik).

Zniewalający zestaw sztućców, lekkie, delikatne, oraz doskonale widać po nich to, że są na wyjątkowe okazje. Czyli okazje do świętowania ;)

Sztućce TUTAJ.

I drewniana deska do krojenia, bo nasze deski, które posiadaliśmy, szybko robiły się takie, że naprawdę wstyd nią nawet w kłótni walnąć męża po głowie (oczywiście to taki suchar;)). Ta deska jest wyjątkowa, piękna sama w sobie i widać, że na długo nam posłuży. Kliknij TUTAJ.

Brakowało mi jeszcze porządnej patelni. Jak zaczęłam smażyć na patelni Gerlach, to kopara mi opadała w dół. Ja naprawdę serio nie lubiłam nigdy smażyć. Po pierwsze, wszystko przyklejało się do wszytskich patelni, a po drugie, czułam że to męka na ugorze. Także jak już przetestowałam patelnię z powłoką ceramiczną od Gerlach, to tak jak stoję, tak obiecuję, że nie zamienię jej na żadną inną. Macie moje słowo! Wybór padł na TĄ NATURALNĄ PATELNIĘ, plus oczywiście POKRYWKA(klik).

Jestem zachwycona, mam czym i co świętować!

Czekam na Wasze powody do świętowania!

Założę się, że świętowaliście pierwszy ząbek, pierwszy spacer, wyjście ze szpitala. Nowy rozmiar ubranek, zakup nowego wózka. Wymieniać dalej? Nie będę, czekam na Wasze historie!

 

 

 

#zrobsobieswieto

Close